Výtvarné umění
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=556963518a51a5a8945c59ce78b9896bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 1:08 pm    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:
jej ted koukam,ze jsem to spatne pochopila Rolling Eyes brala jsem to k tem "umeleckym"vytvorum Embarassed
no tak to jsi mi ty iluze malinko vzala,ja jsem doufala,ze to tak nebude,ale mozna to bylo jen naivni chytani lana Sad


Vílko, to se omlouvám, samozřejmě v této oblasit se nevyskytuju, tak to nemůžu tvrdit 100%, ale pokud pominu nějaké exponáty, které třeba mají různé vady neslučitelné se životem, tak fakt poněkud pochybuju o tom, že by vědci čekali, až zvíře sejde stářím... Ale třeba se mýlím...

To jsme se ovšem dostaly slušně mimo téma... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 8:25 pm    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:
Tree aha,tak to jsem nevedela,ze vystavujou i lidi Embarassed vim samozrejme o klasickych nalozenych lidech a zviratech pro lekarske ucely a to mi nikdy nevadilo,protoze slo o studijni ucely a mela jsem jistotu ze(doufam),ze je nezabily extra kvuli tomu.
Ale prijde mi divny vystavovat mrtvolu jako umelecky dilo,to za prve a za druhe nemuzu se zbavit toho podezreni,ze treba zabily jen kvuli tomu Embarassed


ja jsem si zapsala na lekarsky anatomii, samozrejme kvuli vytvarce. jenze mi jaksi uniklo ze jsem si zapsala cvika Embarassed posadili nas v pitevne misto stolu a jinak jsme prvni den stravili v muzeu a smele rikam, ze ti, kteri to tvorili, byli egoisticti muzi. bylo tam spousta veci, u kterych proste nechapu smysl jejich urezani, na druhou stranu, muzske pohlavni organy tam samozrejme nebyly, jen zenske..a spousta miminek. to bych rovnou mohla kreslit rizek Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
annaola
8-20
8-20


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2008 10:30 pm    Předmět: Citovat

nedavno som bola na jednej predajnej vystave v dubline, po takmer 4 rocnej abstinencii akejkolvej vystavy( materska dovolenka) som nenasytne nasavala tie dojmy a farby, vone farby, no nadhera. a konecne som po tej dlhej dobe zacala malovat, sice sa pomaly rozbieham, ale verim ze to pojde Smile
milujem grafiky Petra Klucika http://www.dieladielka.sk/sortiment/diela/3-peter-klucik/grafika/
, na jeho veci sa da pozerat neustale a nachadzat nove a nove detaily.nadherne tiez ilustruje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
annaola
8-20
8-20


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2008 10:48 pm    Předmět: Citovat

jaj, a chcela som este napisat ze mam tiez rada Van Gogha, asi preto ze pouziva vela vela zltej a cervenej, a napriek tomu ze nemal velmi vesely zivot ...
Dam vam hadanku:Podla coho spoznate irskeho maliara???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
avechilli
0-7
0-7


Založen: 24.5.2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so květen 24, 2008 7:22 am    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:
taaaaaakze mam zapsany prednasky.Prerafaelite jupiiiiiii(celej semstr jen o nich Very Happy )
Jo a vzpomnela sem si ze me strasne zvlastne oslovuje schagall a ani nevim proc(asi atmosferou) Very Happy



Tomu se říká velký zájem o umění, když tě strašně oslovuje nějaký umělec a ani nevíš, že to není schagall, ale jenom chagall...ty předměty z dějin umění ti musí jít vážně jedna radost:-)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 2:07 pm    Předmět: Citovat

No Bóže, malý překlepík. Moje luční sestřička má jeho obrazy v duši a to mi v oblasti výtvarného umění připadá podstatné. O pravopis jmen umělců jde v umění asi nejmíň Wink .

Mně se moc líbí někteří špičkoví umělci PC grafiky. Znáte Raphaela Lacoste? Má úchvatné krajiny a zborcené chrámy. A včera jsem kápla na Christophe Vachera, ten zase maluje vzdušné krajiny a v nich ženy s nádherně vlajícími rouchy. Už jsem tyto umělce zmínila u sebe v profilu, ale ne každý tam chodí. Vygooglete a kochejte se Smile
Např. www.epilogue.net je velmi bohatá galerie, spousta umělců. Vacher v ní je také. Lacoste má vlastní web www.raphael-lacoste.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 3:47 pm    Předmět: Citovat

avechilli napsal:

Tomu se říká velký zájem o umění, když tě strašně oslovuje nějaký umělec a ani nevíš, že to není schagall, ale jenom chagall...ty předměty z dějin umění ti musí jít vážně jedna radost:-)))

Tomu se říká zapojení do diskuze, když někdo napíše jediný příspěvek a to jen proto, aby někoho sepsul za překlep a dal tím najevo, jak je navýši.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 5:53 pm    Předmět: Citovat

avechilli napsal:
lučnívíla napsal:
taaaaaakze mam zapsany prednasky.Prerafaelite jupiiiiiii(celej semstr jen o nich Very Happy )
Jo a vzpomnela sem si ze me strasne zvlastne oslovuje schagall a ani nevim proc(asi atmosferou) Very Happy



Tomu se říká velký zájem o umění, když tě strašně oslovuje nějaký umělec a ani nevíš, že to není schagall, ale jenom chagall...ty předměty z dějin umění ti musí jít vážně jedna radost:-)))


Vždyť lučnívílu neznáš, nemůžeš vědět, co jí jde a co ne Rolling Eyes Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 12:29 pm    Předmět: art brut Citovat

Toz jestli tu nekoho zajima umeni v surovem stavu, vyverajici z niternych potreb lidi, umeni bez spolecenskych ambic, bez pretvarky- umeni psychotiku , spiritistu a podobnejch posuku, tak vrele doporucuju vystavu Art brut v českých zemích / mediumici, solitéři, psychotici v Muzeu moderního umení v Olmiku….
Me se to fakt dost libilo….Smile A bylo to pro me hodne inspirující, co se tyka premysleni o lidske psyse, o prirode a jejim radu, tak aj ohle co se vytvarnyho umeni tyka…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morbidka
41-80
41-80


Založen: 16.9.2008
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 12:54 pm    Předmět: Citovat

Jj, Art brut, skvělá výstava, vůbec to tu docela fičí v Olmiku Smile
Jinak mě potěšilo povídání o Šímovi na začátku, vím, že někteří teoretici jsou na něj už alergičtí...ale když já ho do té diplomky prostě MUSELA napsat Smile
Já mám jinak moc ráda české kreslíře, kromě Šimotové třeba Malicha, Václava Stratila nebo Inge Koskovou z Olomouce. Manžele Kovalovy, Johna, Reynka nebo Miroslava Urbana a další. Je to taková více méně retro skupinka oblíbenců, ale já na nich vyrostla a mám je tak hluboko pod kůží, že se jich už nikdy nezbavím Smile
Jinak s tou anatomií jsem měla podobný zážitek, jako jsem četla výše. Chodili jsme na ni do nemocnice a nakonec nás přednášející vzala na pitevnu, přiznám se ale, že ani fešní urostlí medici určení k odnášení uchřadlých umělkyň, mě nepřesvědčili ke vstupu. Jakmile mě ovanul zápach pitevny a můj pohled dopadl na šedozelenou mrtvolu s kůží přetaženou přes obličej, obrátila jsem se na podpadku a tradá někam na kafe Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.