Vliv hormonální antikoncepce na kvalitu vlasů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 49, 50, 51
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2f785377ac157f6076d1e709092b02f6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
derbis
21-40
21-40


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt srpen 24, 2017 8:23 am    Předmět: STOP antikoncepce - priserne padani vlasů Citovat

Zdravím, beru HA pres 10 let a kdyz prasky vysadim, zacnou mi vlasy padat v tak silenem mnozstvi. Posledni pauza a pres polovinu mych vlasu bylo pryc. Denne priserne mnozstvi vlasu bylo vnivec. Jak to řešíte vy? Má někdo ten samý problém? Lékař mi doporučil donnuhair,ale nepomohla. Přemýšlela jsem nad B-complex, Dm vitaminy na vlasy, panthenol v tabletach. Opět plánuji seknout s HA,(pred 2 lety jsem po 8 mesicich priserneho padani radeji vzala prasly zpet) ale bojím se,aby mi na te hlave neco zustalo. Urcote toto resi spousta lidi. Prisel na to nekdko? Alpecin, Biohar,Plantur......pomohlo uz nekomu neco? Jsem zoufala Sad Sad Sad Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: čt srpen 24, 2017 9:52 am    Předmět: Citovat

Silnější už je jenom Revalid. Je schválení SUKLem jako lék. Pokud nezabrala donnahair na má smysl brát bečka nebo pan ten ok samostatně.

Ale spíš bych se zaměřila na hormony. Takže čaj nebo kapky pro správní fungování ženského těla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
derbis
21-40
21-40


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt srpen 24, 2017 5:07 pm    Předmět: Citovat

Me napadlo, zda neexistuje neco, jako slabe hormony, aby telo po vysazeni nemelo takovy abstak. A nereagovalo silenym vypadavanim vlasu. Strasne se bojim ty HA proto vysadit

Ty hormony jsou fakt svintvo. Kdybych to byvala vedela tenkrat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: čt srpen 24, 2017 5:31 pm    Předmět: Citovat

Neexistuje. Existují prášky na srovnání cyklu. bere se 12 tablet v době ovulace a je to taky docela záhul. Dává se to fakt už v případech, kdy cyklus nefunguje delší dobu.
Používala jsem po narození druhého syna ženské kapky od grešíka a byly dobré.

ještě mě napadlo přidat "multivitamínům na vlasy" kolagen. Ten v nich napříč všema firmama chybí a je důležitý pro tvorbu keratinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
derbis
21-40
21-40


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt srpen 24, 2017 6:26 pm    Předmět: Citovat

Ja si o tom prectu vice. Zkoumam i ruzne varianty tech prasku, zda si ne hat preba slabe 15tku, brat 10 mesicu, vysadot na 2 mesice. Ted mam 30tku. Dienille. Radeji bych prasky brala dal, samozrejme, je to pohodlne. Ale verit ci neverit '- ze je jedno jak dlouho ha bere a ma stejnou pravdepodobnost poceti casem. Je takovyxh clanku, ze spousta lidi v pohode otehotnila, ldyz vysadily. Zatim nechci doite,ale jde o to, ze bCh za par let mohla chtit. Bez ha - vime ty nevyhodny. A s ha tez zname vyhody. Ach jo. To je hrozny!!! Takze nechat, ci vysadit? Ci brat slabe s pauzami!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 11:07 am    Předmět: Citovat

Mohla byste z přírodních věcí zkusit pupalkový olej, ten by měl obecně pomáhat na nerovnováhu estrogenu. Mně třeba kdysi dost dobře srovnal menstruaci, se kterou jsem měla i několik let po vysazení HA problém - tak třeba by to zabralo i na ty vlasy. Horší je, že takové ty kapsle kupované v lékárně mi neudělaly nic, pomohlo až to, když jsem se několik měsíců/let poté nechala přemluvit, abych zkusila jíst denně lžičku čistýho pupalkovýho oleje (brala jsem od Hadka). A musím podotknout, že jak mi většina olejů na vnitřní použití nijak nevadí, tak tenhle mi fakt nechutnal - ale přemohla jsem, postupně jsem do sebe nasoukala 200 ml (každej den kávová lžička a rychle zajíst/zapít) a problémy se upravily.
Samozřejmě výsledek nezaručuju, každej jsme jinej, ale za pokus to nejspíš stojí. Protože vzhledem k tomu, že nezabíraly ty preparáty, o kterých píšete, tak má Vaše tělo nejspíš všech těch látek, které doplňují, dostatek, a problém spočívá právě v těch hormonech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwlanche
41-80
41-80


Založen: 18.7.2016
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2018 11:07 am    Předmět: Citovat

Ahoj, je mi 17 a už nějakou dobu vážně uvažuju o hormonální antikoncepci. Zřejmě by to byla nějaká na akné nebo asi s nízkým obsahem hormonů, vzhledem k tomu,že jsem ji ještě nikdy nebrala. Ale děsím se vypadávání vlasů po vysazení. Mamka měla s hormonálními výkyvy a tím způsobeným vypadáváním vlasů velké problémy, takže to mám z první ruky. Chci se zeptat - je to jev postihující většinu vysazení a dá se to nějak zmírnit např doplňky stravy? Pokud by to byla nizkohormonální antiko, jsou následky vysazení mírnější? A jak je to u horm. tělíska? Četla jsem, že působí jen lokálně.
Obávám se, že jiné řešení pro mě zatím není, ale zároveň bych nerada přišla o svý milovaný vlasy jen kvůli tomuhle. Very Happy Tak za nějaký poznatky budu ráda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elnessa
0-7
0-7


Založen: 9.10.2018
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2018 11:27 am    Předmět: Citovat

Gwlanche napsal:
Ahoj, je mi 17 a už nějakou dobu vážně uvažuju o hormonální antikoncepci. Zřejmě by to byla nějaká na akné nebo asi s nízkým obsahem hormonů, vzhledem k tomu,že jsem ji ještě nikdy nebrala. Ale děsím se vypadávání vlasů po vysazení. Mamka měla s hormonálními výkyvy a tím způsobeným vypadáváním vlasů velké problémy, takže to mám z první ruky. Chci se zeptat - je to jev postihující většinu vysazení a dá se to nějak zmírnit např doplňky stravy? Pokud by to byla nizkohormonální antiko, jsou následky vysazení mírnější? A jak je to u horm. tělíska? Četla jsem, že působí jen lokálně.
Obávám se, že jiné řešení pro mě zatím není, ale zároveň bych nerada přišla o svý milovaný vlasy jen kvůli tomuhle. Very Happy Tak za nějaký poznatky budu ráda


Tohle nedokáže nikdo posoudit. Záleží jen na tvém tělu za jak dlouho po vysazení HA začne správně vytvářen vlastní hormony. Nicméně pokud chceš jít do HA kvůli akné tak je to blbovina. HA akné nevyléčí, jen skryje. A případně pubertální akné jen odloží, po vysazení HA třeba ve 30 tedy může ženská vypadat stejně nebo ještě hůř. Hormonální tělísko je pořád plné hormonů, které ovlivňuje činnost těla a tedy i kvalitu vlasů. Najdou se ženy, které vypelichaly po nízkohormonální stejně jako jsou ženy, které braly velké dávky hormonů a po vysazení se nestalo vůbec nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2018 9:48 pm    Předmět: Citovat

Brala jsem antikoncepci kvůli pleti od 14 do 19 let. A pleť se opravdu zlepšila. Byla trochu míň mastná a vlasy taky. Ale zas žádnej zázrak. Na holky se sušší pletí, co mají čistou pleť jen tak bez starostí to zdaleka nemělo. Po vysazení se pleť stala mastnější, vlasy taky. Takže žádná léčba. Antikoncepce to potlačila. Kecy o tom, že nečistá pleť je záležitost puberťaček, jsou zas jen kecy. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Psisuchar1
8-20
8-20


Založen: 5.9.2017
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne listopad 17, 2019 4:35 pm    Předmět: Vypadané vlasy po vysazení HA Citovat

Ahoj holky! Potřebuju radu, povzbuzení, cokoliv… Před půl rokem jsem vysadila HA Lindynette 20 a v září nastal neskutečný vlasopád, který trval zhruba 3 týdny. Po třech týdnech ustal, ale vypadala mi většina vlasů. Nemohu je nosit sepnuté, protože to vypadá strašně a rozpuštěné taky. Jsem zoufalá. Nikdy jsem neměla mega husté vlasy, ale ten zlatý střed. Dorostly Vám vlasy nazpátek? Nebo to tak už zůstalo? HA jsem brala s občasnými přestávkama 11 let. Napoled jsme vysadila před 3 roky na 9 měsíců, vlasopád se konal za 3 měsíce od vysazení, nepřikládala jsem to HA, myslela jsme, že to je způsobené létem. Vlasy se pak dávaly dohromady půl roku a vypadalo to nadějně, natož já opět nasadila HA a vlasy byli celá tři roky jak na houpačce a takové nic moc a mastily se. Myslím, že znovu nasazení tomu taky nepomohlo. Teď jak jsem ale vysadila už naposled je to katastrofa. Už si toho všímá i okolí a rodina mi říká, že mám fakt hrozné vlasy a strašně málo. Roste mi spoustu malých vlásků až vypadám jak de.il, nerostou však do délek. Mám momentálně vlasy horší jak tahle holčina co jí v té době také vysadila https://www.youtube.com/watch?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 49, 50, 51

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.