Vlásky podle Měsíce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 90, 91, 92  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=dafbbc2b38ffd163a079af6dfc1122ebZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ragdoll
81-160
81-160


Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2007 7:49 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
Holky, normálně si to tam dopište. Laughing Když je měsíc ve lvu, doporučuje se zastřihnout vlasy. Když je v panně, doporučuje se dělat nové účesy, příp. trvalé (to se vás ale doufám netýká). Wink Wink


Děkuju Slunéčko Cool jsi má záchrana. Takže zastřihovat jedině ve Lvu? Potřebuju nutně urychlit růst a zahustit Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2007 10:30 pm    Předmět: Citovat

ragdoll napsal:
Slunéčko napsal:
Holky, normálně si to tam dopište. Laughing Když je měsíc ve lvu, doporučuje se zastřihnout vlasy. Když je v panně, doporučuje se dělat nové účesy, příp. trvalé (to se vás ale doufám netýká). Wink Wink


Děkuju Slunéčko Cool jsi má záchrana. Takže zastřihovat jedině ve Lvu? Potřebuju nutně urychlit růst a zahustit Razz


Ano, tak to jedině ve lvu. Very Happy Hledala jsem jak divá, ale opravdu: víckrát než jednou do měsíce jsem tam symbol zastřihávajících nůžtiček nenašla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 9:56 am    Předmět: Citovat

Breberka: Taky jsem začala používat lopušák Smile snad po něm vlásky porostou a to stříhání podle lunárního měsíce je co? Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Breberka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 838

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 10:11 am    Předmět: Citovat

Janie napsal:
Breberka: Taky jsem začala používat lopušák Smile snad po něm vlásky porostou a to stříhání podle lunárního měsíce je co? Embarassed


aa chyba;) podle lunarniho kalendare;) http://zena.atlas.cz/horoskopy/lunarni-diar/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 10:13 am    Předmět: Citovat

Breberka napsal:
Janie napsal:
Breberka: Taky jsem začala používat lopušák Smile snad po něm vlásky porostou a to stříhání podle lunárního měsíce je co? Embarassed


aa chyba;) podle lunarniho kalendare;) http://zena.atlas.cz/horoskopy/lunarni-diar/


Jo vidíš, lunární kalendář Very Happy co já máms tím měsícem, fakt nevím Very Happy a fakt se tomu dá věřit? Já jsem teda docela skeptická Embarassed Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sim
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 1062

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 11:44 am    Předmět: Citovat

Janie napsal:
Breberka napsal:
Janie napsal:
Breberka: Taky jsem začala používat lopušák Smile snad po něm vlásky porostou a to stříhání podle lunárního měsíce je co? Embarassed


aa chyba;) podle lunarniho kalendare;) http://zena.atlas.cz/horoskopy/lunarni-diar/


Jo vidíš, lunární kalendář Very Happy co já máms tím měsícem, fakt nevím Very Happy a fakt se tomu dá věřit? Já jsem teda docela skeptická Embarassed Confused

Já nevím proč, ale na mě to třeba působí, barvím se jen ve dny, které jsou k tomu podle lunárního kalendáře určené, protože vždycky když jsem to zkoušela v jiný den, tak mi ta barva moc nechytla, nebo se dřív vymyla a stejně tak si dávám i pleťovou masku, stříhám nehty...Ale třeba si to namlouvám a proto to u mě funguje Embarassed Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Leontýnka*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.6.2007
Příspěvky: 1543

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 11:37 am    Předmět: Citovat

Sim napsal:
Janie napsal:
Breberka napsal:
Janie napsal:
Breberka: Taky jsem začala používat lopušák Smile snad po něm vlásky porostou a to stříhání podle lunárního měsíce je co? Embarassed


aa chyba;) podle lunarniho kalendare;) http://zena.atlas.cz/horoskopy/lunarni-diar/


Jo vidíš, lunární kalendář Very Happy co já máms tím měsícem, fakt nevím Very Happy a fakt se tomu dá věřit? Já jsem teda docela skeptická Embarassed Confused

Já nevím proč, ale na mě to třeba působí, barvím se jen ve dny, které jsou k tomu podle lunárního kalendáře určené, protože vždycky když jsem to zkoušela v jiný den, tak mi ta barva moc nechytla, nebo se dřív vymyla a stejně tak si dávám i pleťovou masku, stříhám nehty...Ale třeba si to namlouvám a proto to u mě funguje Embarassed Very Happy


Pokud se můžu zeptat tak které dny jsou vhodné ke stříhání když chci aby mi to rychle dorostlo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 12:09 pm    Předmět: Citovat

citace:
Pokud se můžu zeptat tak které dny jsou vhodné ke stříhání když chci aby mi to rychle dorostlo?


Zásadně nestříhat při ubývajícím měsíci, vlasy (chlupy atd) rostou pomaleji.
Nejlepší pro stříhání by měl být přibývající Měsíc, uvádí se, že nov, protože v ten den se "rodí" nový měsíc, tzn. začíná fáze přibývání a tento den by měl být nejsilnější. Další doporučení je stříhat třetí den po novu (Měsíc přibývá, "nabývá síly") a nebo naopak 3 dny před úplňkem. Úplněk značí vrchol síly, nabývání, ale po něm následuje zase úbytek, proto se nedoporučuje stříhat v ten den. Dlouho jsem si myslela, že úplněk je nejvhodnější pro zastřihování ( a rychlý růst vlasů), ale nemělo by to tak být, právě proto, že to je den, ve kterém se Měsíc "překlene" do ubývání.
Pak existují další doporučení, ale docela těžko se hledá den, který by byl vhodný, např. pro studenta nebo pracujícího, který si nemůže vymýšlet, že třeba v 13 hodin v úterý, kdy je měsíc v tom a onom znamení a v té či oné fázi, chce být ostříhaný Smile, hlavně kvůli času...
Četla jsem, z vlastní zkušenosti nepotvrdím, protože nebylo zatím kdy to vyzkoušet Smile - vlasy stříhané v Býku jsou ježaté a vlasy stříhané v kozorohu dříve zešedíví...Mytí se doporučuje ve vodním znamení (Rak, štír), Ryby ne, protože vlasy (a celkově i tělo může být náchylnější k nemocem )a vlasy k ničení.
A pak by se vlasy měly začít kroutit při pravidelném zastřihování v Beranovi nebo Lvovi(v přibývajícím měsíci samozřejmě)
Každopádně zastřihovat milimetrově, já jsem na tu svou posedlost zastřihováním naštvaná - stejně se vlasy pořád třepí, takže zastřihnout a říct si, "teď už vlasy porostou zdravé" je blbost...Zkuste se zeptat okolí,jestli máte zničené konečky. Já na sobě vidím roztřepené konečky pořád, okolí ne, navíc podle lidí mám hezké zdravé vlasy, i když ukazuju podle mě zničené konce Smile
To je zas román... Embarassed Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 12:10 pm    Předmět: Citovat

Já někde četla, že je to podle fází měsíce. V dorůstání rostou rychleji a v ubývání pomaleji. Takhle jsem to vlastně udělala já, ale nevím... většinou se píše všude něco jiného.

EDIT: Tak ve stejnou chvíli napsala i Rumjana Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 12:19 pm    Předmět: Citovat

Jo a ještě bych dodala, že podle fází měsíce se (kdysi) řídil i menstruační cyklus žen (takže to zastřihování podle fází určitě nějaký vliv mělo), jenže - žijeme v době umělého osvětlení, ve dne i v noci, a to jaksi přirozený proces znehodnocuje. Kdysi to řešila má profesorka chemie na nějaké přednášce a dostala odpověď, že kdysi se to podle toho opravdu řídilo, ale dnes už se tím umělým osvětlením naprosto ztrácí původní smysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 90, 91, 92  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.