rozdíl balzám vs. kondicionér vs. maska?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5ca3bd0959c4e677bb92d3481dab6bbcZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Leila
81-160
81-160


Založen: 21.8.2007
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: ne září 20, 2009 8:54 pm    Předmět: Citovat

barthezka napsal:
Tak nějak jsem tušila že dávat si kondicioner a pak ještě masku by bylo až moc Smile
Ale trochu mě mate, že na schauma kokosový masce maj psaný, že ideální je používat 2-3x týdně...takhle často si meju vlasy, takže mi to přijde podivný, to aby kondicioner zůstal ležet ladem Laughing


Já vím, oni na maskách píší častější použití. Já to i tak dost dlouho dělala, používala jsem masku jednou týdně, někdy i víckrát, protože mám vlasy hodně suchý. Ale byly pak dost zplihlý... a zároveň suchý Smile Nedávno jsem na netu našla radu, že by se měla maska používat ne častěji než jednou za deset dnů. Tak to teď dělám a připadá mi to lepší, vlasy aspoň nejsou tak zpláclý Smile .

Ale určitě to ozkoušej, jak ti to bude vyhovovat... myslím, že je to přeci jen individuální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yoshiwara
41-80
41-80


Založen: 22.7.2009
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 4:49 pm    Předmět: Citovat

ja to používam presne naopak Very Happy najskôr si nacápem masku, ale neaplikujem ju ku pokožke hlavy, tak 10 centi od hlavy ju dávam, nechám chvíľu pôsobiť a potom až umývam šampónom... konečne nemám vlasy rozsušené a aj lámavosť končekov sa zmiernila...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chatny
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 1065

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 9:48 pm    Předmět: Citovat

A nesmyješ si z těch vlasů to co se ti tam dostalo z tý masky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karas.Martinka
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 6:08 pm    Předmět: Citovat

já to dělám stejně dám masku kupovanou /domácí nechám působit 30 - 40 min a pak smyju.
pokud se jedná o domácí masky s olejem tak tam je to jasné, že vlasy umýt
pokud se jedná o koupenou masku tak si zase neumím představit, že bych si vlasy po aplikaci jen opláchla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: čt květen 30, 2013 3:25 pm    Předmět: Maska vs. kúra Citovat

A jaký je rozdíl mezi maskou a kúrou? Mám doma to i ono. Na masce je napsáno ,, nechat působit max. 3 min a používat 2 - 3x týdně" , na kúře ,, nechte krátce působit" . Obojí je značky Alverde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philogia
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 14.8.2011
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: čt květen 30, 2013 7:44 pm    Předmět: Citovat

Holky mi někde v jiném vláknu vysvětlovaly, jaký je rozdíl mezi maskou a kondicionérem/balzámem: Jde o to, že maska je "intenzivnější" péče, používá se jen občas, zatímco kondicionér/ balzám po každém nebo třeba každém druhém mytí. Prý ty z nich, co mají jemné vlasy, kdyby si na ně po každém mytí daly masku, měly by vlasy zplihlé a pramínkovaté. Já se svými suchými délkami vlasů, které jsou už svou tíhou stejně splihlé, si klidně můžu dávat masku ob mytí nebo pokaždé (takže jednou týdně i třeba dvakrát) a nic špatného se mi neděje Smile

Co se týče rozdílu mezi balzámem a kondicionérem, někde na internetu jsem četla, že kondicionér je určený hlavně na lepší rozčesávání a menší elektrizování, zatímco balzám má vlasy "vyživovat", regenerovat a vůbec prostě "léčit". Za informaci ale neručím...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philogia
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 14.8.2011
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: čt květen 30, 2013 7:51 pm    Předmět: Citovat

A možná by někoho mohly zajímat tyhle dvě diskuze na Omlazení:

Rozdíl mezi maskou, kúrou a kondicionérem
http://www.omlazeni.cz/jaky-je-rozdil-71-3028-0.html

Rozdíl mezi balzámem a kondicionérem
http://www.omlazeni.cz/rozdil-mezi-balzamem-71-183405-0.html

Spousta rozporuplných názorů k tématu Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: čt květen 30, 2013 8:00 pm    Předmět: Citovat

Já osobně v tom rozdíly nevnímám. Některé kondicionéry jsou leckdy výživnější než maska. Po každém mytí náhodně návám něco na výživu a nedívám se, jestli je to maska, balzám, nebo kondicionér...(tím tedy myslím přípravky kupované).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philogia
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 14.8.2011
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: čt květen 30, 2013 8:21 pm    Předmět: Citovat

V praxi to dělám zcela stejně Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ladyquerida
321-600
321-600


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: ne září 14, 2014 10:42 pm    Předmět: Citovat

Myslíte si, že je něco pravdy na názoru, že po masce (teď mám na mysli ty drogérkové, co se použijí po umytí šamponem) se má použít ještě kondicionér? Radila mi to "vlasová odbornice" s tím, že maska vlasům dodá živiny, ale vlas neuzavře (a tedy neuhladí a neochrání před následným poškozením), o to se postará až kondicionér.
Dřív jsem používala jen kondicionéry, ale poslední dobou si vlasy žádají čím dál větší péči, takže sahám při mytí častěji po maskách. Doteď jsem masku používala místo kondicionéru, prostě jako takový výživnější kondicionér, s tím že ho nahradí.
Co si o tom myslíte? Používáte po masce kondicionér, nebo jen masku? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.