Kočkaři všech zemí, spojte se!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 132, 133, 134  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9dadf297664bde33320ccd10e0b1df5eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2016 12:17 pm    Předmět: Citovat

Clondyk napsal:
Ilonko, sem tam se jí zdrhnout povede, zastaví se kousek ode dveří a pak čeká na někoho, aby jí odnesl domů... minulý rok odkráčela, díky špatně zavřeným dveřím, a 4 dny se toulala a pak celá šťastná dorazila domu... a o nějakém chození ven nechtěla ani slyšet... důsledně se vyhýbala dveřím, až letos v létě se opět dožaduje zahrady, vyskočí na botník a čeká, až dostane svůj řemínek a pak se nechá odnést na zahradu a připnout k vodící šňůře a pak jde lítat po zahradě, lovit cokoli, kupříkladu motýly nebo kobylky, zaleze do rododendronu či do křoví, brousí si drábky o kmeny stromů a nebo zaleze do kytek, kde má své skrýše,. ale jak jí to venku přestane bavit, začne se dožadovat odnosu domů a to žene jak divá... Wink



Tohle já právě neznám. Naše kočky byly vždy venkovní , ale s tím, že kdykoliv se jim zachtělo, mohly jít domů, do kuchyně či jiných pokojů.

Ted právě nevím,co si s plachou kočkou můžu dovolit. Ona je pořád vyklepaná, je pouze v jedné mistnosti, kde má pelech,misky a záchod, sem-tam načuhuje do místnosti druhé . Pokud je doma klid, je odvážnější, ale při větším hluku zdrhá do pelechu.
Pozitivní je, že nás vítá - tedy z té své místnosti. Pěkně sedí u dveří a čeká, až vstoupíme, začne se otírat o nohy a vyžaduje chování. Laughing

Pokud bude pořád takový strašpytel, bude si mi kočičí popruh hodit Laughing Takže díky za tip.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2016 2:29 pm    Předmět: Citovat

Ilonko, kdysi jsme měli kočku, která měla panickou hrůzu z jaké koli tašky, asi ji do ní někdo nacpal a pak vyhodil, neb to byl náš nalezenec a té také trvalo x týdnů, než byla ochotná vylézt z pod vany, kde se na čas uhnízdila a kam jsme ji dali jak misku se žrádlem, tak i záchůdek, kam způsobně chodila... Té Vaší nové kočičce asi někdo hodně ublížil, a tak je plachá a nedůvěřivá ke svému novému okolí, ale až časem doby zjistí, že jí odnikud nehrozí žádné nebezpečí, tak jistě začne zkoumat další území... Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2016 3:02 pm    Předmět: Citovat

Clondyk napsal:
Ilonko, kdysi jsme měli kočku, která měla panickou hrůzu z jaké koli tašky, asi ji do ní někdo nacpal a pak vyhodil, neb to byl náš nalezenec a té také trvalo x týdnů, než byla ochotná vylézt z pod vany, kde se na čas uhnízdila a kam jsme ji dali jak misku se žrádlem, tak i záchůdek, kam způsobně chodila... Té Vaší nové kočičce asi někdo hodně ublížil, a tak je plachá a nedůvěřivá ke svému novému okolí, ale až časem doby zjistí, že jí odnikud nehrozí žádné nebezpečí, tak jistě začne zkoumat další území... Wink Laughing


To fakt nevím, spíš myslím,že týraná nebyla. Ona se dostala do utulku snad už ve dvou-třech měsících, ještě se dvěma sourozenci,je to kotě toulavé kočky,která měla být také odchycena. Zřejmě neměla kontakt s lidmi, ale lidí se až tak nebojí , včera viděla poprvé dceru a neutekla. Spíš ji děsí zvuky.

Co se týče utulku - musím chválit. Většina kotat, které jsem si kdy brali domů, patřila někomu známému - a domu jsem je vždy donesla strašlivě zablešená, někdy i s ušním svrabem . Tahle kočka nám byla předána odblešená, odčervená, vykastrovaná, uši čisté, krásně voňavá .

Domácí kocour ji ještě neviděl, ale něco tuší - a proto je jak milius, miloučký, hodnoučký a přítulný kocourek, který se tváří, že ho nikdy ani nenapadlo někomu škodit. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: po září 05, 2016 8:13 pm    Předmět: Citovat

Ilono, mám doma v současné době tři kocoury z útulku. Chce to čas, všichni si zvyknou, i když se jedná o dospělé dominantní kocoury. Ten "nejnovější" je u nás už skoro dva roky, sem tam po sobě ještě s jedním jeho předchůdcem vystartují, ale jinak je to v poklidu.
Kočička je nádherná a přeju jí, ať si zvykne a dělá vám jenom radost! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aristokočka
8-20
8-20


Založen: 1.5.2011
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne říjen 23, 2016 12:35 pm    Předmět: přidávám se do klubu Citovat

Máme doma deset dárečků... žádné šlechtičny, ale pravá pouliční sbírka. Zbožňuju je, všichni už si prošli svým peklem... pečovat o ně mi správně srovnalo všechny hodnoty.
Navíc je to super anti-stresor Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2016 9:45 am    Předmět: Re: přidávám se do klubu Citovat

Aristokočka napsal:
Máme doma deset dárečků... žádné šlechtičny, ale pravá pouliční sbírka. Zbožňuju je, všichni už si prošli svým peklem... pečovat o ně mi správně srovnalo všechny hodnoty.
Navíc je to super anti-stresor Smile

My máme doma tři kočky z ulice a jsou to největší zlatíčka Smile
Edit: jedna mi zrovna pozvracela koberec, ale i tak bych neměnila Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aristokočka
8-20
8-20


Založen: 1.5.2011
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2016 10:51 am    Předmět: Re: přidávám se do klubu Citovat

Shahlah napsal:
Aristokočka napsal:
Máme doma deset dárečků... žádné šlechtičny, ale pravá pouliční sbírka. Zbožňuju je, všichni už si prošli svým peklem... pečovat o ně mi správně srovnalo všechny hodnoty.
Navíc je to super anti-stresor Smile

My máme doma tři kočky z ulice a jsou to největší zlatíčka Smile
Edit: jedna mi zrovna pozvracela koberec, ale i tak bych neměnila Laughing


JJ, ty mršky vždycky letí, aby to stihly alespoň na třásně Smile Mě zase ráno v misce z vodou vykoupaly žádanku na odběry... manžel pěkně špačkoval, ale za chvíli slyším "tady máte zlatíčka, taťka vám nakrájel masíčko" Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2016 1:21 pm    Předmět: Citovat

Letos máme obrovskou úrodu myší ,jsou všude. Přímo pod domem máme pole a tak denně sbírám dvě-tři zadávené myšky kolem baráku, které ulovil venkovní kocour ( některé jsou fakt macaté, je vidět, že jsou pěkně vykrmené na zimu ) - ale - že je budu sbírat i doma, v kuchyni či koupelně, to mě nikdy nenapadlo! Myš jsem v bytě neměla roky. Dvě myší bestie k nám asi vlezly střešní oknem - ale doma na ně čekalo překvápko - další kočka ( o které jsem si myslela, že si s myší neporadí) . Je to nechutný...ale zas nemusíme doma natahovat pasti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2016 8:57 pm    Předmět: Re: přidávám se do klubu Citovat

Aristokočka napsal:
Shahlah napsal:
Aristokočka napsal:
Máme doma deset dárečků... žádné šlechtičny, ale pravá pouliční sbírka. Zbožňuju je, všichni už si prošli svým peklem... pečovat o ně mi správně srovnalo všechny hodnoty.
Navíc je to super anti-stresor Smile

My máme doma tři kočky z ulice a jsou to největší zlatíčka Smile
Edit: jedna mi zrovna pozvracela koberec, ale i tak bych neměnila Laughing


JJ, ty mršky vždycky letí, aby to stihly alespoň na třásně Smile Mě zase ráno v misce z vodou vykoupaly žádanku na odběry... manžel pěkně špačkoval, ale za chvíli slyším "tady máte zlatíčka, taťka vám nakrájel masíčko" Razz

Přesně, človek se na ně prostě nemůže dlouho zlobit Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lakrimozita
321-600
321-600


Založen: 2.1.2014
Příspěvky: 361

PříspěvekZaslal: út duben 18, 2017 3:55 pm    Předmět: Citovat

Začínam vážne uvažovať, že si konečne splním svoj veľký sen a adoptujem si mačičku. Len sa trochu bojím, že v porovnaní s králikom bude starostlivosť o ňu nákladnejšia. Tak by som sa chcela spýtať, najmä vás zo SK, koľko vás stojí mačka mesačne? Strava, podstielka, viete odhadnúť?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 132, 133, 134  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.