Mýdlové ořechy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9c8253ad947571deb80b3171d703ee00Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nemi
8-20
8-20


Založen: 27.12.2006
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2008 1:47 pm    Předmět: Citovat

Ono to chce to prádlo chvilku namočit a dá se použít pár lžic soli na praní(2-3),tu přidávám třeba k plínkám,ale i když je prádlo právě víc znečištěné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2008 2:01 pm    Předmět: Citovat

To já to vždycky namočím , prací sůl taky dám , ale pořád to není ono. Confused Tak si říkám , že bude lepší , když si z těch ořechů budu raději vyrábět domácí šampon a na praní používat již osvědčené prostředky. Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2008 2:50 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Janie napsal:
Já jsem četla jen samá pozitiva, existují i tekuté mýdlové ořechy. Akorát když já jsem zvyklá, že mi prádlo po praní příjemně voní Wink Proto jsem se stále neodhodlala ke koupi nějakého eko prostředku.

Pokud Ti jde o vůni, zkus tekutý Ecover, má opravdu nádhernou vůni a pere celkem dobře (ale sliz či Sonett perou o cosi líp).
Mám koupený vzorek tekutého přípravku z ořechů, tak pak můžu dát vědět, jak pere Wink


Jo, tak přesně na ten mám zálusk Hermínko..zítra po zkoušce jdu na nákupy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2008 2:55 pm    Předmět: Citovat

Damayanti napsal:
To já to vždycky namočím , prací sůl taky dám , ale pořád to není ono. Confused Tak si říkám , že bude lepší , když si z těch ořechů budu raději vyrábět domácí šampon a na praní používat již osvědčené prostředky. Wink Laughing


Jee a jak budeš ten domácí šampon vyrábět? Smile a nač ho budeš používat? Já takhle kreativní nejsu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2008 3:26 pm    Předmět: Citovat

Janie napsal:
Damayanti napsal:
To já to vždycky namočím , prací sůl taky dám , ale pořád to není ono. Confused Tak si říkám , že bude lepší , když si z těch ořechů budu raději vyrábět domácí šampon a na praní používat již osvědčené prostředky. Wink Laughing

Jee a jak budeš ten domácí šampon vyrábět? Smile a nač ho budeš používat? Já takhle kreativní nejsu...

V Indii si ženy šampon z mýdlových ořechů vyráběly už v dávných dobách , tak to zkusím podle nich. Je k tomu potřeba malý hrnec s litrem vody do toho asi tak 10 skořápek , přivést do varu a povařit 5 minut .Při vaření se ze skořápek uvolní saponin . Takto vzniklý roztok se pak nechá vychladnout a usadit ( třeba přes noc ) a pak si s ním umýt vlasy( nebo i tělo ) . Mělo by jim to dodat lesk , vitalitu a odstranit i lupy .
Takovýto přírodní šampon ale nepění a tak není dobré ho dávat větší množství , než normálního šamponu , jinak by vlasy mohly být po umytí hrubší. Je to podobný jako s lávovou zemí . Tam taky , když se jí dá moc , tak jsou pak vlasy splihlé a působí mastně. Takže spíše menší množství a jen na část vlasů u hlavy , zbytek se pak umyje při opláchnutí.
Ten roztok z mýdlových ořechů může obsahovat i bylinky a vonné oleje. Těch ale jen pár kapek .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2008 3:51 pm    Předmět: Citovat

Dobrýýý Shocked , děkuji za vyčerpávající odpověď Smile napiš pak zážitky s mytím Smile na lupy už naštěstí nějaký ten pátek netrpím, ale kdyby se opět objevily, je to velmi inspirativní typ Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2008 4:20 pm    Předmět: Citovat

Já jsem odvarem z ořechů myla okna Laughing A celkem se to dalo, jen ořechy při važření šíleně smrdí (o tom jsem četla a myslela si, že ti lidé přehánějí, ale opravdu mi z toho pachu bylo špatně Mad ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2008 4:27 pm    Předmět: Citovat

Vy jste teda šikovný Smile ale jestli to smrdí Rolling Eyes , tak na to rychle zapomenu...na okna používám nějakej saponát, vodu a stěrku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2008 7:03 pm    Předmět: Citovat

Janie napsal:
Dobrýýý Shocked , děkuji za vyčerpávající odpověď Smile napiš pak zážitky s mytím Smile na lupy už naštěstí nějaký ten pátek netrpím, ale kdyby se opět objevily, je to velmi inspirativní typ Smile




Určitě dám vědět , jsem na to sama hrooozně zvědavá , tak to zkusím asi už tenhle víkend. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2008 8:56 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za odpovědi, vyzkouším je. Chci je i kvůli tomu šamponu nebo sprchovému gelu, viděla jsem novou značku přírodní kosmetiky Biobelle, která pro jejich výrobu mýdlové ořechy používá, ale zdála se mi moc drahá. Vyhovuje mi, že si můžu sílu toho roztoku upravit podle toho, kolik ořechů tam dám a jak dlouho je vařím a přidat si k tomu třeba EO a použít to skoro na všechno. (A také jak levně to vyjde).
K té neekologičnosti: koho to zajímá, přečtěte si článek na Ekolistu, ale i diskusi, článek se mi zdá nevyvážený. (http://www.ekolist.cz/zprava.shtml?AA_SL_Session=ca2331fd73710cde69845c31ccfd2103&nocache=invalidate&sh_itm=a5586ed451b8de687dba568a1fd88390&all_ids=1#disc)
Shrnu to, s čím tam souhlasím - 1 kg ořechů vydrží i rok, prášku se spotřebuje mnohonásobně více a ten se třeba také vozí zdaleka, a i výroba ekologického prášku třeba spotřebovává energii. A i když se jim nepodařilo ověřit pracovní podmínky, myslím si, že je dobré, že to dává práci chudým Indům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.