Kyselina hyaluronová

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6739d74031b86bb1ed60dd933b7dd9aaZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2012 8:25 pm    Předmět: Kyselina hyaluronová Citovat

Nemáte někdo zkušenost s použitým čisté kyseliny hyaluronové (1% roztok) případně přípravou vlasové vody (napadlo mě alkohol, roztok k.hyal., pantenol)? Hlavně by mě zajímalo, kolik tam toho tak dát, protože třeba na bioharu nikde není napsané kolik tam toho je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2012 10:33 am    Předmět: Citovat

Takovou zkuišenost nemám, protože netuším, kde bych sebrala čistý roztok kyseliny hyaluronové. Jediný, co mám, jsou mé oční kapky - 10 ml s 2,4 %. Ale řasy po nich pěkně sílí, jak jsem už psala v diskusi o řasách Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2012 11:40 am    Předmět: Citovat

Nekdo nekam daval odkaz na stranky kutilov.cz a tam maji krystalickou kyselinu hyaluronovou, tusim po gramech to prodavaji.

Jinak bych to asi vzala pomerem z tech kapek ... jen si osvezit, jak se pocitala koncentrace v chemii Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2012 11:48 am    Předmět: Citovat

Jitt: když máš látku jako pevnou (krystalickou), musíš si zjistit její rozpustnost a pak je to např. 5g/l....pak to už ředíš jak chceš a máš to v g/l, mg/l atd.... 100% se dělá tak, že ve vodě rozpustíš nadbytek látky, necháš nerozpuštěnej zbytek sednou ke dnu, a odebereš vodu navrchu. Pak zase už jen ředíš, a máš to v %.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2012 11:50 am    Předmět: Citovat

Ale jako nápad s vlastní vlasovou vodou je dobrej, jen by mě právě zajímaly poměry např. v tom Bioharu. Taky jde o to, jak moc levnějc by to vyšlo Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2012 11:57 am    Předmět: Citovat

tak z těch stránek kutilov.cz jsem zkopírovala tohle:

Návod na výrobu 1% kyseliny hyaluronové:

Vezměte 200 ml lahvičku a dejte do ní 100 ml demineralizované vody. Zakonzervujte 0,1 - 0,15g bronopolem ( pro ty z Vás, co nemají setinkovou váhu je to na špičku nože) jinak setinkovou váhu prodáváme už kalibrovanou za 999,- Kč. Dále přisypte 1g hyalurátu sodného. Teď nastává fáze míchání a třepání, při které se možná zblázníte. Jde to totiž jen ztuha. Asi po 30 minutách třepání vznikne gel, který je plný bublinek. Nebojte, do druhého dne bublinky vymizí a máte 101g 1% kyseliny hyaluronové, která se prodává za "těžké" peníze.

Pro zajímavost co je to za konzervanty na kutilov.cz:

Bronopol: 2-Bromo-2-nitropropane-1,3-diol
Kemaben II: Methylparaben + Propylparaben + Diazolidinyl-urea

a co bych spíš udělala, že bych to zakonzervovala alkoholem, než tímhle... Smile

_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2012 12:11 pm    Předmět: Citovat

No ten návod na tu 1% jsem tam taky našla, spíš mi šlo o to jestli tohle rovnou kydnout na hlavu či to ještě nějak ředit. Těch sto mililitrů vychází na 95,- což je o něco míň než biohar a tam jí bude určitě míň (si myslím už jen podle toho, že biohar je vodička a ten 1% roztok má být gelovitou konzistenci jestli jsem pochopila)
Teď jen přemýšlím, kolik je třeba toho alkoholu ke konzervaci. Jestli a kolik tam hodit toho pantenolu (stejně si ho chci koupit).
Jo a nedá se náhodou konzervovat taky vitamínem E? (jsem někde četla, ale odborník nejsem, vůbec netuším jak by to dlouho vydrželo)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2012 10:15 am    Předmět: Citovat

Tak si budu mapovat svůj pokus.
Umíchala jsem 50ml 1% kyseliny, slila to s 50 ml kopřivové bylinné vlasové vody od Alpy a od oka pantenolu (podle toho kolik toho ubylo asi 3-4ml, je to hodně lepkavé, tak jsem to nechtěla přehnat)
Výsledek je brčálově zelený sliz, na hlavě příjemné, krásně to voní po tý kopřivový vodě. Není to na každý den, mám po tom vlasy jako po pěnovém tužidle (což nenávidím), takže to budu používat jako noční masku před mytím a uvidím. Nejdřív tak měsíc, pak zastřihnu a pak přeměřím po měsíci a bude jasno.

V bioharu musí být té kyseliny opravdu maličko, protože teď tam mám 0,5% a pořád je to gelovité, žádná vodička. Ale zas těžkoříct jaká koncentrace je nejúčinnější, jestli se tohle ještě může vstřebat.
Jinak kalkulace přes 200 ml asi 140 Kč, to se vyplatí Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.