Bambucké máslo / Sheabutter (Karité)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8605327bd93aee52029dd59d62035b18Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Chatny
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 1065

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 1:44 pm    Předmět: Citovat

Kaisha napsal:
Mě to moc normální nepříjde. Bambucké máslo by mělo být sice tuhé ale hladké konzistence. Teď přes léto jsem měla to maličké bambucké máslo na rty a jak bylo v teple, tak mi takhle zhrudkovatělo, je to taková jakoby větší krupička, takové kuličky. Dá se sice dál používat, ale podle mě je to nějaké sražené, má jinu vůni.

Jo tohle mi udělalo taky, jediný, co na to na chvilku zabíralo, bylo znovu rozehřát, třeba ve vodě. Ale za pár dnů, to zase udělalo krupici Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jadesss
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.1.2010
Příspěvky: 1280

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 2:53 pm    Předmět: Citovat

Proto se radši ptám mě to totiž normální taky moc nepřijde...
Já jak jsem právě dřív měla Atopikderm ten byl úplně hladký a tuhý (trochu zhrudkovatěl když jsem ho v létě zapoměla v autě) ale rozhodně nebyl tak šíleně hrudkatý jako BM od Hádka....
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 4:27 pm    Předmět: Citovat

Jestli si ho koupila nedávno a už takhle byl, tak bych asi vzala účet a zašla s tim do té prodejny. Jestli ho máš už delší dobu, tak bych radilo co nejrychleji spotřebovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jadesss
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.1.2010
Příspěvky: 1280

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 4:49 pm    Předmět: Citovat

Kaisha napsal:
Jestli si ho koupila nedávno a už takhle byl, tak bych asi vzala účet a zašla s tim do té prodejny. Jestli ho máš už delší dobu, tak bych radilo co nejrychleji spotřebovat.


Koupila jsem ho ve středu a bylo takové už od otevření.... Sad tak já tam v pondělí zaběhnu....to bude asi nejlepší...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 5:04 pm    Předmět: Citovat

Podle mě to měli špatně uskladněné. Bude lepší když to vrátíš, za svoje peníze si zasloužíš kvalitní výrobek! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jadesss
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.1.2010
Příspěvky: 1280

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 5:34 pm    Předmět: Citovat

Kaisha napsal:
Podle mě to měli špatně uskladněné. Bude lepší když to vrátíš, za svoje peníze si zasloužíš kvalitní výrobek! Very Happy


Tak! Smile je fakt že se jim tam už nějakou dobu válelo (u nás nejde hádek moc na odbyd)...v pondělí jdu na ně! Twisted Evil
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 1:54 pm    Předmět: Citovat

Jadesss, jak si dopadla s tím máslem? Já mám taky od Hadka a je takové hrudkovaté Sad Sice se s ním dá pracovat, ale není to ono, příště si asi připlatím a koupím si velké balení od Saloos...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jadesss
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.1.2010
Příspěvky: 1280

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 6:47 pm    Předmět: Citovat

Janickaxy napsal:
Jadesss, jak si dopadla s tím máslem? Já mám taky od Hadka a je takové hrudkovaté Sad Sice se s ním dá pracovat, ale není to ono, příště si asi připlatím a koupím si velké balení od Saloos...

V záchvatu zuřivosti jsem ho hodila na topení až se úplně rozehřálo, promíchala párátkem a pak honem do lednice (doporučuju sundat víčko jinak přituhne to máslo v závitech a vážně blbě se to otvírá) a je teď úplně normální, tak jak má být... takže to zkus taky třeba ti to taky pomůže Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 6:57 pm    Předmět: Citovat

Přesně tohle jsem zkoušela, ale za pár dní bylo zase hrudkovaté. No nic, používat se dá i tak Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po leden 17, 2011 12:19 pm    Předmět: Citovat

Hadek někde říkal, že ty krystaly vzniknou tím, jak se to máslo někde po cestě nebo při skladování rozpustí a pak pomalu tuhne - čím pomaleji, tím větší se tvoří krystaly. Takže radil nechat úplně rozpustit (třeba ve vodní lázni) a pak hned dát tak na dvě hodiny do mrazáku. Na účinku by tahle procedura neměla ubírat. Kámoška to tak vyzkoušela a dobrý, máslíčko zase bylo jako nový. Osobně odzkoušeno ovšem nemám - mně dorazilo ve správný konzistenci. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.