zážitky, příběhy, výkřiky a výlevy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 144, 145, 146
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0202adea9ae93622b5b4a8c9379d7a80Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rhiannon
41-80
41-80


Založen: 22.10.2016
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2018 7:19 am    Předmět: Citovat

Musím si zanadávat. Je možné mít prostě "třepivý typ vlasů"?
Kadeřnici jsem ještě nevzdala, tak tam občas jdu. Vlasy rostou, neodlamují se, konce nejsou jen pár cancourů. Ale i když se nechám zastřihnout (ať už klasicky nůžkama s tím, že projde i vrstvy, nebo minule jen strojkem sebrala pár cm dole, aby konce byly hustší), vždy hned najdu vidlice.
A mám snad všechny typy. "Díru" ve vlasu, několikanásobné třepení, klasické... A to i když používám Bione, tedy zcela čisté přípravky, i když tam občas plácnu nějaký GlissKur (silikony), navzdory zdravé stravě (tedy i vnitřní péči), olejům (kokosák, argan).
Ony z dálky vypadají hezky a zdravě. Ale já je vidím zblízka a je to humus Very Happy Že v tom nejsem sama? Very Happy A teorie o maximální délce, kam u každého mohou dorůst, na to neplatí, byly takové i jako mnohem zničenější a kratší... Občas mě chytne představa, že to zkrátím a hodím na rezavo, ale jednak se mi dlouhé líbí víc, a navíc mám strach, že bych si stejně pomohla tak na měsíc... A měla bych po délce i po zdravých vlasech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Noroelle
41-80
41-80


Založen: 4.8.2010
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2018 9:05 am    Předmět: Citovat

Rhiannon napsal:
Musím si zanadávat. Je možné mít prostě "třepivý typ vlasů"?
Kadeřnici jsem ještě nevzdala, tak tam občas jdu. Vlasy rostou, neodlamují se, konce nejsou jen pár cancourů. Ale i když se nechám zastřihnout (ať už klasicky nůžkama s tím, že projde i vrstvy, nebo minule jen strojkem sebrala pár cm dole, aby konce byly hustší), vždy hned najdu vidlice.
A mám snad všechny typy. "Díru" ve vlasu, několikanásobné třepení, klasické... A to i když používám Bione, tedy zcela čisté přípravky, i když tam občas plácnu nějaký GlissKur (silikony), navzdory zdravé stravě (tedy i vnitřní péči), olejům (kokosák, argan).
Ony z dálky vypadají hezky a zdravě. Ale já je vidím zblízka a je to humus Very Happy Že v tom nejsem sama? Very Happy A teorie o maximální délce, kam u každého mohou dorůst, na to neplatí, byly takové i jako mnohem zničenější a kratší... Občas mě chytne představa, že to zkrátím a hodím na rezavo, ale jednak se mi dlouhé líbí víc, a navíc mám strach, že bych si stejně pomohla tak na měsíc... A měla bych po délce i po zdravých vlasech.


A nemá daná kadeřnice tupější nůžky? Také jsem s tím měla trochu problém, ale co jsem se začala stříhat sama/za asistence někoho jiného a pořídila si vlastní nůžky na vlasy, tak je to mnohem lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2018 12:20 pm    Předmět: Citovat

Tak určitě je možné mít vlasy, které jsou křehčí a náchylnější k poškození. Taky mám takový - u mně je to teda dost daný i tím, že jsou fakt hodně jemný. Trochu pomáhá henna, bez ní by do tý dýlky, co mám, ani nedorostly. Ale jinak se taky třepily, i když byly jenom po ramena (ne-li víc, protože to je na oděr fakt asi nejhorší dýlka). A teď je nosím víceméně pořád vyčesaný do nějakýho uzlu, případně občas zapletený do copu, rozpuštěný jen výjimečně a zpravidla to na těch koncích je okamžitě vidět. Crying or Very sad
Neostrý nůžky asi můžou udělat dost, ale některý vlasy se prostě třepí, i když jsou nůžky ostrý.
Pokud nemáš ty konce nějak na pohled viditelně prořídlý, tak za tohohle stavu věcí asi nemá nijak zvlášť cenu stříhat, bylo by to totéž v bleděmodrým, akorát na kratší dýlce. Spíš na ty konce zblízka moc nekoukat, aby Tě to zbytečně nedeprimovalo, a tak jednou nebo dvakrát do tejdne si na chvíli sednout a dělat inspekci po pramenech a odstříhávat ty konce, co už jsou roztřepený, aby se to nerozlejzalo vejš po vlasu. A jednou za pár měsíců konce trochu celkově zarovnat, ale dýlky se nějak dramaticky nezbavovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhiannon
41-80
41-80


Založen: 22.10.2016
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2018 8:00 pm    Předmět: Citovat

Je to tak pokaždé. A to mohu jít 2x nebo 1x za rok, chemie i příroda. Proto to řeším. Jestli to tak může byt. Když po tom vlasu sjedu prsty, zlomí se. Ale když se jen češu a nijak zbytečně do vlasů nehrabu, i přes odměňování vypadají zdálky hezky... asi fakt nesmím koukat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2018 11:39 am    Předmět: Citovat

Nekoukej. Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
knihomol5
321-600
321-600


Založen: 16.10.2010
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2018 1:07 pm    Předmět: Citovat

Rhiannon napsal:
Musím si zanadávat. Je možné mít prostě "třepivý typ vlasů"?
Kadeřnici jsem ještě nevzdala, tak tam občas jdu. Vlasy rostou, neodlamují se, konce nejsou jen pár cancourů. Ale i když se nechám zastřihnout (ať už klasicky nůžkama s tím, že projde i vrstvy, nebo minule jen strojkem sebrala pár cm dole, aby konce byly hustší), vždy hned najdu vidlice.
A mám snad všechny typy. "Díru" ve vlasu, několikanásobné třepení, klasické... A to i když používám Bione, tedy zcela čisté přípravky, i když tam občas plácnu nějaký GlissKur (silikony), navzdory zdravé stravě (tedy i vnitřní péči), olejům (kokosák, argan).
Ony z dálky vypadají hezky a zdravě. Ale já je vidím zblízka a je to humus Very Happy Že v tom nejsem sama? Very Happy A teorie o maximální délce, kam u každého mohou dorůst, na to neplatí, byly takové i jako mnohem zničenější a kratší... Občas mě chytne představa, že to zkrátím a hodím na rezavo, ale jednak se mi dlouhé líbí víc, a navíc mám strach, že bych si stejně pomohla tak na měsíc... A měla bych po délce i po zdravých vlasech.


ja tiež keď sa podstrihnem (s dôvodom okrem iného že nech nemám rozštiepené končeky, tak do dvoch dní ich mám naspäť... ale potom už nepribúdajú nejak extra...) takže beriem to tak že skrátka aj pár rozštiepených koncov k dlhým vlasom patrí Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Proxim
81-160
81-160


Založen: 25.1.2016
Příspěvky: 139

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2018 2:31 pm    Předmět: Citovat

Minulý víkend jsem se šla podívat ke stánku HP Stylu na Karlově mostě, kde jsem dostala od slečny zajímavou radu, jak se vypořádat s vyrůstáním ze spon: prostříhat. To jsem na ni zůstala koukat, u rovných jemných vlasů (a pro někoho, kdo nosí většinu času copy) už zaručenější recept na katastrofu snad ani neexistuje. Mimo tipu jak na myší ocásky ale byla slečna fajn, trpělivě ukazovala, jak se co motá a fotila výsledky, nakonec jsme se i docela hezky daly do řeči. Díky ní už moje levačky konečně zvládnou vytvořit drdol, který drží i bez podpůrné gumičky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhiannon
41-80
41-80


Založen: 22.10.2016
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2018 11:26 am    Předmět: Citovat

Proxim napsal:
Minulý víkend jsem se šla podívat ke stánku HP Stylu na Karlově mostě, kde jsem dostala od slečny zajímavou radu, jak se vypořádat s vyrůstáním ze spon: prostříhat. To jsem na ni zůstala koukat, u rovných jemných vlasů (a pro někoho, kdo nosí většinu času copy) už zaručenější recept na katastrofu snad ani neexistuje. Mimo tipu jak na myší ocásky ale byla slečna fajn, trpělivě ukazovala, jak se co motá a fotila výsledky, nakonec jsme se i docela hezky daly do řeči. Díky ní už moje levačky konečně zvládnou vytvořit drdol, který drží i bez podpůrné gumičky.


Já to s tím prostřihavanim taky nechápu. Koukám ráda třeba na návody na účesy od Kayley Melissy. Ona má klasické vrstvy a její copy jsou přesto hladké od vrchu dolů, jen se mění jejich tloušťka. Ale nic jí nevykukuje. A ani jiným, kdo mají takový střih a pletou copy. Já mám vše ve stejně délce, ale můj cop je vždy tak o 15 čísel kratší, než by mohl být, protože od určitého stádia už by vylézaly praminky, což nesnáším. Chápu, že mám hustě vlasy, a tak se tím ubírá délka copu, proto má člověk s řidšimi, ale stejně dlouhými vlasy delší cop. Tu prostřihovací logiku ale nepobiram Very Happy Možná je to stejně i s drdolem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Proxim
81-160
81-160


Založen: 25.1.2016
Příspěvky: 139

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2018 5:01 pm    Předmět: Citovat

Prvních pár minut bez nějakého velkého pohybu to bude držet asi všem. A také je otázka, jestli si něčím nevypomůže, aby měla kštici poddajnější.
Lezoucí pramínky jsou otravné, ale ještě víc mi vadí zužování copu, proto ten úplný spodek už také nechávám být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: út květen 22, 2018 6:13 pm    Předmět: Citovat

Jak jsem si minule stěžovala na Moji psychologii - v květnové naopak je něco, co se mi líbilo na téma vlasů. Dali prostor několika ženám říct něco o svém rozhodnutí a zkušenosti ohledně nebarvení vlasů. I s fotkami, některé tam mají vlasy dlouhé a hodně stříbrné a je to moc hezké.
To mě potěšilo, že se tam tohle objevilo a že se pomalinku u nás objevují ženy, které to nepovažují za žádný problém.
Mně hodně vadí, že nebarvení (hlavně v určitém věku, kdy jsou znát šedivé vlasy) není bráno jako prostě jedna z validních možností ale za jakýsi prohřešek.
Já to vnímám tak, že šedivění je normální (i např. ve 40 nebo míň letech, ale neví se to a nejsme zvyklí to vídat, protože skoro všichni to barví) a nikdo by neměl mít pocit, že musí věnovat energii, čas, peníze do kolotoče barvení, aby na něj blbě nekoukali. Určitě je nemálo žen, které to otravuje a nedělaly by to, kdyby byla ve společnosti větší tolerance k přirozeně stříbrným vlasům. Třeba se postoje změní i díky tomu, že před pár lety vznikla móda barvení na šedivo (což pokud vím nikdy dřív neexistovalo).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 144, 145, 146

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.