Architektura, památky a tak podobně
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=87e2073926b9e265e22b5e0fb8c8d417Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 11:09 am    Předmět: Architektura, památky a tak podobně Citovat

Zakládám nové vlákno, abych Karobovi nezahltila vzkazovník Smile
Karobe, ten šedý dům - jak už jsem psala - mě celkem neuráží. Co ale nemám ráda, je takováto architektura:
http://www.archiweb.cz/buildings.php?type=19&action=show&id=648
Ale jestliže někdo chce bydlet v něčem, co vypadá jako stavební buňka - prosím.
Anebo:
http://www.archiweb.cz/buildings.php?&action=show&id=168
Studené, neintimní, aušusové (stavby začaly mít nedlouho po dokončení různé technické problémy, přestože byly oceněny v soutěži). Na bydlení tak pro nějakou asketickou sektu, která chce žít hodně pohormadě Twisted Evil

A vůbec, jedna z věcí, která mi vadí na velké části moderní architektury, je studenost, neosobnost, minimalismus, který nechápu, jakási chladná estetika, která nebere ohled na pocity uživatele.

Jak to vidíte vy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 11:23 am    Předmět: Citovat

Nemám nějak vyhraněný názor na architekturu domů, buď se mi líbí, nebo ne. Ale co jsem někde viděl, dům ve skále. Dost zajímavý a dokonce to svým způsobem zapadalo do okolí.
Já jsem tak trošku na extravaganci a netuctovost. Ale v tý krabici bych teda nebydlel Shocked Shocked Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
catenata
81-160
81-160


Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 157
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 12:06 pm    Předmět: Citovat

Bydlím v domě ze 30. let - dvoupodlažní se zvýšeným přízemím. Je v pohodě. Jediná věc, která mi vadí (a hodně) je tři metry široké uzavřené kameninové schodiště, které zabírá skoro polovinu jihozápadně orientované části domu Rolling Eyes . No jo, přestavět se to moc nedá (bez vynaložení extrémních finančních prostředků), tak se s tím musím smířit.
Co se týče moderní architektury, tak se mi líbí takové ty veliké prostorné prosvětlené byty - třeba i dvouúrovňové a s velkou terasou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 1:46 pm    Předmět: Citovat

kkk napsal:
Nemám nějak vyhraněný názor na architekturu domů, buď se mi líbí, nebo ne. Ale co jsem někde viděl, dům ve skále. Dost zajímavý a dokonce to svým způsobem zapadalo do okolí.
Já jsem tak trošku na extravaganci a netuctovost. Ale v tý krabici bych teda nebydlel Shocked Shocked Smile


Extravaganci a netuctovost beru všema deseti! Smile Jenom to musí být opravdu povedené, což je dost subjektivní.

Třeba Blur Building: http://images.google.cz/images?q=Blur+building&hl=cs&lr=&client=firefox-a&rls=org.mozilla:cs-CZ:official_s&sa=X&oi=images&ct=title
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 1:57 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:


Třeba Blur Building: http://images.google.cz/images?q=Blur+building&hl=cs&lr=&client=firefox-a&rls=org.mozilla:cs-CZ:official_s&sa=X&oi=images&ct=title


... Shocked co to jé?? Vypadá to fakt zajímavě, ale vzhledem k tomu, že neumím americky, tak......???
Stručný popis v češtině by nebyl??? Kukuju Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 2:48 pm    Předmět: Citovat

catenata napsal:
Bydlím v domě ze 30. let - dvoupodlažní se zvýšeným přízemím. Je v pohodě. Jediná věc, která mi vadí (a hodně) je tři metry široké uzavřené kameninové schodiště, které zabírá skoro polovinu jihozápadně orientované části domu Rolling Eyes . No jo, přestavět se to moc nedá (bez vynaložení extrémních finančních prostředků), tak se s tím musím smířit.
Co se týče moderní architektury, tak se mi líbí takové ty veliké prostorné prosvětlené byty - třeba i dvouúrovňové a s velkou terasou.

Tak to jsme na tom podobně, dům z roku 1922, schodiště zabírá snad třetinu Shocked , ale zase se po něm dobře stěhuje nábytek a vleze se na něj spousta kytek Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 4:42 pm    Předmět: Citovat

kkk napsal:
... Shocked co to jé?? Vypadá to fakt zajímavě, ale vzhledem k tomu, že neumím americky, tak......???
Stručný popis v češtině by nebyl??? Kukuju Smile Smile


Odkaz v češtině jasem bohužel nenašla, ale je to objekt na jednom švýcarském jezeře, který tam byl postaven v rámci expozice Expo 2002. Základem je lehká lanová (nejspíš ocelová) konstrukce, do které se čerpá voda z jezera a pomocí trysek vytváří mlhu okolo konstrukce. Výsledný mlžný opar je závislý i na počasí - směru větru, tepoltě apod. Návštěvníci uvnitř nevidí skoro nic a mohou se po libosti pohybovat objektem a zjišťovat, jaké to je, když je jim zrak téměř na nic. Z mlhy se dá vystoupit na vyhlídkovou plošinu nebo sestoupit do podvodního baru Smile

To Catenata a Day:
Když v tom domě bydlí víc rodin, tak se bez pořádného schodiště asi neobejde, ne? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 4:49 pm    Předmět: Citovat

Very Happy dům, ve kterém bydlím se nedá nijak popsat , z venku vypadá normálně, ale vevnitř je to přinejmenším takové nezvyklé.Je starý- nevím, snad 100 let a každý, kdo v něm zrovna bydlel a měl zrovna nějakou korunu, něco dostavěl a přilepil Very Happy .V přízemí to ještě jde, ale patro- tam není jediná místnost na stejné úrovni.A navíc máme docela prudké schody,takže návštěvy jsou často trochu v šoku:D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 8:20 am    Předmět: Citovat

tak já teda proti moderní architektuře nic nemám.... A i ten minimalismus je mi v lecčems sympatický.
Některé domy opravdu působí chladně a neosobně, ale celkem si myslím, že v jednoduchosti je síla a některé nové domy na mě zase naopak působí vzdušně, čistě, prostorněSmile a rozhodně jim dávám přesnost před domy podnikatelského baroka, kde dominují zlaté pruty v plastových oknech a kuželková balustráda na balkóně....
celkově to závisí....na hodně okolnostech:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 8:56 am    Předmět: Citovat

Podnikatelské baroko je humus, to je bez diskuse (i když zase, když se v tom někomu dobře bydlí a je šťastný, že má něco, co si za komoušů nemohl splnit... Rolling Eyes )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.