Alopecie,lysiny, pleš
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=86458afd85dbfabf1363cf2ef6bf3517Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2015 6:29 pm    Předmět: Citovat

Dámy a pánové, objevila se mi skoro pleš (a nebo úplná pleš) ! Upozorňuji, že je mi - náct a taky ještě pár let bude.
Nachází se za uchem, spíše v horní části této oblasti. Nevím, co to má jako znamenat Shocked , ale každopádně tam mám prostě tak málo vlasů, že když oddělám pramen, který vyrůstá z pokožky ještě před onou oblastí, tak ona oblast opravu vypadá jako pleš. Nepřeháním. Přibližnou velikost odhaduji cca na 1 - 2 cm čtvereční.
Je to docela velký kontrast - oproti tomu, kolik vlasů mám na zbytku hlavy. Dřív jsem se odbarvovala, ale teď se v tom místě už dávno neodbarvuji a dokonce se barvím hennou (kvalitní hennou) . Tuto oblast jsem začala pozorovat cca před rokem, ale to už jsem se neodbarvovala, takže zde bych problém nehledala.
Ano, jsem momentálně ve velkém stresu, ale to bohužel nedokážu ovlivnit.
Prozatím jsem si koupila lopuchový olej a vtírám si ho do té oblasti cca jednou za 2 dny. Toto praktikuji cca dva týdny a zatím nevidím změnu.
Co by jste mi doporučili? Už opravdu uvažuji o tom, že zajdu na kožní v co nejbližší době.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2015 6:33 pm    Předmět: Citovat

A ještě bych dodala, že to lysé místečko mám takové zcitlivěné. Když si udělám utáhlejší culík, tak cítím, jak mě bolí, že se za ty vlasy ,,tahá". Někdy i pozoruji, že je trošku červené (možná od toho ,,tahání"), ale nesvědí mě to!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2016 5:00 pm    Předmět: Citovat

Tak se "hrdě" hlásím ke dvěma lysinám díky alopecii. Sad Radost z toho nemám žádnou. Příčina neznámá. Podezírám zub osmičku, kterou mi včera na pohotovosti vytáhli. Pokud to nebyl ten zub, tak jsem v háji - tedy brzy plešatá. Vlasy padají jak o závod. Byla jsem u kožní, dala mi na to kortikosteroidy a čeká se co to udělá. Plus mám oblítat všechny možné doktory a projít kompletním vyšetřením. Sad
Vlasy jsem si střihla do půlky stehen a krom odlehčení hlavy je to i celkem úleva. Takže ve výsledku je to pozitivní. I když mám pocit, že jsem na ježka Smile Po tak dlouhé době s vlasy na zem mi to přijde neskutečně krátké.
Kdybyste měli nějaký tip co s tím ještě dělat, tak sem s tím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2016 10:39 pm    Předmět: Citovat

Sid, radu bohužel nemám, ale soucítím a hlavně moc držím palce, ať to je fakt jenom krátkodobá reakce na ten zub a ať to co nejrychleji přejde!!! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetuleH
81-160
81-160


Založen: 10.9.2010
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2016 8:49 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
kup si Revalid. Uz sem to psala nekolikrat. Jednou mi umoznil, aby mi narostly zcela vypadane vlasy, nyni mi je zachranuje. Zacala sem ho brat vcas. Uz mam po hlave nove vlasy. Prvni vysledky jsou nejdrive za mesic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charlotte
0-7
0-7


Založen: 20.9.2016
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út listopad 29, 2016 8:17 pm    Předmět: Prosím pomoc mam pleš Citovat

Ahojte.... Je mi 19 let, svoje vlasy jsem si dříve ničilia..barvy,pseudo dready atd ale už tak dva roky nežehlím nebarvím neničím prostě nic půl roku používám hennu a kvalitní přírodní kosmetiku ( Khadí)
Před rokem jsem vysadila hormonální antikoncepci a potom se mi udělala cysta na vaječníku, začli mi padat vlasy ale furt to bylo docela vpohodě, potom jsem měla další zdravotní problémy a bolesti břicha které nakonec byli psychosomatického původu prožila jsem hodně stresu a následkem toho je zvýšený cukr v krvi.... Teprve před chvílí jsem se z toho tak nějak sebrala začla se hejbat, žít zdravěji a nejíst cukr aby se mi z prediabetu nevyvinul diabetes a radost si dělám na svých vlasech, které jsem začala pěstovat...vždy jsem toužila po dlouhých krásných vlasech..kvalita se brzo zlepšila a já měla vlasy jako nikdy což mě psychicky podporovalo brala jsem i vitamíny na vlasy a pivovarské kvasnice ale poslední dva týdny jsem cítila vzadu na hlavě že se mi tam dělá nějaká velká pěšinka nebo vír...dnes jsem se tam podívala zrcátkem a zjistila jsem, že tam mam pleš..jsem z toho úplně hotová prostě mi tam vypdali moje krásný vlasy a já nevím co mám dělat zase se z toho sypu a stresuju nejraději bych se odstěhovala na druhej konec světa aby to nikdo neviděl Crying or Very sad prosím hlavně mi nepište že je to příznak nějaká nemoci, kterou si hned vsugeruju asi tak nějak doufám v nějaký pozitivní komentář Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uršula98
0-7
0-7


Založen: 27.3.2018
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2018 1:33 pm    Předmět: Léčba alopecie areata pomocí TSM Citovat

Měla jsem diagnostikovanou alopecii areata a proto jsem podstoupila léčbu, která se nazývá transplantace střevní mikroflóry, nebo též fekální transplantace. Tahle terapie se doporučuje při všech autoimunitních chorobách, protože se v podstatě jedná o přenos imunity ze zdravého dárce na nemocného. Terapie proběhla před půl rokem a pleš mi od té doby velmi dobře zarůstá. Dobrých 8 let před tím jsem chodila v paruce a běhala po doktorech a nic nepomáhalo, až teprve tohle zabralo. Proto chci doporčit všem pacientům s touto nemocí, aby se vydali tímto směrem. Jsou v zahraničí kliniky, které tuto terapii provádějí, ale dá se i zdarma realizovat v domácích podmínkách. Možností je mnoho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
skarma007
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 6.7.2008
Příspěvky: 1243

PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2018 12:43 pm    Předmět: raqda Citovat

Třeba tento článek někomu pomůže:
https://vitalitis.cz/2017/04/02/9-uzasnych-potravin-ktere-pomahaji-predchazet-vypadavani-vlasu/

Já za sebe doporučuju zelený čaj. Jsem od malička silný alergik, chodila jsem na injekce a když jsem je přestala brát, strašný stavy alergie.
Tento rok piju od zimy tak 6 šálků ob den zeleného sypaného čaje a já vůbec nevím co je alergie, prášky neberu. Když ho nemám tři dny, začíná se u mě zase alergie projevovat. Tak když dokáže zelený čaj potlačovat něco, aby se alergie neprojevovala, proč by nemohl pomoct na alopecii.

Jinak je hodně druhů alopecie, časté bývají na konci dospívání, ale včas se to dá léčit. Neházejte flintu do žita a zkuste třeba i trichologa a různý vyšetření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhiannon
41-80
41-80


Založen: 22.10.2016
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2018 11:14 am    Předmět: Citovat

Ta transplantace mikroflory se dělá i u nás - alespoň o tom mluvil tátův kolega. Ale domáci podmínky? Radši to nechte odborníkům Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petruska88
8-20
8-20


Založen: 17.10.2014
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st únor 27, 2019 2:56 pm    Předmět: Re: raqda Citovat

skarma007 napsal:
Třeba tento článek někomu pomůže:
https://vitalitis.cz/2017/04/02/9-uzasnych-potravin-ktere-pomahaji-predchazet-vypadavani-vlasu/

Já za sebe doporučuju zelený čaj. Jsem od malička silný alergik, chodila jsem na injekce a když jsem je přestala brát, strašný stavy alergie.
Tento rok piju od zimy tak 6 šálků ob den zeleného sypaného čaje a já vůbec nevím co je alergie, prášky neberu. Když ho nemám tři dny, začíná se u mě zase alergie projevovat. Tak když dokáže zelený čaj potlačovat něco, aby se alergie neprojevovala, proč by nemohl pomoct na alopecii.

Jinak je hodně druhů alopecie, časté bývají na konci dospívání, ale včas se to dá léčit. Neházejte flintu do žita a zkuste třeba i trichologa a různý vyšetření.


Tak tomu říkám objev, rozhodně to na alergii vyzkouším, pokud budu tolik zeleného čaje tolerovat. Přes sezónu docela trpím, takže kdyby to zafungovalo i na mě, budu šťastná jako blecha. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.