Maté (cesmína paraguajská)
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7d81f2400938f55218c602c1776789b7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2008 9:54 pm    Předmět: Maté (cesmína paraguajská) Citovat

Máte zkušenosti s maté? Laughing Wink Razz
-Obsah „kofeinu“ (maté má matein, ne kofein ani tein) je 6,5%, což je asi o 1,5% více než v kávě, nebo čaji.
-obsahuje řadu vitamínů A, C, E, B-komplex, betakaroten, antioxidanty, aminokyseliny, draslík, vápník, mangan, matein, křemík, fosfor, fosfát, síru, chlorofil, cholin, inositol, minerály, stopové prvky, bílkoviny, magnezium, železo, sodík, fluor a další, pro lidský organismus důležité látky.
-má výrazné povzbudivé účinky, ale není návykový jako káva, zdroj energie při duševní i fyzické vyčerpanosti, zdravá náhražka kávy, značně povzbuzuje a stimuluje činnost mozku
-posiluje imunitní systém
-pročišťuje od toxických látek
-regeneruje trávící systém
-normalizuje hladinu cukru v krvi
-utlumuje mírně pocit hladu
-reguluje funkci ledvin šetrným způsobem
-zlepšuje kvalitu a barvu vlasů
-navozuje pocit klidu a míru v lidské duši
-účinný proti alergiím a senné rýmě
-má pro lidský organismus omlazující efekt
-při dlouhodobém užívání zlepšuje poruchy spánku-normalizuje cykly spánku a bdění
-působí proti zadržování přebytečného množství tekutin v těle
-aktivuje látkovou výměnu
-regeneruje poškozenou střevní sliznici
-posiluje nervový systém
-doposud nejsou známy žádné kontraindikace
-je mírně močopudný a mírně projímavý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2008 9:02 pm    Předmět: Citovat

Maté mám moc ráda, ale nemyslím, že by bylo až tak zdravé (nepopírám zdravé účinky,ale jako vše ostatní má své pro a proti). Matein je vpodstatě kofein ( kofein v čaji = tein), z toho plynou i ostatní účinky. Nevím, jestli navozuje pocit míru a klidu, zdá se mi, že spíš nabudí, s čím souvisí i úprava režimu spánku - tomu moc nevěřím... Nejsem ale chemik, nedokážu posoudit ostatní látky obsažené v něm (ani v čemkoli jiném), jak na sebe navzájem působí a jak působí na organismus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2008 10:06 pm    Předmět: Citovat

Já taky nevím, ten popis sem našla na internetu-byl to spíš dotaz. Jinak já maté piji ráda, ale jeho povzbudivé účinky na mě nepůsobí vůbec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bittersweet
321-600
321-600


Založen: 7.8.2007
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 12:17 am    Předmět: Citovat

Maté jsem objevila cca před půl rokem a stále ho poznávám.

Poprvé jsem se z něj sjela Shocked Laughing . Nevim jak je to možný, ale nic jinýho jsem neměla, takže za to může určitě maté.
Udělala jsem si svůj mega kýbl (nebaví mě furt lítat pro pití, tak mam pulitrovej hrnek) a nechala docela dost dlouho louhovat (zapomněla jsem na to). Při prvním napití jsem nevěděla jestli mi to chutná nebo ne (bylo to hodně silný), ale čim víc jsem pila, tím lepší to bylo Very Happy - pak jsem byla vláčná a bylo mi všechno jedno (úžasnej pocit). Pak jsem spala jak zabitá Laughing (lepší jak meduňkovej čaj na uklidnění).
Při další přípravě jsem to nelouhovala tak dlouho, bylo to o poznání jemnější a docela mě to "nakoplo" a byla jsem plná energie.
Skoro kafe nepiju, takže moc na kofein nejsem zvyklá - nikdy nevim jestli mě to uspí nebo nakopne.
_________________
Tohle miluju Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=Oh17t7UeusI&amp;feature=channel_page
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ally
321-600
321-600


Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 435

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 8:34 am    Předmět: Citovat

Maté pijem občas cez skúškové a povzbudzuje teda poriadne Shocked (aj keď je pravda, že nepijem kafe, tak možno u zvyknutejšieho organizmu by nebol účinok až tak silný) Myslím, že by sa nemal piť večer (pokiaľ človek nechce stráviť noc rátaním ovečiek) a inak som žiadne negatívne, ani extrémne pozitívne účinky nepozorovala. Pre mňa skrátka nakopávač Very Happy, aj keď v menej vypätých chvíľach mám omnoho radšej zelený čaj, po ktorom som nabudená až-až. A čo sa týka toho, že na maté údajne nevzniká závislosť, príde mi, že na akýkoľvek povzbudzujúci prostriedok si človek vypestuje závislosť raz-dva...(aj na zelený čaj... Laughing)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Breberka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 838

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 8:44 am    Předmět: Citovat

Já jsem pila matéčko a guaranu pres svatak. zabralo oboji Laughing nekdy jsem si udela jen samotne mate, jindy jen guaranu a obcas sem udelala caj z obojiho Embarassed Wink
zaujalo me to s tou barvou vlasu, protoze po maturitnim obdobi (cca mesic po) mi pripadlo, ze sem mela takove tmavsi (jakoby lip vybarvene, lesklejsi) vlasy - tenkrat sem DV jeste neznala. A vubec sem nevedela cim to bylo. Takze budto melo zasluhu maté nebo revitalon (ktery jsem po maturite zacala brat).
hmmm uplne jste me timto tematem nalakali na maté Embarassed asi si ho pujdu koupit a pozorne budu sledovat vlasy Laughing Twisted Evil Embarassed Laughing Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 8:56 am    Předmět: Citovat

Já ho piju moc ráda, ale vůbec vůbec mě "nenakopává". Piju ho z půllitrové kalabasy, kde ho mám po celou dobu pití, což je dost dlouho, protože maté zůstane v kalabase dlouho horké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ksilhanova
321-600
321-600


Založen: 11.3.2008
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 10:40 am    Předmět: Citovat

Maté jsme s mamkou chtěly ochutnat po vysílání Divokého anděla, tam ho stále pili Laughing Nakonec jsme sehnaly a do teď ho v létě pijeme jako osvěžující nápoj Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 12:52 pm    Předmět: Citovat

Mě i nakopne, ale ne zas nějak moc Smile Objevila jsem nedávno maté virgen, to je jemnější než klasické maté a v oslazeném (třeba medem) vynikne chuť, dost mi chutná, navíc je dražší jen o pár korun Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 5:02 pm    Předmět: Citovat

Bambi: tak tú politrovú kalabasu ti celkom závidím..ja mám takú malú kalabasu a nechce sa mi to furt dolievať, preto si ho väčšinou spravím normálne do kanvice. najradšej mám keď mi v čajovni spravia s karamelom.
mne sa zdá, že čaje pôsobia oveľa účinnejšie ako káva, hlavne keď si navarím liter a postupne to popíjam. takže na dlhé večery pri knihách jednoznačne maté alebo nejaký iný silnejší čaj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.