Tančíte někdo flamenco?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1ef956d0b2682966aa3686699f81ca55Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lea
321-600
321-600


Založen: 3.5.2008
Příspěvky: 546

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 6:42 pm    Předmět: Citovat

Já teda flamenco netančím, pouze obdivuju. S tančením je to problém, pochybuju, že by mi to stačilo na kurzu a doma trénovat nemůžu - kdybych začla dupat, spadnul by lustr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kačátko
8-20
8-20


Založen: 25.4.2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2008 3:45 pm    Předmět: Citovat

Flamenco netančím, bohužel žiji v místech, kde se nevyučuje a do Prahy a dalších velkoměst to mám dost daleko...už pár let se pohybuji v oblasti latinsko-amerických a standardních tanců (soutěžně), tanec všeobecně mě moc baví a nebráním se zkoušet další a další typy...a doufám, že jednou budu mít možnost zkusit i flamenco Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anopheles
21-40
21-40


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: so květen 31, 2008 9:23 am    Předmět: Citovat

Dneska v Noci s Andělem přímý přenos s Janou Halukovou, tanečnicí flamenca a skupinou Remedios. V 22:55 na ČT2. Exclamation Exclamation Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucynqa
161-320
161-320


Založen: 30.4.2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 6:26 pm    Předmět: Citovat

na stredni skole jsem se ucila spanelsky....jednou nam pustila ucitelka nejakou ukazku, z ceho jednotlive pohyby flamenca jsou slozene.....naucila jsem se jen zakladni toceni zapesti, prstu a rukou a k tomu zakladni krok...vse v jednom je tezke se naucit.

ale kdyz to sem tam ukazu jako neco vlastne primitivni krok flamenca, tak sem tam lidi koukaj Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anopheles
21-40
21-40


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: so září 27, 2008 8:40 am    Předmět: Citovat

Lucynqa napsal:
na stredni skole jsem se ucila spanelsky....jednou nam pustila ucitelka nejakou ukazku, z ceho jednotlive pohyby flamenca jsou slozene.....naucila jsem se jen zakladni toceni zapesti, prstu a rukou a k tomu zakladni krok...vse v jednom je tezke se naucit.

ale kdyz to sem tam ukazu jako neco vlastne primitivni krok flamenca, tak sem tam lidi koukaj Very Happy


Perfect! Smile Jen by mě docela zajímalo co je to ten základní krok....? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucynqa
161-320
161-320


Založen: 30.4.2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: so září 27, 2008 9:58 pm    Předmět: Citovat

no jestli to mam dobre zapamatovano:

levou dopredu, pravou jakoby tuknout prisunem k te leve noze, pak pravou zpet, a levou nohu prituknout prisunem k prave sicce, pak tou pravou udelat krok dozadu a jen prisunout levou(pritom mit koleno mirne pokrceno....a zacinas opet ale opacne nohama:o)

ruky - delas kolecko
zapestim pritom soucasne tocis zevnitr(dlane k sobe) ven (v konecne poloze hrbety k sbe), a zpet
prsty - jak se toci dlane mi dovnitr, tak pohybujes prsty "dolu" od malicku postupne k palci--to plynule pri jednom otaceni zapesti a pak od polohy hrbety dlane k sobe, zas prsty od malicku k palci pohybujes "dolu"

snad trosku priblizeno Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anopheles
21-40
21-40


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 8:44 am    Předmět: Citovat

Lucynqa napsal:
no jestli to mam dobre zapamatovano:

levou dopredu, pravou jakoby tuknout prisunem k te leve noze, pak pravou zpet, a levou nohu prituknout prisunem k prave sicce, pak tou pravou udelat krok dozadu a jen prisunout levou(pritom mit koleno mirne pokrceno....a zacinas opet ale opacne nohama:o)

ruky - delas kolecko
zapestim pritom soucasne tocis zevnitr(dlane k sobe) ven (v konecne poloze hrbety k sbe), a zpet
prsty - jak se toci dlane mi dovnitr, tak pohybujes prsty "dolu" od malicku postupne k palci--to plynule pri jednom otaceni zapesti a pak od polohy hrbety dlane k sobe, zas prsty od malicku k palci pohybujes "dolu"

snad trosku priblizeno Very Happy


Velmi dobrý popis! Díky. To vypadá na sevillanas Very Happy Tanec, kterým věšinou všichni začínaj. I já... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 10:53 am    Předmět: Citovat

Anopheles napsal:

Velmi dobrý popis! Díky. To vypadá na sevillanas Very Happy Tanec, kterým věšinou všichni začínaj. I já... Very Happy


Tak ja v jednom kurzu zacinala allegrías a v druhém bulerías Very Happy...potřebovala bych ten krok vidět, nějak se mi nevybavuje..
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anopheles
21-40
21-40


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 11:09 am    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Anopheles napsal:

Velmi dobrý popis! Díky. To vypadá na sevillanas Very Happy Tanec, kterým věšinou všichni začínaj. I já... Very Happy


Tak ja v jednom kurzu zacinala allegrías a v druhém bulerías Very Happy...potřebovala bych ten krok vidět, nějak se mi nevybavuje..


Taky jsme v kurzu začínaly alegrías ale zároveň i sevillanas. Co je co jsem však poznala až po čase...Laughing
Tak sem vyhmátla ukázkovej sevillanas. Very Happy http://www.youtube.com/watch?v=Odm3I2A9rUE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucynqa
161-320
161-320


Založen: 30.4.2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 12:39 pm    Předmět: Citovat

hmm sevillanas....to zni pekne...ja umim jen to co jsem videla v skole Very Happy

jinak nemam cas jit jen tak tancit. ale alespon je u toho tance krasne drzeni postavy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.