Jak udělat, aby narostly dlouhé vlasy?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 67, 68, 69
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3884738ae18e839c041bfced7812e897Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Elisse
161-320
161-320


Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 231

PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 8:16 pm    Předmět: Citovat

Dva roky se snažím dodržovat pravidla, z nichž jsem většinu vyčetla tady a musím říct, že nebýt DV tak jsem s kvalitou úplně někde jinde. Za mě hlavně nestresovat, kvalitní spánek, hodně pít, snažit se jíst víc zdravě, nenamáhat vlasy častým mytím, nežehlit/nekulmovat, nefoukat, barvit nejlépe hennou nebo vůbec, nesledovat vlasy/nehrát si pořád s nimi, česat opatrně od konečků (nejlepší volba asi kančák/tangle treezer), nedávat silikony na pokožku, šetrně mýt, nedrhnout ručníkem, v mrazu schovat konečky, zamezit mechanickému ničení-volný drdol/cop. No a zastřihávat dle potřeby.

Zvážit užívání tabletek, patlání vodiček, olejové zábaly, domácí masky a tak podobně...Každému v tomhle ohledu vyhovuje něco jiného Smile

A trpělivost...to je asi to nejtěžší :/
Jen jsem shrnula obecná pravidla, které tu většina zná, mně nejvíce pomohl ten drdol (s jehlicí) Smile Takže snad za 3 roky budou po boky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Decapitated
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 8.4.2009
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: čt září 19, 2013 12:20 pm    Předmět: Citovat

Posledné mesiace dávam vlasom minimalistickú starostlivosť: iba šampón + kondiš + henna raz za mesiac. Vlasy si ešte k tomu umývam príliš často kvôli poteniu. Celý čas čakám kedy už budú zničené a stále nič... Laughing Donedávna som ich pravidelne poctivo olejovala, dávala som si na tom záležať. Teraz si ani nepamätám kedy som olej naposledy použila. Mám tomu rozumieť tak, že to poctivé olejovanie bolo v mojom prípade zbytočné? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartiFellien
21-40
21-40


Založen: 27.12.2013
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: pá prosinec 27, 2013 9:31 pm    Předmět: Rady a tipy jak posílit vlasy a urychlit jejich růst Citovat

Takže milí zlatí, trhá mi srdce číst příspěvky vás, kteří si stěžujete, že vám vlásky dorostly do určité délky a dál už nic. Proto vám tady nyní napíšu takový článeček, jak docílit dlouhých a zdravých vlasů Smile.

V první řadě bych ráda podotkla, že pokud se vám vlasy zastaví v určité délce, například pod rameny, a dále nerostou, je třeba si přiznat, že to není normální a zřejmě je něco špatně. Abychom odhalili příčinu, nemůžeme se na vlasy dívat jen povrchně, masky, zábaly a zastřihování sami o sobě zkrátka nepomohou. Zastavení růstu, nadměrné vypadávání, řídnutí vlasů a přesušené konečky značí, že je něco v nepořádku zevnitř. Pokud se vám vlasy "jen" zastaví, nebo vám seschnou konečky, máte zřejmě nedostatek nějakých látek či vitaminů. Je dobré zakoupit si nějaké vitaminové doplňky, za sebe mohu doporučit Biosil. Je levný a dobrý. Vitaminy sami o sobě ale nic neřeší, je třeba pozměnit i jídelníček a životní styl. Měli byste jíst vyváženou a pestrou stravu, hodně ovoce a zeleniny, také ryby. Když k tomu přidáte ještě Biosil, bude brzo po problému a pokud ne? Nu, pak sáhneme po dalších pomocnících Smile.
Pokud uběhnul měsíc a vlasy vám při změně jídelníčku a užívání Biosilu neporostly o více jak centimetr, je dobré si koupit čaj Křemíková bomba od Dr.Popova. Tyto čaje se prodávají ve zdravých výživách, někde jsou k sehnání i v lékárnách. Křemíkovou bombu od Popova pijte dle návodu uvedeného na balíčku s čajem. Vlasům pak můžete dopřávat pravidelné lázně z kopřivového čaje. Rovněž je velice důležité vlasy pravidelně zastřihávat, já osobně si vlasy stříhám sama doma metodou Lee Stafforda, není to nic těžkého, trvá to asi tak pět minut a máte zastřiženo Smile. Na internetu si můžete vyhledat videa a návody, těžké to ale opravdu není Smile. Pokud toto všechno dodržujete a vlasy stále nerostou ani o trochu, doporučuji navštívit schopného doktora, protože se může jednat i o nějaký vážnější zdravotní problém, jehož jsou nerostoucí vlasy pouhým projevem.

Co se týče nadměrného vypadávání, tak tam je to poněkud horší. Pokud vám vypadne více jak 100 vlasů při jejich mytí, jedná se o nadměrné vypadávání. Nutno ale podotknout, že jak u zvířat, tak i u člověka se mění hustota ochlupení (tedy toho na hlavě Razz) dle ročního období, proto vám nejvíce vlasů padá na podzim a na jaro. Pokud vám ale vypadává nadměrné množství vlasů, může se jednat jak o nějakou kožní chorobu, tak i o něco vážnějšího. U mužů se ale může jednat o "pouhé" první projevy plešatosti. Vypadávání vlasů můžete omezit pravidelným zastřiháváním vlasů, masážemi hlavy kopřivovými vodičkami, ale také pravidelným česáním, alespoň dvakrát denně, pokaždé 100 tahů kartáčem. Rovněž doporučuji vitaminové doplňky, pokud stále nic nepomáhá, bude nutné navštívit lékaře.

Závěrem bych ještě řekla, že nemusíte nutně přecházet pouze na přírodní šampony a podobné, ano, vím, že ty klasické jsou nacpané kde čím, ale pokud vám vyhovují více ty klasické "silikoňáky", tak je klidně používejte a nestresujte se. Ono totiž každému sedí něco jiného, takže pokud vám sedí Syoss a ne Alverde, tak si používejte Syoss a neřešte to Smile. Dobré je také obměňování značek šamponů, Já používám někdy Alverde, někdy Garnier, někdy Ryor, často dokonce Baleu, tu mohu vřele doporučit, za mě nejlepší šampon Smile. Jedná se o růžovou tubu, je to šampon s kofeinem, je bez silikonů a stojí kolem 40 Kč tuším. Já dodržuju všechny věci, které jsem zde uvedla, a vlasy mi rostou pořád a neuvěřitelnou rychlostí. Když se nechám ostříhat o pět centimetrů, do měsíce to mám zpátky. Kdysi jsem se nechala vyšmigat na kluka (vypadala jsem jak trotl Very Happy) ale vlasy jsem měla do půl roku pod lopatky, proto se taky stříhám sama a ani už se neobtěžuju chodit ke kadeřnici, v mém případě jsou to jen zbytečné výdaje, když mám vlasy do měsíce zpět... Ráda bych také upozornila na to, že vše, co jsem zde uvedla pramení z mých vlastních zkušeností, nejsou to věci nikde z internetu, takže pokud to má někdo s vlasy jinak, tak mu jeho názor brát nebudu, ale jsem přesvědčená o tom, že vám tohle mé "povídání" pomůže Smile. Budu ráda za vaši zpětnou vazbu Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dragell
81-160
81-160


Založen: 28.12.2013
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: so prosinec 28, 2013 3:54 pm    Předmět: Citovat

Mě vyrostly vlasy asi o 3cm když sem si je myla týden v kuse každý den Smile ale když sem se vrátila k původnímu intervalu, tak už tolik nerostly :/ a teď už to zkoušet ani nechci Very Happy ale mám šampon s kofeinem a vlasovou vodu od Luny, tak sem zvědavá Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SmoothAnnie
81-160
81-160


Založen: 12.7.2012
Příspěvky: 81
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 29, 2013 12:37 am    Předmět: Citovat

Denně? O.O Mon dieu, u moře si myju (ač velice šetrně až homeopaticky) hlavu denně 14 dní v kuse a nikdy jsme díky tomu nějakej větší nárůst nezaznamenala Sad Zvláštní Very Happy Very Happy
_________________
Mandarynki i pomara??cze, pomara??cze, i mandarynki...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dragell
81-160
81-160


Založen: 28.12.2013
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: ne prosinec 29, 2013 10:58 am    Předmět: Citovat

No vidíš Very Happy já měla mikádo, a nechtělo se mi to mýt přes zimu ráno než půjdu do školy, ale pak sem si řekla že radši ráno než mít zničené vlasy.. (ráno myju obden)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartiFellien
21-40
21-40


Založen: 27.12.2013
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: ne prosinec 29, 2013 12:15 pm    Předmět: Každý den? :D Citovat

Dragell napsal:
No vidíš Very Happy já měla mikádo, a nechtělo se mi to mýt přes zimu ráno než půjdu do školy, ale pak sem si řekla že radši ráno než mít zničené vlasy.. (ráno myju obden)


U mě je nereálně mýt si vlasy každý den Very Happy. Jednak to taky pro ty vlasy není zrovna dobré, pokud jsou delší, a jednak já mám třeba vlasů hodně a i když jsem měla kratší střih, tak mi schnuly dlouho. Většinou si vlasy nefénuju a když náhodou jo, tak i tím fénem mi trvá půl hodiny než je vyfénuju tak, aby byly suché jakš takš a ne, nemáme špatný fén Very Happy. Jinak bez fénu mi schnou i 7 hodin... Ale někdy mi uschnou i za 3 hodiny, nevím, čím se to řídí Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 67, 68, 69

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.