Knižní ukázky
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 327, 328, 329  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=964d13e02cf52a926a8c6e8ee873e4f8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 1:29 pm    Předmět: Knižní ukázky Citovat

Jste tu většinou knihomolové a knihomůrky a tak si pojďte se mnou hrát Smile Na Radiu1 se hrála taková hra... někdo přečetl úryvek z knihy a kdo zavolal první, z jaké knihy to bylo, měl nárok na přečtení svého úryvku a někdo další hádal.

Pojďme si to tu taky udělat Smile

Pravidla:
- výherce předchozího kola (začínám to já) zveřejní úryvek z knihy (nebo básničky, divadelní hry, apod. - mělo by to být něco, co vám se líbí nebo vás zaujalo) v rozsahu 2-5 odstavců.
- vy napíšete do odpovědi na tento příspěvěk, co to je, a co se vám eventuálně s tou knihou nebo příspěvkem spojuje, jak se vám líbí, a tak vůbec
- po libovolně dlouhé době, NEJDŘÍVE však druhý den, autor úryvku zhodnotí, kdo vyhrál toto kolo. Nemusí to být ten nejrychlejší, žezlo se dá předat komukoli, kdo vás svým příspěvkem zaujme. Zároveň by bylo fajn i napsat, proč jste vybrali ten úryvek.
- výherce uveřejní svůj úryvek a na původní se už neregauje... vy odpovídáte na tento nový příspěvek
- pozn.: nemůže vyhrát ta osoba, která psala předchozí kolo (neboli: X dá úryvek, Y vyhraje, Y dá příspěvek, X může odpovědět ale nemůže v tomto kole od Y dostat vítězství - je to proto, aby to tu celé nebylo o nějakých dvou lidech potom Smile)

Jasnýýýýýýýý? Smile)


Naposledy upravil Aha Admin dne so červen 23, 2007 12:10 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 1:32 pm    Předmět: Citovat

A začínáááám... je to hodně jednoduché Smile


Tracy dorecitoval.
"To byla celá básnička," řekl.
"Aha," řekl dr. Pingitzer. "Děkuju pěkně. Tu básničku vy znal už jako kluk, ano?"
"Ano," přikývl Tracy. "Umím ji už od tří let."
"A rozumíte jí?" zeptal se dr. Pingitzer.
"Ničemu nerozumím," řekl Tracy. "Ale ta básnička se mi líbí. "
"Ja, aha. Pravda." Starý pán se otočil ke dveřím.
"Moc - moc - moc -" řekl. "Teď dvě otázky. Jedna. Váš tygr je co?"
"Můj tygr," odpověděl Tracy.
"Dva," řekl dr. Pingitzer. "Tygr na ulici je co?"
"Myslím," řekl Tracy, "že včera večer v cirkuse napadl ten černý panter ošetřovatele, pokousal ho a utekl. To se stává. Teď je zraněný a pobíhá po New Yorku. Možná že ve strachu někoho zabije, jestli bude muset. Ale i ten černý panter, co pobíhá volně po městě, je můj tygr."
"Tak?"
"Ano."
"Proč?" zeptal se doktor.
"Nevím," řekl Tracy, "ale šel se mnou po Páté avenue, zašel se mnou k svatému Patrickovi, a nenapadl nikoho. Pořád byl vedle mě. Začal utíkat, až když po něm vystřelili. Vy byste neutíkal, kdyby po vás začali střílet?"
"Moc rychle," řekl dr. Pingitzer. "Sedmdesát dva roky mám, ale moc, moc rychle."
Odmlčel se a představoval si, jak ve svých dvaasedmdesáti letech rychle utíká.
"Policie, oni ho budou zastřelit," řekl po chvíli.
"Pokusí se," řekl Tracy.
"Budou ho zastřelit."
"Pokusí se o to," řekl Tracy, "ale nezastřelí ho, protože to nedokážou."
"Proč? Proč nedokážou?" zeptal se dr. Pingitzer.
"Toho tygra nedokáže nikdo zastřelit."
"Jeden tygr a nikdo nedokáže zastřelit? Jak to?"
"Prostě nedokáže," řekl Tracy.
"Ale tygr zabíjet bude?" zeptal se doktor.
"Jestli bude muset," řekl Tracy.
"To je správné?"
"Já nevím. Je?"
"Já nevím taky," řekl doktor. "Já moc maličko vím. Moc, moc maliličko. Aha! Otázka od psychiatrie. Vy jste šílený?"
"Samozřejmě," řekl Tracy.
Starý pán se podíval ke dveřím. Dal si prst před ústa a zašeptal: "Tiše."
"Jsem šílený z toho, že mi zranili tygra," řekl Tracy. "Z toho, že ho vůbec kdy zavírali do klece. Že ho dali do cirkusu. A i jinak jsem blázen, už od narození."
"Já taky, ale to je informace na neříkání." Doktor znovu pohlédl ke dveřím. A náhle vstal ze židle. "Já budu mluvit tak," řekl. "Ten člověk je zdráv. To oni rozumějí. Aha! Práce je konec." Hlasitě zavolal: "Oukej, prosím."
Jako první vešel do místnosti Huzinga, ale brzy se za ním nahrnuli i všichni ostatní.
Dr. Pingitzer obhlédl všechny přítomné, počkal si, až bude úplné ticho, a pak řekl: "Ja, aha. Ten člověk je zdráv."
Jakýsi muž, ve všem všudy nepodobný dr. Pingitzerovi, vystoupil do popředí a pravil: "Jsem doktor Scatter z manhattanského obvodu, neurolog. Mohu se vás, pane kolego, zeptat, jaký postup vyšetření jste zvolil, abyste dospěl k tomuto závěru?"
"Ne," řekl dr. Pingitzer. Obrátil se k Tracymu. "Sbohem, chlapče," řekl.
"Na shledanou." Dr. Pingitzer se rozhlédl po všech v místnosti a vykročil ke dveřím.
Při jeho odchodu fotografové cvakali spouštěmi svých aparátů a jeden z nich se zeptal: "A co ten černý panter, doktore? Je jeho, jak tvrdí?"
"Já jeho vyšetřoval, ne pantera," odpověděl doktor.
Pak k němu přistoupil jakýsi reportér.
"Jak je to možné, že mu ten panter neublížil, doktore?" zeptal se.
"Nevím," řekl dr. Pingitzer.
"A zjistil jste něco, když jste s ním o tom mluvil?" ptal se reportér.
"Ne."
"A co ten panter, který teď volně pobíhá po městě?"
"To není problém od psychiatrie," řekl doktor.
"A čí je to tedy problém?" ptal se reportér.
"Odkud je ten panter?"
"Z cirkusu."
"Problém od cirkusu je to," řekl dr. Pingitzer a vyšel z místnosti.
Všichni se shromáždili kolem dr. Scattera, jenž zjevně nebyl spokojen ani se závěrem, ani s vystupováním dr. Pingitzera.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 1:45 pm    Předmět: Citovat

.....A tímto končí příběh o Thomasu Tracym, Lauře Luthyové a tygrovi, jenž je láska.

dalsi napoveda je v me galeriiSmile


Naposledy upravil Nika dne po leden 08, 2007 2:05 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 1:47 pm    Předmět: Citovat

Tracyho tygr:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 1:49 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za první dvě reakce, ještě je tu do zítřka prostor pro spoustu dalších.... a připomínám, že výhercem nemusí být nutně ani nejsprávnější, ani nejrychlejší odpovědátor Idea Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lily
321-600
321-600


Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 2:22 pm    Předmět: Citovat

Přiznávám se bez mučení - neznám, nečetla jsem. To asi nevyhraju, že? Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 2:50 pm    Předmět: Citovat

Tracyho tygr, ale ne že bych to četla, ale že se v ukázce mluví o Tracym a tygrovi. To je moc lehké, Admine! Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 3:36 pm    Předmět: Citovat

Vidíte, dá se odpovědět, i když jste knihu nečetli Smile A dokonce možná i správně Smile
A co ostatní, jak se vám to líbí, co vám knížka dala - pokud jste četli, co z toho úryvku jde - pokud jste nečetli... a tak a vůbec, vyhlášení bude až zítra Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 3:41 pm    Předmět: Citovat

No je to Tracyho tygr od Williama Saroyana. Kniha, již jsem nečetla, neboť se chudinka ocitla v povinné četbě - a té já jsem se vždy snažila vyhnout, jak jen to bylo možné. Nenávidím, když mě do knížek někdo nutí, je to zaručený způsob, jak mě od nich odradit. Tímto se tedy omlouvám Tracyho tygru a mnoha dalším Wink
Návrat nahoru
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 3:52 pm    Předmět: Citovat

Je to Tracyho tygr mého milovaného Saroyana, jak už tady mnozí řekli přede mnou. Nejprve jsem to viděla v televizi - záznam divadelní hry. Už nevím, z kterého divadla to bylo, ale bylo to takové komorní zpracování, které se mi moc líbilo. A pak jsem těsně před Vánoci (ale ne těmihle) objevila tuhle knížku v katalogu nějakého knižního obchodu, napsala si o ni Ježíškovi a dostala ji. Je to zrcadlové anglicko-české vydání s moc hezkými obrázky.
Ale tím příběh ještě nekončí, milé děti! Když jsem se před rokem a půl rozhodla k zásadnímu životnímu kroku a sestěhovala se do jednoho bytu s jedním mužem blízkým mému srdci, ukázalo se při vybalování, že i on vlastní tuto krásnou knížku. Tak teď máme dvě, v knihovně si hezky hoví vedle sebe a já je považuju za takový skrytý symbol naší "duševní blízkosti".
A tímto končí příběh o Daně, Petrovi a knize, jenž je láska:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 327, 328, 329  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.