Henna: a vše o ní...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 330, 331, 332  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=992098b02df3579c30c906c1500817a6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2017 11:05 am    Předmět: Citovat

Tak zalejt hodně studenou i hodně vařící vodou jsem už zkoušela a bez výsledku, tak holt budu dál patlat jen odrosty a se zbytkem vlasů zůstanu odkázaná na cassiu:) Před šesti lety, když jsem se rozhodla nechat si poprvé v životě narůst dlouhé vlasy, jsem právě hennila každý týden a během necelého roku mi narostly na moje poměry silné a kvalitní vlasy do půlky zad (startovací pozice byla mikádo), jenže těma nánosama henny pak měly barvu jak kuřecí játra. Teď mi jde teda spíš o dorostení vlasů, které mi masivně vypadaly po vysazení antikoncepce, než o délku, ale zase jsem vsázela na hennu:) Tak snad pomůže i slabší cassia, používám ji už tři měsíce každý týden jako zábal a semtam trochu vrazím i do mycí směsi jíl-brahmi a vlasy viditelně pookřály, ale henna je přece jen malinko účinějšíSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2017 4:14 pm    Předmět: Citovat

Možná zkus mrknout na hennaforhair.com , už jsem tam teda docela dlouho nebyla, ale paní tam dost vědecky experimentovala. Ale právěže mám dojem, že úplně potlačit ten pigment se jí nepodařilo.
A nesnesly by ti vlasy barevně alespoň třeba jednou za čtvrt toku zabalit do henny celý? JInak mě ještě napadá, že se dají dělat takzvaný henna rinse (nezkoušela jsem, ale jestli jsem to dobře pochopila, tak se trocha henny smíchá s kondišem a nechá se to působit maximálně pět minut) - nicméně teda jak znám henny, se kterejma normálně pracuju, tak ani to asi nebude úplně bezbarvicí.
Ale snad cassia taky zabere. Držím palce! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2017 7:09 pm    Předmět: Citovat

Ale jo, to já je tak jednou za čtvrt roku nabarvím celéSmile na hennaforhair jsem úplně zapomněla! Tak díky za tip Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so listopad 25, 2017 9:18 pm    Předmět: Citovat

Jojo, taky jsem hennaforhair vypátrala až v úplnějch hlubinách paměti... Ale zdá se, že ještě funguje. Jinak ty henna rinses jsem myslím tehdy četla hlavně na longhaircommunity (a tam jsem teda taky nebyla už léta). Tak hodně zdaru! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2018 7:23 am    Předmět: Citovat

FIALOVÁ?????? Ví někdo, jak by to bylo s hennou možné? Nechce se mi tomu věřit. :-/

https://www.ladybio.cz/eshop-cosmetikabio-barva-na-vlasy-fialova-100-g.html
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2018 12:50 pm    Předmět: Citovat

Ona to není henna, ale indigo s pár dalšími bylinkami. Pískavice a mořena mi nic neříkají, ale ibišek se tu před časem dost zkoušel a diskutoval. Co já vím, tak to většinou fungovalo do prvního umytí.
Takže fialová se bude konat jen zhruba a u několika vyvolených s trvanlivostí maximálně do dalšího umytí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2018 2:46 pm    Předmět: Citovat

NOo, ibišek teda fakt nijak slavně nefungoval, ale tou mořenou se na červeno barvila vlna a látky obecně (proto se jmenuje mořena barvířská) a tuším se taky používala jako jeden z pigmentů v malířství už 15 století, tak má třeba lepší výdrž. Akorát mám pocit, že je ten proces barvení (teda tý vlny) trochu složitější, přidává se tam tuším křída (ale asi i jiný přísady, záleží na tom, jakej chce člověk odstín). Ale osobní zkušenost nemám, už nějak na ty experimenty není čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 330, 331, 332  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.