Melta
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=972179500faa161a525dc6e55bf1384cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2008 11:08 am    Předmět: Citovat

Mně chutná, ale piju ho jenom ráno. A jak už jsem psala výš, nechutná mi vůbec normální kafe, takže má doporučení pro Tebe asi nebudou mít velký význam... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monkax
321-600
321-600


Založen: 18.5.2008
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2008 12:20 pm    Předmět: Citovat

Já neměla normální kafe 3.týdny a vůbec mi neschází Shocked
Tím nechci říct že už si ho nikdy v životě nedám Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirča
81-160
81-160


Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 1:12 pm    Předmět: Citovat

Od té doby, co mám potíže se střevama, piju kávu Ricoré, meltu dělám většinou o víkendech k snídaní a se zajícem(sojové mléko). No a pije to i můj mužíček a ani se nekroutí Very Happy A to je co říct. Jinak když jdu občas do kafárny, espreso nebo capučinko mi neuteče. Shocked No a také si děláme do "chrochtátka" doma. To je takový ten přístroj, ve kterém pára proběhne skrz tu kávu a je to mňam mňam. No a hlavně bez logru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 6:25 pm    Předmět: Citovat

Mirča napsal:
Od té doby, co mám potíže se střevama, piju kávu Ricoré, meltu dělám většinou o víkendech k snídaní a se zajícem(sojové mléko). No a pije to i můj mužíček a ani se nekroutí Very Happy A to je co říct. Jinak když jdu občas do kafárny, espreso nebo capučinko mi neuteče. Shocked No a také si děláme do "chrochtátka" doma. To je takový ten přístroj, ve kterém pára proběhne skrz tu kávu a je to mňam mňam. No a hlavně bez logru.

Meltu do překapávače ? To jsem ještě neslyšela. Ale aby se z ní uvolnily všechny prospěšné látky, doporučuje se pár minut převařit. Říkám si, že tohle asi v překapávači fungovat nebude. Ale je pravda, že u těch nálevových sáčků, ve kterých se taky prodává, žádným varem taky neprochází...Tak nevím Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirča
81-160
81-160


Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 7:08 pm    Předmět: Citovat

Asi jsem to špatně vysvětlila. Meltu samozřejmě krátce povařuji, VŽDY. Ale do chrochtátka dáváme dobrou kávičku. Buď aromatizovanou, tu mají u nás v Apothece (krámek s čajíčkama atd.) Tady je odkaz, aby bylo jasné, co myslím tím chrochtátkem
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/80080535 A to je úplně jiná chuť. Velikostně je to na hrníček espresáček Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 7:20 pm    Předmět: Citovat

Mirča napsal:
Asi jsem to špatně vysvětlila. Meltu samozřejmě krátce povařuji, VŽDY. Ale do chrochtátka dáváme dobrou kávičku. Buď aromatizovanou, tu mají u nás v Apothece (krámek s čajíčkama atd.) Tady je odkaz, aby bylo jasné, co myslím tím chrochtátkem
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/80080535 A to je úplně jiná chuť. Velikostně je to na hrníček espresáček Wink

Tak to jo. Na tenhle aparát už si dlouho dělám zuby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 8:26 pm    Předmět: Citovat

Meltu som este nepila , aspon o tom neviem. Kazdopadne mi kava robi strasne zle a vobec ju neznesiem, a ani mi nechuti. Melta je napodobenina alebo co to vlastne je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirča
81-160
81-160


Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 7:34 am    Předmět: Citovat

Tak melta je kávovinová směs pražené čekanky, žita, cukrové řepy a ječmene. Dá se pít teplá i studená. Nejvíc mi chutná s mlíčkem. Naši předkové v dobách, kdy byli chudí jí pili místo kafe. Ale my už jí pijeme, protože se v našem dětství pila na dovolených (u nás) u babiček stála na stole každý víkend a proto nám tak chutná Laughing A další pozitivum je, že je zdravá. A to na trávení, prospívá zdravé střevní mikroflóře, zahání hlad, protože je tam ta cukrová řepa.
Takže to vyzkoušej a uvidíš. Každopádně jí vřele doporučuji. Zdarec Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 2:43 pm    Předmět: Citovat

Melta mi připomíná dětství, každodenní rutinní vstávání do školky a bybička mi uvařila meltu a k tomu rohlík s máslem Very Happy Vzpoměla jsem si na meltu asi před rokem, když si jí koupila kolegyně v práci a od té doby jí piju pořád Very Happy S mlíčkem...a k tomu rohlík...mňam mňam...babička už bohužel nežije,ale tímhle se mi vrací vzpomínky na ní každý den,zase si přijdu jako ta malá holčička,který se nechce do školky a tak snídá co nejdýl,aby to oddálila Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 2:55 pm    Předmět: Citovat

Dnes ju mamka doniesla domov, tak to vyskusam Smile hlavne ked tam nieje kofein, lebo ten mi nerobi dobre
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.