Domácí pleťové masky
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9c28be2be142f2cba3de91a06efa82e8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: út březen 11, 2008 8:28 pm    Předmět: Domácí pleťové masky Citovat

Pokud se nepletu, takové téma tu ještě není: máte své oblíbené recepty na domácí pleťové masky? Jeden univerzální, nebo různé masky na různé příležitosti a problémy?
Já moc zkušenosti nemám, akorát tak bílý jogurt na spáleniny od slunka nebo okurkové plátky na čelo, když dělám salát. Ale poslední dobou mě chytla nálada a chuť experimentovat, takže budu ráda za inspiraci a možnost výměny názorů a zkušeností. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: út březen 11, 2008 8:52 pm    Předmět: Citovat

tak ja si okurku dat nemuzu Embarassed okurka beli pihy a to ja nechci Cool

ale jedine zkusenosti co mam a osvedcene Very Happy :

napatlat poradnou vrstvu medu a nechat pusobit tak dvacet minut a potom smyt...komplet cely oblicej krom ocniho okoli-plet je pak nadhern jemna a procistena a hydratovana,no uplne miminkovska Wink ale neni to vhodne pro precitlivelost na med

pak medovy peeling,oskrabu ze sklenice trosinku zcukernateleho medu pak nanesu na oblicej ,chvilenku necham a pak jemnoucce krouzivimi pohyby masiruju a smeju a plet je jak hedvabi Wink

syrovatka s bilym bio jogurtem,je take moc fajne.Dvam od oka pul na pul jogurt a susenou syrovatku,promicham,ale on ten jogurt jakoby proridne,tak to necham chvilenku odstat a ono to zas jakoby zhutni...na plet nechavam tak 15minut,ale protoze jak to schne,tak je mi to neprijemny,tak dvam slabe vrstvicky jeste navrch aby to bylo stale vlhke...let je pak opet jemnounka a hydratovana...

tu samou smes ale doplnenou lzici medu a od oka cvrndnutim oleje(merunkovy,dynovy,sipkovy plus ricinovy)tato smes je vetsinou tekutejsi,takze ji zahustim troskou lavovky a v silne vrstve nanesu a necham zas tak 15 minut...je to uzasna maska...

Vsechno toto co jsem napsala,nanasim na vlhkou plet .
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lilish
41-80
41-80


Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: út březen 11, 2008 9:03 pm    Předmět: Citovat

to ja zas delam peeling takhle: ovesnou mouku smicham s vodou tak, aby vznikla kasicka, nanesu, zalehnu (jinak to kape Smile a necham zaschnout. pak oplachnu, skvele to vycisti.
taky hermanek se nemusi davat jenom na vlasky Wink listecky zalit zase na kasicku, zabalit do gazy a prilozit na oblicej, ktery pak muzes i oplachnout vyluhem. a kdyz potrebujes dodat trosku barvicky, tak nastrouhanou mrkvicku s tvarohem - ale pozoooooor, nenechat moc dlouho, jinak budete opaleni az moc Very Happy a bacha, barvi i treba obleceni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: út březen 11, 2008 9:08 pm    Předmět: Citovat

Lilish napsal:
to ja zas delam peeling takhle: ovesnou mouku smicham s vodou tak, aby vznikla kasicka, nanesu, zalehnu (jinak to kape Smile a necham zaschnout. pak oplachnu, skvele to vycisti.
taky hermanek se nemusi davat jenom na vlasky Wink listecky zalit zase na kasicku, zabalit do gazy a prilozit na oblicej, ktery pak muzes i oplachnout vyluhem. a kdyz potrebujes dodat trosku barvicky, tak nastrouhanou mrkvicku s tvarohem - ale pozoooooor, nenechat moc dlouho, jinak budete opaleni az moc Very Happy a bacha, barvi i treba obleceni


to s tou ovesnou moukou je skoro stejne jako japonsky pudr:-)myslim, ze to jsou rozemlete slupky od ryze nebo fazole, pak se to smicha na kasicku s vodou a je to fajn, asi to jde delat domaci, ja ji mam z botanicusu, tak jsem zase off topic Embarassed
jinak delam skoro to same jako vilka, akorat nepouzivam jogurt.
a obcas, kdyz si davam med, vejce, olej na vlasy, tak to napatlam i na oblicej Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rayna
41-80
41-80


Založen: 4.3.2008
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 12:43 am    Předmět: Citovat

ovesné vločky smíchat s mlékem nebo smetanou, přidat trošičku medu a nechat tak 15 minut působit. Pleť je pak nádherně hebounká.
Výborná je taky sušená syrovátka. Zředím troškou olejíčku a vajíčkem.
Nebo odvar z heřmánku smíchám s rozemletými vločkami a přidám sušenou syrovátku.
Rozemlít 2 lžíce mandlí, smíchat s olejem a kdo nemá přecitlivělou pleť, tak může přidat i šťávu z citronu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 11:12 am    Předmět: Citovat

Já používám med s mlékem, samotný med mně nevyhovuje. Jako peeling hustá kaše z rozemlétých ovesných vloček a vody, ale jen když nemám doma žádné aha kyseliny, jinak používám ty. Nejraději mám hrozny, po ničem jsem nikdy neměla hladší pleť, teď chci zkusit 100% hroznovou šťávu, když hrozny nejsou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 12:38 pm    Předmět: Citovat

kvasnice, trocha medu, oni zároveň povolí, a normální šlehačku ve spreji, nechat chvilku vzejít, nanést na obličej... paráda, pak jen lehce otřít nebo omýt teplou vodou (ale jen trochu, aby tam ten film po tom zůstal) a máme krásně hebkej ksichtíkVery Happy
spíš teda pro sušší obličej, ale zas kvasnice sou dobrý na vše
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 2:51 pm    Předmět: Citovat

a kdyz jsme u tech kvasnic,nemate nejaky typ ,aby nebyly citit?Me silene smrdi a po zkousce do masky jsem je ze sebe furt citila brrr Confused ale pritom bych je rada pouzivala,vim,ze jsou skvele,ale ten puch Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
iff89
0-7
0-7


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 6:50 pm    Předmět: Citovat

Já znám jednu masku pro suchou pleť. Dodá jí pružnost a zdravou barvu. Hodí se ale taky pro citlivou pleť. A když má někdo mastnější nebo problematickou pleť stačí vynechat olej
Recept: 1 banán, 1 vaječný žloutek, 2 lžičky olivov. oleje. Banán rozmělníme na kaši a přidáme žloutek a olej. Potom rozetřeme stejnoměrně na tvář a nechápe 15 min působit. Opláchneme vlažnou vodou. A je hotovo:)
Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 7:07 pm    Předmět: Citovat

Hele, tohle vypadá jako fajná univerzální maska na celého člověka, pokud vím, měla by posilovat jak pleť, tak vlasy i nehty Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.