Ekologické čistící prostředky
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=23fe96fc7c3efb4b06dfdca12cae350cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Používáte k přírodě šetrné čistící prostředky?
Ne, jedině chemie!
4%
 4%  [ 5 ]
Zatím ne, ale uvažuji o tom.
33%
 33%  [ 39 ]
Ne, nevěřím, že to funguje stejně jako chemie.
0%
 0%  [ 1 ]
Používal/a bych, ale je to moc drahé.
18%
 18%  [ 21 ]
Ano, používám.
43%
 43%  [ 50 ]
Celkem hlasů : 116

Autor Zpráva
Sirael
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2008
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2008 10:13 pm    Předmět: Ekologické čistící prostředky Citovat

Zajímalo by mě, jestli někdo používáte ekologicky šetrné čistící prostředky. My používáme klasické chemické hnusy v kombinaci s prostředky šetrnými k přírodě, především značky Ecover. Mám dobré zkušenosti s přípravkem na nádobí, tekutým pracím práškem a levandulovou aviváží, odstraňovačem vodního kamene, tekutým pískem, čističem na podlahu. Chci vyzkoušet tablety do myčky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2008 11:01 pm    Předmět: Citovat

My zatím z ekologických prostředků používáme jen přípravek na mytí nádobí - je super, příjemně voní, je šetrný k rukám... spokojenost. Na prací prostředky zatím nemám odvahu, a jinak toho moc nekupujeme, protože jsme až dosud byli ve společné domácnosti s jedním pánem, který se plus mínus staral o úklid Embarassed Very Happy uvidím jak to bude v novém, předpokládám že ze začátku budeme hodně šetřit, protože se stěhováním jsou velké výdaje, ale časem bych ráda vyzkoušela další šetrné věci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sirael
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2008
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2008 11:05 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
Na prací prostředky zatím nemám odvahu


Já jsem na tom byla podobně, ale tekuté prací prášky od Ecoveru skutečně perou! Smile A neobsahují fosfáty a další svinstva...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2008 11:14 pm    Předmět: Citovat

Sirael napsal:
Slunéčko napsal:
Na prací prostředky zatím nemám odvahu


Já jsem na tom byla podobně, ale tekuté prací prášky od Ecoveru skutečně perou! Smile A neobsahují fosfáty a další svinstva...


Děkuju za doporučení. Smile Až budeme mít novou pračku - pokud budeme - uričtě si k ní tekutý Ecover pořídím. A napadá mě - nehodil on by se i na ruční praní? (zatím, než bude pračka) Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sirael
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2008
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2008 11:16 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
A napadá mě - nehodil on by se i na ruční praní? (zatím, než bude pračka) Question


Určitě hodil!!!! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:20 am    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
My zatím z ekologických prostředků používáme jen přípravek na mytí nádobí - je super, příjemně voní, je šetrný k rukám... spokojenost. Na prací prostředky zatím nemám odvahu, a jinak toho moc nekupujeme, protože jsme až dosud byli ve společné domácnosti s jedním pánem, který se plus mínus staral o úklid Embarassed Very Happy uvidím jak to bude v novém, předpokládám že ze začátku budeme hodně šetřit, protože se stěhováním jsou velké výdaje, ale časem bych ráda vyzkoušela další šetrné věci.

tož jsem na tom jak ty, akorát jsem ještě zkoušela aviváž ale ne od ecoveru, a ta byla dobrá Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:43 am    Předmět: Citovat

Používám výhradně ekologické prací a čisticí prostředky (jen se přiznávám, že jsem teď nedávno vyměkla, když se mi ničím ekologickým nedařilo vyčistit ucpanou vanu po soustavném používání lávovky a chrstla jsem tam Krtka Embarassed ): na praní tekutý Ecover, Ulrich nebo mýdlový sliz (Slunéčko, ten je ekologický a levný), aviváž a bělidlo Ecover (někdy též ocet místo aviváže), na WC též Ecover nebo sliz, na nádobí Sonett (koupila jsem jen malý vzorek a máme ho už 5 měsíců Laughing ), na podlahu sliz (+prastarý éterák, který se nedá použít na nic jiného Very Happy), tekutý písek Ecover a na víc si už teď nevzpomínám Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:44 am    Předmět: Citovat

Používám Ecover na mytí nádobí (už ho mám přes 4 měsíce a je ho stále plno), ale vysouší mi ruce, takže příště Sonett..na praní jsem si koupila Sodasan, protože příjemně voněl, ale ten vůbec nepere Sad takže teď zvažuju, jestli koupit klasiku nebo jít do toho Ecoveru tekutýho..
Jo, pak mám ještě nějaký šplíchadlo od Sonettu na vodní kámen a od téže značky univerzální čistidlo, to používám na podlahy..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:48 am    Předmět: Citovat

Janie, a který Sodasan máš (abychom my ostatní věděli, čemu se vyhnout)? Mně se zdá, že ještě lépe než Ecover pere Sonett nebo Ulrich (dá se prý v Brně koupit v obchodě Brána k dětem).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:57 am    Předmět: Citovat

Já mám tento Sodasan, prádlo je cítit potem apod. Sad
Nad tím Sonettem jsem uvažovala, ale hrábla jsem po Sodasanu v domnění, že mám Sonett, hmmm..tak jsem se těšila, když tak krásně voněl a pak jsem se nad tím doma zamyslela, že jsem ty dva názvy prohodila...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.