Kozí mléko
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9d8542091ff4e283e187a9412df62837Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sammael
161-320
161-320


Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 168

PříspěvekZaslal: ne květen 25, 2008 6:51 pm    Předmět: Kozí mléko Citovat

Pijete někdo kozí mléko? Já si občas dopřeju...
Mám jen pochybnosti zda se může kravské míchat s kozím Embarassed
Piju kravskou Syrovátku a kozí mléko tak sna to tomu nijak nevadí.


Kdyby jste někdo věděl tak díky za radu Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: ne květen 25, 2008 8:23 pm    Předmět: Citovat

Nevidím důvod proč by se nemohlo... ale teda je to čistě laický názor, žádné odborné znalosti na téma míchání různých druhů mléka nemám. Smile
Já si ho taky občas dám, mám ho moc ráda, ale je dost drahé, no, tak si ho nedávám moc často. Co miluju je kozí kefír nebo jogurt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 9:07 am    Předmět: Citovat

Kozí mléko jsem ještě nepila, ale kozí jogurt je opravdu mňam! A taky miluju kozí sýr s brusinkama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Breberka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 838

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 2:49 pm    Předmět: Citovat

Ja jsem teda zatim mela jen uplne cervstvoucke kravske mleko : Wink mnaam. taky si myslim, ze by se nemelo nic stat. preci jen oboji dvoji je mleko ne? Wink Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lea
321-600
321-600


Založen: 3.5.2008
Příspěvky: 546

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 4:33 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že není důvod, proč by mělo míchání vadit. Kozí a kravské mléko má pouze jiné složení. Kozí mléko je o hodně méně tučné a neobsahuje alergeny jako mléko kravské (proto se doporučuje alergikům, ekzematikům, astmatikům a pod.), takže smícháním s kravským se pouze o tyto vlastnosti přijde, ale jinak se nic neděje.
Navíc si nejsem tak úplně jistá složením kupovaného kozího mléka, viděla jsem zatím jen sušené a když to porovnám (podle chuti) s právě nadojeným, tak to kupované je hrozně umělé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lea
321-600
321-600


Založen: 3.5.2008
Příspěvky: 546

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 4:34 pm    Předmět: Citovat

dana napsal:
Kozí mléko jsem ještě nepila, ale kozí jogurt je opravdu mňam! A taky miluju kozí sýr s brusinkama.


Dá se někde ten jogurt koupit? Jedla jsem ho před pár lety na jedné farmě, ale v obchodech jsem ještě nezaznamenala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 5:20 pm    Předmět: Citovat

Kozí jogurt vyrábí např. firma St. Pierre, odkaz tady, dodávají je do obchodů, viděla jsem určitě v Bille a Tescu... taky v obchůdcích se zdravou výživou... jsou dražší, ale zato v bio kvalitě. Dělají taky kozí kefír... a i kozí mléko se dá koupit "tekuté" ale to je opravdu pálka, takže tak jednou za čas si dopřát, nebo si dojet na farmu pro čerstvé, v ČR je kozích farem docela dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 6:03 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
Kozí jogurt vyrábí např. firma St. Pierre, odkaz tady, dodávají je do obchodů, viděla jsem určitě v Bille a Tescu... taky v obchůdcích se zdravou výživou... jsou dražší, ale zato v bio kvalitě. Dělají taky kozí kefír... a i kozí mléko se dá koupit "tekuté" ale to je opravdu pálka, takže tak jednou za čas si dopřát, nebo si dojet na farmu pro čerstvé, v ČR je kozích farem docela dost.


a nepamatuješ si, kolik ten kozí jogurt stojí? docela mě láká to ochutnat, mám strašně ráda třeba kozí sýr, ale je pravda, že je dražší, tak by mě zajmalo, jak je to s jogurtem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 3:49 pm    Předmět: Citovat

Myslím že jogurt mají v Bille asi za 14 Kč, nebo tak nějak. Určitě do dvacky. Takže není nejlevnější, ale dá se to. Jednou za čas... a výborný je taky jejich kozí kefír.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 4:03 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
Myslím že jogurt mají v Bille asi za 14 Kč, nebo tak nějak. Určitě do dvacky. Takže není nejlevnější, ale dá se to. Jednou za čas... a výborný je taky jejich kozí kefír.


Jo, tak to je v pohodě, to asi budu muset ochutnat Laughing Normálně stejně dost často kupujem Hollandie, které jsou taky dražší, takže ten rozdíl už je minimální Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.