Vlasy v těhotenství a po porodu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2852e0d1c73ee9268db405ac0039a865Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Dala ste sa ostrihať počas tehotenstva alebo po pôrode?
Áno, mám pocit, že mi to pomohlo.
6%
 6%  [ 3 ]
Áno, ale doteraz to ľutujem.
13%
 13%  [ 6 ]
Ne
79%
 79%  [ 34 ]
Celkem hlasů : 43

Autor Zpráva
Vladimirovna
21-40
21-40


Založen: 6.7.2014
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: pá duben 27, 2018 10:10 am    Předmět: Citovat

Ahoj, chodí sem někdo? Smile jsem v devátém měsíci a jsem zvědavá, co se stane po porodu. Nemám moc husté vlasy (vím že se to z fotek nezdá, ale je to tak), tak snad o ně nepřijdu. Jinak je to možná trochu OT, ale manžel je Peršan a je přesvědčen, že holení vlasů u miminek je velice prospěšné pro následný bohatý růst vlasů. Chce naši holčičku tak dvakrát oholit Very Happy Nevadí mi to, miminku je to asi úplně jedno, ale možná si myslím, že na tom něco bude. Protože jsem viděla třeba muže, co si za celý život neoholili vousy, a mají tam takové hnusné camfoury, a pak ti co to pravidelně holí (jako třeba manžel) tak jim to pak vždycky doroste husté a pěkné Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhiannon
41-80
41-80


Založen: 22.10.2016
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2018 11:16 am    Předmět: Citovat

Vladimirovna napsal:
Ahoj, chodí sem někdo? Smile jsem v devátém měsíci a jsem zvědavá, co se stane po porodu. Nemám moc husté vlasy (vím že se to z fotek nezdá, ale je to tak), tak snad o ně nepřijdu. Jinak je to možná trochu OT, ale manžel je Peršan a je přesvědčen, že holení vlasů u miminek je velice prospěšné pro následný bohatý růst vlasů. Chce naši holčičku tak dvakrát oholit Very Happy Nevadí mi to, miminku je to asi úplně jedno, ale možná si myslím, že na tom něco bude. Protože jsem viděla třeba muže, co si za celý život neoholili vousy, a mají tam takové hnusné camfoury, a pak ti co to pravidelně holí (jako třeba manžel) tak jim to pak vždycky doroste husté a pěkné Very Happy


Já myslím, že to je jedno. Protože vlasy rostou z toho, co je až pod kůži - a holení odstraní jen to, co už vyrostlo. Ale zkušenost nemám Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2018 8:42 pm    Předmět: Citovat

Vladimirovna: Osobně si taky myslím, že to až takový význam nemá - a to pro změnu z toho důvodu, že u novorozeňátek ty "vlásky" často nebývají ještě pravé vlasy, ale chloupky-lanugo. Ty pak ještě vypadají a jsou nahrazené pravými vlasy až později. (Ale fakt je, že každé miminko to má jinak - některá se rodí už s pěknými kučerami. Wink )
Mimochodem, zrovna já jsem patřila k dětem, které odmala stříhali nakrátko, aby se vlasy posílily, a pak rostly pěkně pevné, husté. Jediný výsledek byl ten, že jsem celé dětství vypadala jako nedochmýřený kluk. Spravila to až puberta.

Přeju v každém případě, ať se vám miminko narodí zdravé, spokojené a můžete se z něj jen a jen radovat. Smile

---

Přímo k tématu...: Vlasopád po porodu má každý asi trochu jindy a řekla bych, že přímou souvislost s tím bude mít i kojení a nástup menstruace (obojí další hormonální smršť). Mně začaly vlasy padat skoro až tři čtvrtě roku po synkově narození. (Naštěstí to nebylo až tak hrozné, jak mě každý strašil - tak neboj, třeba to nijak dramatické nebude. Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2018 10:51 pm    Předmět: Citovat

Vladimirovna... Very Happy no nevim... to by musel mit muj syn vousy jak Krakonos a zatim tam má celkem prdlajs... holil se totiz prepoctive jiz ve 14 letech (coz nas vždy velmi rozveselilo, protoze tehdy tam měl opravdu jen chmýří) ted ma 23 let a pořadny fousiska furt nikde Very Happy

Třeba ti po porodu ani vlasy padat nebudou, není to pravidlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vladimirovna
21-40
21-40


Založen: 6.7.2014
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2018 10:05 am    Předmět: Citovat

Oni právě propagují úplné oholení, ne ostříhání. Já nevím teda. Arabové to prý dělají taky Very Happy To s tím lanugem mi dává docela smysl, možná by to narostlo husté tak jako tak, těžko říct Very Happy

Děkuji pěkně za přání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.