Kadeřnické nůžky
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c292319a103ff09e0b251384f4af7e46Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaké máte zkušenosti se stříháním?
Jen jako osoba sedící v kadeřnickém křesle
32%
 32%  [ 8 ]
Zastřihnout konečky v rodině/známým mi nedělá problém
28%
 28%  [ 7 ]
Zvládnu si sám/sama zastřihnout konečky
20%
 20%  [ 5 ]
Udělám i sestřih - rodičům/kamarádům
8%
 8%  [ 2 ]
Už jsem zvládl/a i sestřih sám/sama na sobě
12%
 12%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 25

Autor Zpráva
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: út březen 18, 2008 2:19 pm    Předmět: Kadeřnické nůžky Citovat

Ahoj všichni,
Vlastníte kadeřnické nůžky a máte nějaké zkušenosti se zastřihováním vlasů, či dokonce vytváření účesů (ať už doma rodičům, kamarádům, nebo i sami sobě)?
Já k takovým dobrodruhům patřím. Kadeřnické nůžky tedy zatím nemám Sad.
Víte jakou značku, kde a za kolik koupit?
Pište vaše tipy i zážitky Smile

P.S. Vím, že jsem na serveru Dlouhé vlasy, ale zastřihování přeci k péči o vlasy taky patří Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: út březen 18, 2008 10:18 pm    Předmět: Citovat

S pravými kadeřnickými nůžkami zkušenosti nemám, používám jen klasické nůžky, které byly součástí nějakého setu (spolu s hřebenem a strojkem), a nějak se mi neosvědčily.

Jinak vzhledem k tomu, že u kadeřnice jsem naposledy (a vlastně taky poprvé) byla v osmi letech, tak se stříhám sama. Je mi hrozně nepříjemné kadeřnické prostředí, i když poslední dobou uvažuji, že bych zašla, ale nebudu riskovat. Na sobě zvládám zastřižení konečků a donedávna jsem nosila postupně sestříhané. Pod ramena spodní a pod bradu vrchní vlasy. Měla jsem vlnité vlasy, tak to křivé nešlo ani tak vidět Laughing I ofinu jsem si stříhala (a opět se na to zřemě chystám) sama. Nepřijde mi to těžké, a což, stejně to jsou moje vlasy Smile Ale na druhé bych si netroufla. Ne, že bych nesvedla, ale nerada nesu zodpovědnost, takže u sebe začít, u sebe skončit Smile

Jinak asi plánuju přechod od nůžek k zařezávačům, protože se mi zdá, že zařezávač je dokonalejší, ale nevím, nějak si na to nemůžu udělat ucelejší názor :-/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: st březen 19, 2008 4:45 pm    Předmět: Citovat

Na vojně jsem dělal lazebníka Laughing Laughing Laughing , ale teď na to nemam zbrojní pas, tak se tomu vyhýbam jako čert kříže Laughing Laughing Laughing Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marianna
321-600
321-600


Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 8:05 am    Předmět: Citovat

Já se stříhám sama, a nebo když to chci mít rovnější, tak poprosím mamču - je už poučená, že smí jenom malilinko:-) Nůžky mám úplně obyčejné na papír, ale nestříhám s nimi nic jiného, takže jsou celkem ostré. A pořád váhám s nějakými lepšími nůžkami. Ono je to hrozně drahé a tak pořád přemýšlím jestli neposlouží stjeně jakékoli ostré nůžky, když jde jen o zastřižení konečků... ale zas bych nerada, aby se mi kvůli tomu vlásky třepily..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 9:19 am    Předmět: Citovat

kkk napsal:
Na vojně jsem dělal lazebníka Laughing Laughing Laughing , ale teď na to nemam zbrojní pas, tak se tomu vyhýbam jako čert kříže Laughing Laughing Laughing Twisted Evil


To Tě asi měli rádi Laughing Ne, dělam si srandu. Stříhat krátký vlasy je daleko těžší, to musíš mít už dost v malíku, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 9:22 am    Předmět: Citovat

Kathory napsal:

Jinak asi plánuju přechod od nůžek k zařezávačům, protože se mi zdá, že zařezávač je dokonalejší, ale nevím, nějak si na to nemůžu udělat ucelejší názor :-/


Zařezávač je ta žiletka v hřebínku? (to je popis...) S tím bych se bála zacházet, přijde mi to oproti nůžkám o dost těžší. Pak dej vědět Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 9:28 am    Předmět: Citovat

Marianna napsal:
Já se stříhám sama, a nebo když to chci mít rovnější, tak poprosím mamču - je už poučená, že smí jenom malilinko:-) Nůžky mám úplně obyčejné na papír, ale nestříhám s nimi nic jiného, takže jsou celkem ostré. A pořád váhám s nějakými lepšími nůžkami. Ono je to hrozně drahé a tak pořád přemýšlím jestli neposlouží stjeně jakékoli ostré nůžky, když jde jen o zastřižení konečků... ale zas bych nerada, aby se mi kvůli tomu vlásky třepily..


Já to dělám úplně stejně. Teď se tedy mimořádně chystám ke kadeřnici, protože bych zase jednou ráda opravdu pravidelný sestřih, když už je jaro. Taky se u ní porozhlédnu v katalogu s nůžkama, třeba tam nějaké dobré najdu. U těch nůžek na papír mám pocit, že které vlasy jimi ostříhám, ty se zčnou zase brzy třepit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 11:50 am    Předmět: Citovat

hankabar napsal:
Kathory napsal:

Jinak asi plánuju přechod od nůžek k zařezávačům, protože se mi zdá, že zařezávač je dokonalejší, ale nevím, nějak si na to nemůžu udělat ucelejší názor :-/


Zařezávač je ta žiletka v hřebínku? (to je popis...) S tím bych se bála zacházet, přijde mi to oproti nůžkám o dost těžší. Pak dej vědět Very Happy


Jojo, to je ono. Někdo tady kdysi psal, že stříhají mnohem přesněji a dokonaleji než nůžky. Vlastně používala jsem zařezávač spoustu let, asi tak 6 a zdálo se mi to super. Vlasy se díky nim o dost víc vlnily, ale zase rovné měly takový neurčitý tvar. Taky se mi třepily, když byly delší, ale nevím, jestli to byla zásluha toho zařezávače nebo prostě toho, že jsem se o ně moc nestarala. Pravda, že vypadaly dost hrozně. Proto se děsím k němu zase přejít zpátky. Bylo by fajn, kdyby sem někdo, kdo má se zařezávačem taky zkušenosti, napsal, co se mu zdá lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
remia
161-320
161-320


Založen: 17.5.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 3:02 pm    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
hankabar napsal:
Kathory napsal:

Jinak asi plánuju přechod od nůžek k zařezávačům, protože se mi zdá, že zařezávač je dokonalejší, ale nevím, nějak si na to nemůžu udělat ucelejší názor :-/


Zařezávač je ta žiletka v hřebínku? (to je popis...) S tím bych se bála zacházet, přijde mi to oproti nůžkám o dost těžší. Pak dej vědět Very Happy


Jojo, to je ono. Někdo tady kdysi psal, že stříhají mnohem přesněji a dokonaleji než nůžky. Vlastně používala jsem zařezávač spoustu let, asi tak 6 a zdálo se mi to super. Vlasy se díky nim o dost víc vlnily, ale zase rovné měly takový neurčitý tvar. Taky se mi třepily, když byly delší, ale nevím, jestli to byla zásluha toho zařezávače nebo prostě toho, že jsem se o ně moc nestarala. Pravda, že vypadaly dost hrozně. Proto se děsím k němu zase přejít zpátky. Bylo by fajn, kdyby sem někdo, kdo má se zařezávačem taky zkušenosti, napsal, co se mu zdá lepší.


no, já nevím... někdy tady někdo myslím psal, že ten seřezávač ti nezarovná vlasy do roviny, že je vlastní seřízne, tj. když máš vlas, po tom zastřižení - seříznutí ho nemáš do roviny, ale "nakřivo", takže se ti potom může víc třepit, když je do roviny, je "ucelenější", když je seříznutý, je víc náchylný k třepení. Nevím, nemám ze seřezávačů dobrý pocit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 3:42 pm    Předmět: Citovat

hankabar napsal:
kkk napsal:
Na vojně jsem dělal lazebníka Laughing Laughing Laughing , ale teď na to nemam zbrojní pas, tak se tomu vyhýbam jako čert kříže Laughing Laughing Laughing Twisted Evil


To Tě asi měli rádi Laughing Ne, dělam si srandu. Stříhat krátký vlasy je daleko těžší, to musíš mít už dost v malíku, ne?


no už néé, je to dávno a vyšel jsem ze cviku. A hlavně na vojně to nevadilo, když se objevil semtam zub Laughing ale nic na tom nebylo, měl jsem dost "zákazníků" a já kolikrát průser, páč mě nikdo nestříhal, tak jsem nosil větší čepici Laughing ale jednou to prasklo a šel jsem pod kudlu taky Laughing Laughing Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.