Repelenty
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=199014bdb03cbea62bf4c38a35957ae3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 9:51 am    Předmět: Repelenty Citovat

Nikde jsem to tu nenašla, takže- jak se chráníte proti klíšťatům, komárům a jiným prevítům? Jelikož nejsem očkovaná proti klíšťové encefalitidě (stejně to nefunguje zdaleka 100% a šance že zanechá trvalé následky je malá, pomalu větší máš šanci, že nějak blbě zareaguješ na to očkování) a proti borelioze se očkovat nedá, každé léto tohle docela řeším.
Známá lékařka mi poradila užívat B komplex, že prý pak vylučuješ něco, co klíšťákům smrdí Very Happy . Na komáry to ale nezabírá. Smůla je, že čistě přírodní repelent patrně není. nebo ano??? Napište, budu ráda, ale aby fungoval... Rolling Eyes
Ptala jsem se např.v Natura Stylu a tam říkali, že čistě přírodní se snad ani nedělá (ono to asi nějaká chemie být musí, aby to odpuzovalo hmyzáky a roztoče), ale doporučili mi repellent gel od české Smile firmy aromatica (www.aromatica.cz), je tam té chemie minimálně, na stránkách je dost informací... Jak to řešíte vy? Krásné léto. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 9:55 am    Předmět: Re: Repelenty Citovat

Blondorezka napsal:
Jak to řešíte vy? Krásné léto. Cool


Tím B-komplexem, jináč nic. Prej funguje i tea tree, že hmyzákům smrdí, ale netuším, jestli teda joo nebo ne. A když sníš víc česneku a pak se ti uvolňuje přes kůži, tak to prej hmyz taky moc nemusí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 10:20 am    Předmět: Citovat

Mám dojem, že některým hmyzům smrdí samoopalovací mléko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 10:23 am    Předmět: Citovat

Mno, já se permanentně mažu, takže to hmyzáky celkem nebaví, lézt někam, kde to klouže. Ani komáři na mě nejdou. A když jdeme do lesa, mažu dolní končetiny pod kalhotama indulonou, třebas dezinfekční. A na boty jemně nastříkám Diffusil. A je svatej pokoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 10:30 am    Předmět: Re: Repelenty Citovat

sarahpentium napsal:
. A když sníš víc česneku a pak se ti uvolňuje přes kůži, tak to prej hmyz taky moc nemusí Wink


myslím, že nejen hmyz... Laughing Laughing Laughing
Jinak já to tedy neřeším v podstatě nijak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 8:34 pm    Předmět: Citovat

komáři mě teda mimořádně žerou! A co s tím, to opravdu nevím, zvlášť pokud na to chceš jít přírodně. O tom česneku už jsem taky slyšela, ale mě žrali komáři i když jsem snědla dva talíře česnečky. Repelent používám samozřejmě chemický, ale aspoň má mechanickou pumpičku Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 6:24 am    Předmět: Citovat

Přírodní repelent existuje, ale jak si to čtu, dal by se vyrobit i doma Wink
Řešily jsme to zrovna včera s holkama na jiné diskusi a tam jedna napsala toto:
citace:
extrakt z grepovych semen, nimbovy olej a eukalyptus - zarucene funguje. Funguje i treba jeno to, kdyz nakapes extrakt z grepovych semen do nejakeho kremu a namazes se tim. Nimbovy olej smrdi, ale muzes ho naredit jinym olejem (treba sezamovym) a kapnout do toho par kapek eukalyptu a toho extraktu a mas sve vlastni mazani.
kamoska tak procestovala Indii a jako jedina nebyla postipana, ostatni pouzivali repelenty Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Breberka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 838

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 10:47 am    Předmět: Re: Repelenty Citovat

Klarusa napsal:
sarahpentium napsal:
. A když sníš víc česneku a pak se ti uvolňuje přes kůži, tak to prej hmyz taky moc nemusí Wink


myslím, že nejen hmyz... Laughing Laughing Laughing
Jinak já to tedy neřeším v podstatě nijak.


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing to je jak z te jedne reklamy, jak pan moc jedl cenek a divil proc jsou lidi od neho dal Laughing Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Breberka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 838

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 10:53 am    Předmět: Citovat

jinak ja sem proti klistatum ockovana. Nasi me i segru nechali ockovat hned jak se to zavedlo. Ja mam teda z klistat docela des. Jedne zname na to umrel manzel (slo to strasne rychle a teprve az v marnici zjistili co mu bylo - blby kliste) a od kamaradky kamarad je na voziku kvuli klisteti....
Komari na me tez litaj jak blby, asi mam sladkou krev Embarassed Vzdy, kdyz jdem nekam s pritelem, tak litaj kolem a jeho a vubec si ho nevsimaji. To pritel konstatoval, ze ja jsem jeho repelent Laughing Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá červenec 02, 2010 8:23 am    Předmět: Citovat

Ted je v lékárně k mání vitamín B se speciálním složením proti komárům:

http://www.rosenpharma.cz/vlastni-produkty-b-komplex-repelent.php?utm_source=google&utm_medium=PPC&utm_campaign=b-komplex

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.