Dýňová semínka pro růst vlasů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a95b9bd7a524f2221297fff0f193b4e5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2007 1:47 pm    Předmět: Citovat

Samotná dýňová semínka moc nemusím, ale míchám si směs vloček a semínek na snídani, řekla bych, že by to taky mělo mít vliv na vlasy, nehty atd. (jím ji ale už strašně dlouho, takže si nepamatuji, jestli přišla na počátku nějaká změna). Třeba to bude někoho inspirovat:
ovesné vločky
žitné vločky
ječné vločky
špaldové vločky
slunečnice
dýňová semínka
sušené meruňky
Vše kupuji v biokvalitě. Možná se to bude zdát jako drahá sranda, ale není to tak, kompletně to vyjde okolo stovky a vydrží mi to cca 2 měsíce. Někdy přidávám nějaké ořechy (nejčastěji vlašské), goji nebo sezamová semínka. Přes noc si směs namočím do trošky vody (jen tolik, kolik to pojme, ne aby to plavalo) a ráno smíchám s nějakým ovocem nebo bílým jogurtem.

Jinak taky existuje dýňový olej od Salusu, možná by to mohla být inspirace pro ty, kdo nemají rádi semínka, stačí se na chviličku překonat a spolknout lžičku oleje Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2007 8:09 pm    Předmět: Citovat

Holky, kdo z vás zkoušel goji? Mě to strašně láká, ale nějak to nemůžu sehnat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: so září 01, 2007 10:21 am    Předmět: Citovat

Soufflet, nevím, odkud jsi, lae u nás na malém městě mají goji v každé zdravé výživě, stojí okolo 55,-/100g. Mně moc nechutná, zdá se mi taková bez chuti (takže se ani úplně nedá k ničemu přirovnat), ale na biosféře.cz je na ni spousta kladných ohlasů Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: so září 01, 2007 10:43 am    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Samotná dýňová semínka moc nemusím, ale míchám si směs vloček a semínek na snídani, řekla bych, že by to taky mělo mít vliv na vlasy, nehty atd. (jím ji ale už strašně dlouho, takže si nepamatuji, jestli přišla na počátku nějaká změna). Třeba to bude někoho inspirovat:
ovesné vločky
žitné vločky
ječné vločky
špaldové vločky
slunečnice
dýňová semínka
sušené meruňky
Vše kupuji v biokvalitě. Možná se to bude zdát jako drahá sranda, ale není to tak, kompletně to vyjde okolo stovky a vydrží mi to cca 2 měsíce. Někdy přidávám nějaké ořechy (nejčastěji vlašské), goji nebo sezamová semínka. Přes noc si směs namočím do trošky vody (jen tolik, kolik to pojme, ne aby to plavalo) a ráno smíchám s nějakým ovocem nebo bílým jogurtem.

Jinak taky existuje dýňový olej od Salusu, možná by to mohla být inspirace pro ty, kdo nemají rádi semínka, stačí se na chviličku překonat a spolknout lžičku oleje Wink

Já už sem nebudu chodit Laughing Už mám seznam na vlásky který se zkládá z urtekramu,henny,masky moisture miracle,křemíkové bomby,silvitu,makadamiového oleje a teď už i dýňového oleje Laughing To bude zas peněz a ještě když připočítám to co už mám doma Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 11:34 am    Předmět: Citovat

Právě tu u počítače zobu dýňová semínka (bio od Alnatury, mňam mňam), tak jsem si řekla, že si najdu kolik obsahují zinku. Nevíte to náhodou někdo? Našla jsem jen tuto informaci
Zinek ? z běžné stravy je největší obsah zinku v semenech a ořechách: slunečnice 4mg, dýňové semínka 8mg, vlašské ořechy 5mg (vše na 100g potraviny). Bohužel se zinek z těchto potravin špatně vstřebává díky vyššímu obsahu vlákniny a rostlinných kyselin. K pokrytí denní potřeby zinku (což je cca 20mg pro běžnou populaci a 25?50mg pro sportovce) by však bylo nutné sníst denně alespoň 0.5kg! Proto je vhodnější užívat doplněk
ze které velkou radost nemám, protože půl kila semínek denně opravdu nesním. Laughing Ale - třeba se spletli, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: st leden 30, 2008 12:21 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Soufflet, nevím, odkud jsi, lae u nás na malém městě mají goji v každé zdravé výživě, stojí okolo 55,-/100g. Mně moc nechutná, zdá se mi taková bez chuti (takže se ani úplně nedá k ničemu přirovnat), ale na biosféře.cz je na ni spousta kladných ohlasů Wink




Taky jsem si goji koupila hlavně pro ty kladné recenze , ale vůbec mi nechutnala . Ta chuť byla takový zvláštní mix naprosto rozdílných ovocných příchutí , které samostatně působí lahodně , ale dohromady v goji nestojí za nic. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: st leden 30, 2008 12:27 pm    Předmět: Citovat

Tereza napsal:
To mě těší, že nejsem sama, komu se dýňová semínka znechutila!!! Smile Už jsem si začínala myslet, že jsem takový mlsný čumáček. Vím, že obahaujou spostu zinku, který potřebuju, ale jednou jsem jich snědla najednou nějak víc (asi celý pytlík) a bylo mi po nich děsně zle.
Od té doby je snesu taky jen na pečivu nebo ještě zamíchané do jogurtu s dalšíma přísadama, aby jejich chuť nebyla poznat.




Mě se dýňová semínka nedávno taky zprotivila , krapet jsem se jich přejedla Laughing a teď už je snesu jen na pečivu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
skarma007
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 6.7.2008
Příspěvky: 1243

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2008 5:10 pm    Předmět: d Citovat

Damayanti napsal:
Tereza napsal:
To mě těší, že nejsem sama, komu se dýňová semínka znechutila!!! Smile Už jsem si začínala myslet, že jsem takový mlsný čumáček. Vím, že obahaujou spostu zinku, který potřebuju, ale jednou jsem jich snědla najednou nějak víc (asi celý pytlík) a bylo mi po nich děsně zle.
Od té doby je snesu taky jen na pečivu nebo ještě zamíchané do jogurtu s dalšíma přísadama, aby jejich chuť nebyla poznat.




Mě se dýňová semínka nedávno taky zprotivila , krapet jsem se jich přejedla Laughing a teď už je snesu jen na pečivu.


a prosím tě, kde jsi koupila dýňová semínka?dají se koupit i normálně v kauflandu nebo tak??? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2008 5:34 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
Proto je vhodnější užívat doplněk[/i]


No vláknina působí - jako nestravitelná složka potravy - sama. Takže by teoreticky bohatě stačilo sníst jen těch pár semínek denně. Proč jsem nechala jen tuhle větu - krapet podezřelé Wink Přijde mi, jako by to byla jen a pouze reklama na jakýsi doplněk stravy... Já jsem na ně hrozně moc skeptická, dokud člověk nemá absenci nějaké látky, tak naprosto nejsou potřeba. Tomu úryvku bych proto nevěřila už jen kvůli téhle věty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 8:57 am    Předmět: Re: d Citovat

skarma007 napsal:

a prosím tě, kde jsi koupila dýňová semínka?dají se koupit i normálně v kauflandu nebo tak??? Smile

Seženeš je v každém větším obchodě - takže i v Kauflandu. Zaručeně je budou mít v obchudcich se zdravou výživou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.