Kočkaři všech zemí, spojte se!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 132, 133, 134  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7d9b4859b23fb7eed5eeb23c29d0c722Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 4:06 pm    Předmět: Citovat

Když už jsme u kousání a škrábání: Pozoroval jste někdo rozdíl v "kousavosti a škrábavosti" mezi kočkou a kocourem? S naší kočkou se dá hrát a blbnout, aniž kousne nebo škrábne, dává si na drápky pozor a i když se nechám "kousnout" do prstu, tak stiskne tak lehce, aby nezranila. (A kupodivu, když si vezmu rukavici, začne mít ohledy menší, a jakmile ji sundám, je zase opatrná.) Zato kocour si na drápky pozor nedává a každou chvílil je od něj škrábanec, takže se s ním zdaleka tak hrát nedá. Přitom vůbec není zlý - jen prostě nezatahuje drápky. Myslíte, že k tomu rozdílu nějak významně přispívá pohlaví?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 4:15 pm    Předmět: Citovat

Pohlaví nee, ( a jsme opět u kolektivní viny:-)povaha !!!! Moje máti má doma 3kocoury+2kočky a opravdu co zvíře, to originál, je to stejné jako u lidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 4:16 pm    Předmět: Citovat

Asi ano... kočky jsou většinou přítulnější a jejich hry jemnější,zatímco rozdováděný kocour "nezná bratra".... a náš vykastrovaný kocour je v tomhle spíš jako kočka, nikdy neškrábl ani nekousl do krve, to spíš prskne a uteče.

no vida - dva odlišné názory... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 4:18 pm    Předmět: Citovat

Jo taky záleží na kastraci. vykastrovaní kocouři bývají takový "jemnější" Ale můj Čikýsek byl a je něžnost sama Smile))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 4:34 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem přidala Čikyho fotku do mé galerie, sem mi nešel umístit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 4:37 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Jo taky záleží na kastraci. vykastrovaní kocouři bývají takový "jemnější" Ale můj Čikýsek byl a je něžnost sama Smile))

No náš Humphrey je vykastrovaný a k něžnosti má daleko, takže asi vážně záleží hlavně na povaze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 7:11 pm    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
Když už jsme u kousání a škrábání: Pozoroval jste někdo rozdíl v "kousavosti a škrábavosti" mezi kočkou a kocourem? S naší kočkou se dá hrát a blbnout, aniž kousne nebo škrábne, dává si na drápky pozor a i když se nechám "kousnout" do prstu, tak stiskne tak lehce, aby nezranila. (A kupodivu, když si vezmu rukavici, začne mít ohledy menší, a jakmile ji sundám, je zase opatrná.) Zato kocour si na drápky pozor nedává a každou chvílil je od něj škrábanec, takže se s ním zdaleka tak hrát nedá. Přitom vůbec není zlý - jen prostě nezatahuje drápky. Myslíte, že k tomu rozdílu nějak významně přispívá pohlaví?


V pohlaví to asi fakt nebude, naše Luna kouše a škábe jak ďáblice, někdy na ní přímo vidím, s jakým naprostým uspokojením se mi zahryzne do ruky ( a to je vykastrovaná, takže by měla být klidnější, což tedy rozhodně není) Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Awerin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.5.2007
Příspěvky: 1069

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 9:01 pm    Předmět: Citovat

Heh tak to pozor jak máme tu perskou pětibarevnou šlechtěnou kočku Cindu tak to je potvoráá...Ta se nechá hladit jen od mé mámy a chovat už vůbec ne...vrčí jak motor a syčí jak had.Má strašně velké ostré tlusté drápy a když vás škrábne , máte pocit, že v nich má snad jed...Strašně to bolí a rána je hluboká, ale nekouše...Naopak kocouři jsou strašně hodní až na jágra to je zlobidlo jak jsem řekla když na něj fouknu utíká za mnou aby mi to oplatil Laughing
Jinak s těma australskýma kočkama je to strašné Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janina
41-80
41-80


Založen: 13.8.2007
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 9:58 pm    Předmět: Citovat

Clondyk napsal:
U nás v rodině vládne kapesní tygr jmének Kulinka, toho jména pátá...
v galerii je její foto a nutno podotknout, že je to asi nejdivočejší kočka, kterou jsme kdy měli... žádná jiná nescházela při lovu much tolik kytek, k velké "radosti" mé ženy, nevybírala koš s odpadkama a ty pak nehonila po celém bytě, na každém kroku člověk zakopává o její klubíčka, míčky, záhadně se nám ztrácejí propisky, tužky, víčka od pití, již mi rozbila i jedny brýle, budíky mají pernamentně alespoň 1x za den lítací chvíli a co je hlavní , vůbec nechce spát... Normální kočky, které jsme měli, tak 16 - 20 hodin denně spaly a tak 4 hodiny byly ve skoro bdělém stavu, toto kotě snad ani nespí... stále je v pohybu, sem tam někde odpadne, aby po 10 minutách intenzivního spánku opět otevřelo svá kukadla azačalo nanovo prožívat na plno svůj kočičí život plný her a radovánek z čeho koliv... Wink Laughing


Tak tohle znám naprosto přesně, Miki tohle umí taky letos se dal u našich ještě na chrousty, když je máma objevila za televizí, tka ji to vzalo dech.
Bývalý přítel mu udělal u mě doma posed, takže když se unaví tak vyleze na posed a kouká do lesa na zajíce a laňky Smile a je na chvíli klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st září 05, 2007 5:40 pm    Předmět: Citovat

Moje máti měla kocoura -nejdřív v bytě-to bylo něco. Když se přestěhovali na vesnici,tak se zklidnil a od té doby neškrábe,nekouše. Jednou udělal to,že v bytě skočil na zrcadlo v koupelně a celé obrovské zrcadlo schodil. Rozbitá vana, umyvadlo...Taky záclony bral útokem. Nahoru, dolů,garnýže letěly tak 10x za den. Známá má kočku a ta je vyloženě agresivní. Sahne jí na hlavu a kočka jí prokousne ruku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 132, 133, 134  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.