Visaka od Siddhalepy - ajurvédické bylinné mýdlo
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=09839750062a82210b2a755a63d180aeZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 5:19 pm    Předmět: Visaka od Siddhalepy - ajurvédické bylinné mýdlo Citovat

Chci se přítomných zeptat - nezkoušeli jste někdo na vlásky ajurvédické bylinné mýdlo Visaka? Mně ho doporučila dneska paní prodavačka v obchůdku Viva Natura, kam jsem si šla pro lávovou zemi, kterou bohužel zrovna neměli. Říkala mi, že poslední dobou na vlasy nepoužívá nic jiného, a žo to jemné vlasy docela zpevní - a že jí to doporučila jedna dlouhovlasá zákaznice, která pobývala pár let kdesi v Orientu. Takže mě nahlodala (mimo jiné taky tím, že jak jsem ji tak párkrát zažila, nevnucuje superdrahý výrobky, když si zákazník není jistý, co přesně chce, klidně doporučí i levnější značku, kterou má sama odzkoušenou) - navíc to mýdlo stálo jenom 61 korun a dá se používat i na normální mytí...

Říkala jsem si, že se vás napřed poptám, a teprve potom napatlám na hlavu, ale nevydržela jsem, teď vlasy pozvolna dosychají. Vmasírovala jsem to do pokožky hlavy, na dýlku moc ne, jenom tak zběžně projet, pak jsem nechala chviličku působit, pak spláchla a nakonec jako normálně přelila zředěným pivem kvůli ztužení.První dojmy zatím dobrý - akorát při mytí jsem se trochu lekla, vlasy byly na omak trošku nezvyklý, bála jsem se, že půjdou hůř rozčesat, ale bylo to v pohodě (nojo, mám krátký, ty jdou rozčesat vždycky, ale chci tím jenom říct, že to nešlo o nic hůř než jindy). A takový ty jemnější partie vlasů, který by touhle dobou už měly bejt proschlý, nepůsoběj přesušeně.
Výsledky ovšem trochu zkresluje skutečnost, že jsem patlalka, který nikdy nestačí provést jenom jeden experiment, když jich může dělat víc najednou- takže předtím vlásky dostaly na dvě hoďky zábal z riciňáku, vajíčka, medu, bylinek a dalších dobrot - ale ten už jsem zkoušela předtím, tak vcelku tuším, co s vlasama dělá (samý hezký věci Laughing ).

Někdo další má s tímhle mýdlem zkušenosti, že by je přihodil do diskuse?

Jo, pro případné zájemce sem házím složení, většina těch věcí zní docela poeticky a lákavě, i když nevím přesně, co všechny znamenají: palm stearin, coconut oil, sodium hydroxide, aloe vera, azadirachata indica, citrus aurantifolia, eclipta prostata, phyllanthus emblica, neelayadee oil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 5:25 pm    Předmět: Citovat

Hmm, bylinky, kokosový olej, vypadá to obstojně Smile

Mimochodem, hleďte, co jsem objevila Wink

http://www.edenshop.cz/siddhalepa/siddhalepa-ajurvedsky-sampon-visaka-prod_994.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 5:36 pm    Předmět: Citovat

Díky za odkazík - to zní taky dobře, škoda že tam není složení (ale ono asi někde najít půjde). Kdyby to v tom krámě ráno měli, možná jsem sáhla spíš po tom, ale co, alespoň takhle ozkouším to mejdlo. Je to opravdu klasický tuhý mýdlo - jenom tam píšou, že je to zklidňující péče doporučovaná i pro citlivou pokožku, že regeneruje kůži i vlasy a že se může používat i jako šampon. Pokud mi s vlasama neprovede nějakou katastrofu, pokusím se u něj vydržet alespoň ještě dvě mytí bez přestávky(to je u mě největší problém, nevrhnout se hned do dalších experimentů, jinak neustále střídám hledám nové kombinace již zakoupených přípravků) a poreferuju o dalších výsledcích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 5:40 pm    Předmět: Citovat

To složení bude asi podobné jako u mýdla, možná tam budou jen jemnější mycí složky. Teď ho ještě někde schrastit, nechce se mi platit poštovné, to je vždycky nejhorší na objednávkách z internetu Sad
Na Tvou zkušenost jsem zvědavá, dej vědět. Smile. Je to poměrně ideální věc pro experiment, toto mýdlo. Není drahé a je přírodní. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Leontýnka*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.6.2007
Příspěvky: 1543

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 5:44 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
Hmm, bylinky, kokosový olej, vypadá to obstojně Smile

Mimochodem, hleďte, co jsem objevila Wink

http://www.edenshop.cz/siddhalepa/siddhalepa-ajurvedsky-sampon-visaka-prod_994.html


jej tak to ten šampon musí být teda kvalitní když 100ml stojí skoro 200kč. No jinak já od jisté doby taky používám ajurvédský šampon od Herbline. Je s hennou a je fakt dost dobrý. Taky jsem začala používat himalájský čajík na vlasy(taky chci pořád experimentovat. Krom toho mi už dochází čaj od Pavla Váni a Křemíková bomba taky moc dlouho nevydržela a to ji nepiji denně).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 6:11 pm    Předmět: Citovat

Fairy, tak mi to nedalo a mrkla jsem na složení toho šamponu - a skoro mám pocit, že by to mýdlo mohlo být i šetrnější, rozhodně se mému laickému pohledu zdá, že v mýdle je tý chemie míň.
Tady je složení šamponu:
aqua, sodium laureth sulphate, azadirachata indica, citrus aurantifolia, elaeocarpus serratus, cassia alata, methyl gluceth-20, PEG-120 methyl glucose, dioleate, sodium chloride, glycerine, xanathum gum, tetrasodium EDTA
Narazila jsem v tom hledání na obchod, kde mají i další věci, a to i se složením, tak se pokusím vložit link:
http://www.agenturahledajici.cz/produkty/ayurveda-kosmetika/srilanka/
... a zdá se, že se mi to i povedlo. Říkala jsem si, že by se Ti mohlo líbit i to dětské mýdlo Kekulu, když Tě čeká ta radostná událost - a ostatně co je dobré pro miminka, bude případně dobré i pro maminky Razz . A že prej je jasmínový, to mi zní velmi voňavě, možná časem taky zkusím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 6:24 pm    Předmět: Citovat

Skutečně, to mýdlo vypadá šetrněji. Na dětsképrodukty jsem s euž také dívala. ale nechci ještě nic nakupovat. přináší to prý smůlu a já ješt nemám ty nejdůležitější testy za sebou. A přece jen jsem docela zhubla...no nebudu malovat čert ana zeď, uvidím. Času dost Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 6:33 pm    Předmět: Citovat

Jasně, tuhle opatrnost chápu, ale já to mejdlo myslela zatím spíš pro Tebe - moje kamarádka najela na některý dětský přípravky už v těhotenství, protože jsou leckdy mnohem šetrnější (a u některejch jí to vydrželo, ačkoli už má dneska prcky docela veliký) - mně na tom mejdlíčku docela láká ten jasmín, mám ho moc ráda, navíc tam píšou, že si to mejdlo pochalujou i dospělý ženský.
Moc Ti držím palce, aby všechno šlo, jak má - a s tou váhou, pokud to není nějak velikej úbytek, si zatím nedělej zbytečný starosti. Sama jsem sice těhotenství nezažila, ale dost známejch a kamarádek v blízkým okolí jo, a váha jim občas trochu popolezla i dolů - prostě normální výkyvy metabolismu, kterým těhotenský hormony mávají trochu víc než jindy - za chvilku se to zas srovnalo mimčo utěšeně rostlo a prosperovalo. Tak doufám, že to bude i Tvůj případ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2008 6:47 pm    Předmět: Citovat

Ha, čerstvé poznatky pro ty, kdo chtějí tohle mýdlo na vlásky zkusit, od dobrovolného pokusného králíka. Dodneška se mi mejdlíčko líbilo (dneska třetí mytí - je docela dobrý to napěnit nadvakrát - vlasy to, alespoň u mě, nevysušuje a to jsem minule ani nedávala kondicionér, jenom trošku piva na ztužení). Dneska se ukázala jedna výhoda/nevýhoda (podle toho, jak se to vezme). Tohle mejdlo opravdu nadměrně neodmašťuje: dala jsem si olejovej zábalík (olivovej s kokosovým), dvakrát umyla, a teď, když to proschlo, to jdu umejt znova, tentokrát šamponem, protože oleje mi ve vlasech zůstalo ještě minimálně na malej salát Razz .
Poprvý jsem si tím mejdlem smývala zábal se lžičkou riciňáku, a i po jednom umytí to docela šlo (vlasy byly mastnější o trošičku rychleji, ale asi i proto, že byly krásně heboučký a takový pružný a já do nich pořád šahala). Podruhý jsem myla nadvakrát, bez jakejchkoli kondicionéru, jen to pivo - a to byly vlásky moc hezký. Ale na ten čistě olejovej zábal to chce něco, co víc odmašťuje. Nicméně Visaku si ve vlasopéši na prostřídání s lávovkou a nějakým šamponem na smejvání olejovýho zábalu určitě nechávám. A taky hodlám používat na normální mytí, jen co doplácám ty tuny sprchogelů, co se mi válej v koupelně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: so leden 12, 2008 1:25 pm    Předmět: Citovat

Neodmaš´tuje, pravíš? Safra, musím ho sehnat! To yb se mi hodilo. Poslední dobou mi odmašťuje snad všechno. Nevím, proč mám vlásky pořád tak suché. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.