Jak si myjete vlasy?
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 46, 47, 48  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=642b4e6358b25c68bc588aebfb08123eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucifer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 16.11.2006
Příspěvky: 624

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 1:45 pm    Předmět: Jak si myjete vlasy? Citovat

Pokračuji v 'Jak...' otázkách. Smile

Jaky si myjete vlasy?
    - jaká teplota vody
    - jak postupujete
    - jak necháváte uschnout
    - jak dlouho schnou
    - kdy rozčesáváte...


Používám vlažnou teplotu vody, protože teplá není dobrá na moje jemný a mastící se vlasy a když použiju studenou hrozně moc jich vypadne - nevím proč.
Myju si je v předklonu; nanesu šampon, vmasíruju do pokožky, docela dlouho vymejvám.
Ručníkem vymačkám vodu, 'vytřesu' vlasy na záda a dám na 10-15 minut do turbanu, pak je nechávám volně schnout a když je nenechám přes noc, tak můžou být za 2 hodiny suchém. Když jdu spát ráno jsou ještě mokré.
Rozčesávám za sucha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 1:50 pm    Předmět: Re: Jak si myjete vlasy? Citovat

Lucifer napsal:
Pokračuji v 'Jak...' otázkách. Smile

Jaky si myjete vlasy?
    - jaká teplota vody
    - jak postupujete
    - jak necháváte uschnout
    - jak dlouho schnou
    - kdy rozčesáváte...


Používám vlažnou teplotu vody, protože teplá není dobrá na moje jemný a mastící se vlasy a když použiju studenou hrozně moc jich vypadne - nevím proč.
Myju si je v předklonu; nanesu šampon, vmasíruju do pokožky, docela dlouho vymejvám.
Ručníkem vymačkám vodu, 'vytřesu' vlasy na záda a dám na 10-15 minut do turbanu, pak je nechávám volně schnout a když je nenechám přes noc, tak můžou být za 2 hodiny suchém.


Myji v létě 1x za dva dny, v zimě 1x za 3 dny. 3x šamponuji pokaždé jiným šamponem (momentálně Sunsilk oranž, Pantene, Oriflame zimní) nechám cca 1-2 minuty působit, pak dám kondicioner (většinou Elséve, Pantene), když potřebuji vyživit, místo kondicionéru dám masku (Elséve, Pantene, Glisskur)nechám působit 5 min. i déle a pak !!!důkladně!! opláchnu, zabalím do ručníku, nechám \"vykapat\". Do \"odkapaných\" vlasů vetřu malinké množství nesmívacího kondicioneru (dobrý je třeba Avon pro lesk vlasů, Schauma...) NIKDY NEROZČESÁVÁM VLASY MOKRÉ!
Mokrý vlas je nejvíce zranitelný.. V létě nefénuji, nechám doschnout (schnou mi 1,5 dne). V zimě fénuji vlažným vzduchem - cca 1,5 hodiny, déle to nevydržím, začnou mě bolet záda (vlasy doschnou do druhého dne do oběda). Z mokrou hlavou v zimě nechodím, 1)to není pro vlasy zrovna košer, 2) jsem to už párkrát parádně odmarodila.
Když doschnou, rozčesávám a \"rozplétám\" je nejdříve rukou, poté použiji hřeben. Mám klasicky nevhodný řídký kartáč, ovšem hroty má zapuštěné přímo do umělé hmoty (bez těch napojovacích čudlíků...) jediný dokázal mé vlasy rozčesat.. Málokdy je nosím rozpuštěné, cuchají se mi, jsou moc jemné, přidělává mi to pak víc práce. Spím s vlasy hozenými přes postel dolů, abych si je necuchala. Nikdy je na noc nesvazuju, vlasy by měly dýchat, navíc si myslím, že je to i ničí (ty moje), nejde do konečků \"výživa\". Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 1:50 pm    Předmět: Citovat

Používám teplou vodu, myju si vlasy ve stoje při sprchování, takže ne v předklonu (spíš v záklonu). Někdy myju jednou, někdy dvakrát, záleží na aktuální potřebě. Nakonec vlasy splachuju studenou vodou, aby se víc leskly a míň mastily, někdy ještě slívám citronovou vodou, ale už jsem to dlouho nedělala, jsem líná si ji předem připravovat Wink
No a nechávám samozřejmě volně proschnout, snažím se i plánovat si mytí hlavy tak,abych potom nikam nemusela spěchat a tudíž fénovat. Schnou mi asi tak dvě až tři hodiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
catenata
81-160
81-160


Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 157
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 2:08 pm    Předmět: Citovat

Myji si vlasy tak jednou za týden (v sedě nebo kleče ve vaně). Někdy, když nemám dost času, tak i za dýl. Jak jsem již psala jinde, vlasy mám hodně suché a nepoddajné, takže mytí je otázka aspoň půl ne-li třičtvrtě hodiny. Začínám šamponem Oriflame - kokosovým (pro suché a poškozené vlasy), důkladně vymyju (a přitom se kochám pohledem do zrcadla, jak jsou vlásky krásně dlouhé, když jimi stéká voda Very Happy ). Pak umývám šamponem GlisKur Asia Beauty. Pořádně prodrbu a promasíruji kůži i vlasy (což dodá dostatek času po působení), opět důkladně vymyju. Pak použiju kondicioner (opět Asia Beauty) v docela velkém množství - nanesu na vlasy, pořádně promnu a nechám působit minimálně 5 někdy až 15 minut. Podle toho, v jakém jsou vlasy stavu ho buďto lehce smyju (jen na rychlo od hlavy, aby zůstal na koncích vlasů) a nebo ho nesplachuju vůbec (jediný vedlejší účinek je, že si musím hlavu umýt tak nejdřív za 5 dní, místo za 7). Někdy použiju ještě (po smytí kondicionéru) masku nebo olejíček. Pak vlasy napřed "rozčešu" prsty a pak kartáčem (není to tak strašné, protože se češu vždy před mytím) a vlasy stáhnu do copů (viz. foto v profilu Wink ). A tak je nechám minimálně den a půl, někdy dva dny - dokud nejsou uvnitř copy suché. Pak je rozpustím, rozčešu a obden do konců vtírám nesmývací balzám (opět A. Beauty). A vlásky rostou a lesknou se. A navíc krísně voní. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 2:24 pm    Předmět: Citovat

Já si myji vlasy úplně normálně buď při koupání v záklonu nebo nad vanou v předklonu, šampon dávám dvakrát. Po zdejších zkušenostech používám ty přírodní šampony a snažím se to oplachovat studenou vodou. Pak vodu vymačkám, zabalím do ručníku, za chvíli vyměním ručník za suchý a mám to v turbanu klidně půl hodiny. Do konečků vetřu dvě kapky jojobového oleje. Pak to nechám volně schnout, ale většinou na to nemám čas a všude se mi to plete, takže to usuším fénem aspoň u hlavy a zapnu do ohonu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 2:58 pm    Předmět: Citovat

Tož,já si vlasy myju jednou za 2 dny.Myju je vlažnou až teplou vodou-podle zdravotního stavu Very Happy .
Myju je jednoduše tak jak stojím.Šampónuju dvakrát (mám strašně mastný vlasy).Poprvé nanést a smýt,podruhé nechám chvíli působit.Nechám vodu aby mi je uhladila do přirozenýho směru růstu a strčím je za ucho.
Uschnout je nechám volně někdy je trocha vymačkám ručníkem,ale i tak mi z nich kape na myš a do klávesnice Very Happy .
Schnou odhadem tak tři hoďky do stavu kdy nejsou už ani trocha vlhký.
Rozčesávám zásadně za sucha.Občas to,ale nevydržím a rozčešu je když jsou jěště vlhký konce.První mi schnou u hlavy.
Mimochodem,myjete si vlasy vaně nebo ve sprše?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 3:00 pm    Předmět: Citovat

Kafin napsal:
Tož,já si vlasy myju jednou za 2 dny.Myju je vlažnou až teplou vodou-podle zdravotního stavu Very Happy .
Myju je jednoduše tak jak stojím.Šampónuju dvakrát (mám strašně mastný vlasy).Poprvé nanést a smýt,podruhé nechám chvíli působit.Nechám vodu aby mi je uhladila do přirozenýho směru růstu a strčím je za ucho.
Uschnout je nechám volně někdy je trocha vymačkám ručníkem,ale i tak mi z nich kape na myš a do klávesnice Very Happy .
Schnou odhadem tak tři hoďky do stavu kdy nejsou už ani trocha vlhký.
Rozčesávám zásadně za sucha.Občas to,ale nevydržím a rozčešu je když jsou jěště vlhký konce.První mi schnou u hlavy.
Mimochodem,myjete si vlasy vaně nebo ve sprše?


ve vaně - při sprchování Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 3:06 pm    Předmět: Citovat

To A.d.é.l.: to musíš ale dávat pozor, když vypouštíš vanu, aby tě to nestáhlo ssebou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 3:08 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
To A.d.é.l.: to musíš ale dávat pozor, když vypouštíš vanu, aby tě to nestáhlo ssebou Wink



Very Happy já jí radši nešpuntuji. Mě se to pak dole motá v té "špinavé" vodě... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 9:22 pm    Předmět: Citovat

Já už jsem svůj postup popisovala ve "vlasové rutině", tak se nebudu opakovat. S vodou si vybírat nemohu, máme plynovou karmu a ta někdy teče horká, někdy zas studená - špatně se reguluje. Takže teplotu mívám různou Very Happy . Ale suším na vzduchu, samozřejmě.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 46, 47, 48  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.