Biotin - vysoké dávky

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7a5a9bb7be8c36a02c3170c12787f011Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dani87
0-7
0-7


Založen: 30.1.2020
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po únor 03, 2020 9:03 pm    Předmět: Biotin - vysoké dávky Citovat

Ahoj holky,

ve snaze zhustit vlasy zobu už pár měsíců Biosil, ale zatím nepozoruju žádné výsledky. Bydlím teď v Anglii a tak jsem se podívala, co je za tabletky tady k dostání, a byla jsem v šoku. Smile Zatímco v ČR je biotin většinou po 150 mcg v denní tabletě, max. 300 mcg, tady to začíná tak na 1 000 mcg, ale většina kolem 10 000 mcg, až dokonce 12 000 mcg. Shocked
Dočetla jsem se, že snad předávkování neublíží a nepotřebný vitamín se z těla vyloučí, ale zároveň že to ještě není příliš vědecky prozkoumáno. Stránky NHS (britská státní zdrav. instituce) uvádí, že u dávky 900 mcg a nižší jsou nepravděpodobné negativní účinky. (Přitom tu vesele prodávají desetinásobné dávky.)
Podle webu galenus.cz (viz odkaz níže) ale hrozí při vyšších dávkách tloustnutí a v ČR je povolena nejvyšší dávka 500 mcg.
https://www.galenus.cz/clanky/vyziva/vitaminy-biotin

Tak jsem z toho docela zmatená. Má některá z vás zkušenosti s vyššími dávkami biotinu? Pomohlo vám to nebo naopak uškodilo? A troufly byste si na ty vyšší dávky?

Díky,

Danča
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.