Mořská sůl
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1dbc22a4a9801170c6b7bdee80f1130aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 1:40 pm    Předmět: Mořská sůl Citovat

Jdu se podělit o své zkušenosti s mořskou solí...

Dneska jsem si jí umývala obličej a musím pochválit, je příjemná jako peeling (ale moc nedřít obličej)..na ranky na obličeji by mohla malinko štípat...ale mám ji krásně heboučkou, namazala jsem si ji ještě Primaverou meruňkovým olejem!!!

Pak jsem si ještě dělala koupel, není to z mé hlavy, ale do vody se dá 1lžíce olivového oleje+1lžíce šťávy z citronu+1lžíce mořské soli a vylouhovoat se v tom tak 20minut Smile
A pokožka je krásně hebká, jemná a není vysušená...super! Byla jsem taová skeptická, ale výsledek je výborný!

+ přikládám něco o mořské soli z tohoto blogu, je tam spousta inspirativních typů Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 5:41 pm    Předmět: Citovat

Je to možná hloupý dotz, ale jak konkrétně se liší mořská od kuchyňské soli? ta je přece taky mineralizovaná. A třeba do koupele je to IMHO jedno...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 5:49 pm    Předmět: Citovat

Bone, toto jsem našla na Biosféře o soli:

Běžná bílá kuchyňská sůl je vysoce rafinovaný produkt, který byl záměrně ochuzen o všechny zdraví prospěšné látky. Proč to výrobci soli dělají? Protože těží sůl průmyslově ve velkém množství a bez rafinace by nesplňovala hygienické normy. A navíc, spotřebitelé jsou zvyklí na jemnou, čistě bílou sůl. Taková "čistá" sůl ale obsahuje zbytky látek z chemického čistění a také záměrně přidávané chemikálie, které zajišťují, aby nevlhla a neslepovala se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janis
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.1.2008
Příspěvky: 659

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 6:42 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Je to možná hloupý dotz, ale jak konkrétně se liší mořská od kuchyňské soli? ta je přece taky mineralizovaná. A třeba do koupele je to IMHO jedno...


je to rozdíl obrovský Exclamation mořská je mnohem kvalitnější a blahodárná.... Cool plná minerálů a tak..Do jídla rozhodně mořskou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 6:56 pm    Předmět: Citovat

Tak teď to nechápu - Sůl kamenná obsahuje minerální látky - ty se dají pryč, aby sůl prošla hygienickýma normama. x Mořská sůl obsahuje ty látky, které se musejí z kamenné soli dostat pryč. Jak to, že teda ta mořská hygienické normy splňuje?

Navíc třeba kuchyňská sůl se běžně doplňuje jódem a dalšíma minerálníma látkama.

Co přesně je v té možské co není v kamenné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zuzzka
81-160
81-160


Založen: 17.1.2008
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 7:21 pm    Předmět: Citovat

já jsem teda nic nezpozorovala, ale mamka řikala, že se jí zdá, že ta mořská solí nějak míň (kvůli mojí štítný žláze jsme ji na doporučení doktorky začli používat)... tak že by byl zádrhel v tom.... Question Question Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 7:27 pm    Předmět: Citovat

Zuzzka napsal:
já jsem teda nic nezpozorovala, ale mamka řikala, že se jí zdá, že ta mořská solí nějak míň (kvůli mojí štítný žláze jsme ji na doporučení doktorky začli používat)... tak že by byl zádrhel v tom.... Question Question Smile


Taky ji mám hlavně kvůli štítné žláze, solí míň, s tím souhlasím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 7:31 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Tak teď to nechápu - Sůl kamenná obsahuje minerální látky - ty se dají pryč, aby sůl prošla hygienickýma normama. x Mořská sůl obsahuje ty látky, které se musejí z kamenné soli dostat pryč. Jak to, že teda ta mořská hygienické normy splňuje?
Navíc třeba kuchyňská sůl se běžně doplňuje jódem a dalšíma minerálníma látkama.
Co přesně je v té možské co není v kamenné?


Zde je o tom článek.
http://mujweb.atlas.cz/zdravi/zdrava-strava/xii.htm
a druhý:
http://www.zdravi4u.cz/view.php?cisloclanku=2005042203
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rayna
41-80
41-80


Založen: 4.3.2008
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 11:53 am    Předmět: Citovat

Já solím himalájskou solí, myslím, že je to ta samá (krystalická) jak tu dala odkaz Ilona. Dočetla jsem se totiž, že ani ta mořská není dobrá - rafinuje se stejně jako obyčejná a navíc v dnešních znečistěných oceánech už v sobě mnoho dobrého nemá. Ta himalájská má být údajně nejlepší, protože obsahuje všechny minerály a stopové prvky, které tělo potřebuje. A prý se může používat i ve větším množství (já ráda hodně solím, takže po této informaci jsem hned naklusala do obchodu Very Happy
No ale čert ví, co je pravda, jestli to zas není nějaký marketingový tah..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zuzzka
81-160
81-160


Založen: 17.1.2008
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 4:29 pm    Předmět: Citovat

Rayna napsal:
Já solím himalájskou solí, myslím, že je to ta samá (krystalická) jak tu dala odkaz Ilona. Dočetla jsem se totiž, že ani ta mořská není dobrá - rafinuje se stejně jako obyčejná a navíc v dnešních znečistěných oceánech už v sobě mnoho dobrého nemá. Ta himalájská má být údajně nejlepší, protože obsahuje všechny minerály a stopové prvky, které tělo potřebuje. A prý se může používat i ve větším množství (já ráda hodně solím, takže po této informaci jsem hned naklusala do obchodu Very Happy
No ale čert ví, co je pravda, jestli to zas není nějaký marketingový tah..


tu jsme taky nedávno koupili Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.