Vlasy v těhotenství a po porodu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=181e2863f72c3087a45271de51c8602eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Dala ste sa ostrihať počas tehotenstva alebo po pôrode?
Áno, mám pocit, že mi to pomohlo.
6%
 6%  [ 3 ]
Áno, ale doteraz to ľutujem.
13%
 13%  [ 6 ]
Ne
79%
 79%  [ 34 ]
Celkem hlasů : 43

Autor Zpráva
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2008 8:30 pm    Předmět: Citovat

tretiu odpoved v tej otazke mi tam nejako nedalo, znela : nedala som sa ostrihat Smile)), teraz to vyzera dost pritiahnuto za vlasy. Razz dufam, ze sa to nejako vyriesi. dakujem za reakcie, aj gratulacie Very Happy . Napodobne Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2008 7:34 am    Předmět: Citovat

Tak tuhle situaci mám celkem před sebou. Každopádně jsem se dost poptávala.. Někdo řekl, že mu vlasy padaly a bylo to peklo. Jiný zas, že neviděl rozdíl a bylo to v pohodě. Tak se nechám překvapit..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2008 12:27 pm    Předmět: Citovat

Hm, tak mně padaly asi tak 2-3 měsíce poté, co jsem těhotná být přestala.Takže teď nejsou zrovna husté. Ale v těhotenství mě každý chválil, jak jsem zkrásněla, jakou mám pleť a lesklé husté vlasy. Tak nevím...
Ale je fakt, že jsem brala Hair Fit minerály, po těch jsem pozorovala jisté zlepšení. Teď mám Biosil, ale kam se hrabe...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2008 4:28 pm    Předmět: Citovat

Já teda přímou zkušenost nemám, ale pár holek z okolí to mělo tak, že v těhotenství vlasy naprosto úžasný, dokonce padaly míń než obvykle, po porodu hromadnej vlasovej exodus - ale tak po měsíci po dvou se to spravilo a vrátilo se to vícemnéně k normálu. Jedna teorie praví, že jak se v těhotenství mění hladiny hormonů, ty vlásky, který by normálně průběžně vypadávaly,zůstanou na hlavě, a po porodu zničehonic vypadnou víceméně všechny najednou, takže chudák maminka má pocit, že bude za chvíli plešatá (ale všem mejm kámoškám se to včas srovnalo, žádná plešatost se nekonala ani u těch dlouhovlasejch, ani u těch krátkovlasejch). Ale nevím co je na tý teorii pravdy. Zato vím, že zase další kámošky měly v těhotenství vlasy docela děsný a po porodu se jim spravily. Prostě hormony jsou tu zřejmě mimo jiné i od toho, aby se chovaly nevyzpytatelně. Rolling Eyes Very Happy
Každopádně moc držím palce s miminkem i s vlásky! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2008 4:39 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Já teda přímou zkušenost nemám, ale pár holek z okolí to mělo tak, že v těhotenství vlasy naprosto úžasný, dokonce padaly míń než obvykle, po porodu hromadnej vlasovej exodus - ale tak po měsíci po dvou se to spravilo a vrátilo se to vícemnéně k normálu. Jedna teorie praví, že jak se v těhotenství mění hladiny hormonů, ty vlásky, který by normálně průběžně vypadávaly,zůstanou na hlavě, a po porodu zničehonic vypadnou víceméně všechny najednou, takže chudák maminka má pocit, že bude za chvíli plešatá (ale všem mejm kámoškám se to včas srovnalo, žádná plešatost se nekonala ani u těch dlouhovlasejch, ani u těch krátkovlasejch). Ale nevím co je na tý teorii pravdy. Zato vím, že zase další kámošky měly v těhotenství vlasy docela děsný a po porodu se jim spravily. Prostě hormony jsou tu zřejmě mimo jiné i od toho, aby se chovaly nevyzpytatelně. Rolling Eyes Very Happy
Každopádně moc držím palce s miminkem i s vlásky! Cool

Tvá hormonální teorie o tom, že hormony vlasy během těhotenství drží a pak po porodu začnou díky poklesu hormonální hladiny padat je pravdivá. Smile
Ale není to pravidlo - někomu padají někomu zas ne. Určitým testem by mohlo být vysazení hormonální antikoncepce - mně padaly vlasy po vysazení stejně šíleně jako po porodu ( mé sestře taky tak). Takže komu nepadají po vysazení HA, má naději,že si po porodu zachová pěknou hřívu ( i když díky těm hormonům si většina žen stěžuje na nadměrné maštění- ale hlavně, že nepadají, ne?)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2008 5:09 pm    Předmět: Citovat

Z odpovedi mi vychadza, ze strihanie sa pocas alebo po tehotenstve nijako nepomoze Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2008 5:45 pm    Předmět: Citovat

Mě vlasy v těhu nepadaly vůbec a po porodu se taky nic nezměnilo . Vlasy byly pořád stejně husté . Jediné co mě s nima během těch devíti měsíců trápilo , že mi na ně vůbec nechytala žádná barva . Ani na odrosty. Shocked Rolling Eyes Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matilda
8-20
8-20


Založen: 7.7.2008
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 6:06 am    Předmět: Citovat

Jak už jsem psala do sousedního fóra, tak mě těhotenství s vlasy moc pomohlo. Ne že by se změnila jejich kvalita, ale konečně jsem si je nechala narůst a od té dobry rostou a mám je delší než kdy v životě.

Stříhací myšlenky jsem měla, ty mne pronásledují průběžně. Ale znám se a věděla jsem, že bych litovala. Taky jsem počítala s poporodními "depkami" a věděla jsem, že ostříhané vlasy by mi je hodně zhoršily. Takže jsem si dala limit. Ostříhat až po porodu. A pak nebyl čas ani chuť.

Co se týká času a praktičnosti, můžu porovnávat a krátké zaberou nesrovnatelně víc času. Krátkovláska si nemůže dovolit ráno vstát a nezabývat se vlasy. Teda může, ale Rolling Eyes . Já si dám gumičku a nikde nic nepřekáží a je vpodstatě upraveno.

Teď čekám druhé dítě a trochu se bojím padacího období po porodu, to bylo vážně nepříjemné a trvalo 3 měsíce. Měla jsem pocit, že snad o všechny vlasy přijdu. Navíc moje mamka má hodně řídké a slabé vlasy a po dětech se jí to ještě zhoršilo. Moje padání se zastavilo a i kadeřnice mě ujistila, že s řídnutím nemám problém, ufff. Trochu jsem panikařila, protože ty vypadané dlouhé vlasy jsou přece jen hodně vidět a měla jsem dojem, že jich padá pořád moc.

Sečteno a podtrženo - stříhání na to opravdu vliv nemá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 6:48 am    Předmět: Citovat

já měla v těhotenství vlasy super..moc pěkné a určitě mi bylo líto je stříhat jen jsem je vždycky zastřihla do daného polodlouhého učesu a bylo. jinak ted ještě kojím a nechávám si dlouhé vlasy:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 6:57 pm    Předmět: Citovat

A vidíte to, když mně padaly vlasy po porodu (syn už je dospělý), kožařka mi dala nějaké vitamíny a řekla: předně se dejte ostříhat. Tenkrát se fakt věřilo, že to má vliv. Mezi námi, těch zbytků svatební trvalé nebyla škoda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.