Extrémní lupy aneb seboroická dermatitida
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4ad9911378193126af04c88ffa92f9a6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychoklara
41-80
41-80


Založen: 19.5.2010
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: so květen 22, 2010 7:12 am    Předmět: Extrémní lupy aneb seboroická dermatitida Citovat

Ahoj,

chtěla bych zjistit, zda i zde se najdou lidé trpící seboroickou dermatitidou.

Jelikož někteří nevědí, že jí mají tak přidávám popis projevů:
Jedná se o extrémní šupinatění kůže na hlavě, lupy nejsou droboučké a lehké v podobě "prášku" ale jsou to skutečně větší šupinky, někdy velké i několik milimetrů a na hlavě se tvoří znovu a znovu... Někdo je má po celé hlavě, někdo místy, někdo dokonce i na obličeji, někoho obtěžují v místech, na čele, kde začínají růst vlasy a tam jsou hodně viditelné.
Kůže okolo je většinou zarudlá, ale nemusí být.

A hlavní projev:
svědí Vás hlava a když se drbete, začne hrozně sněžit Laughing ... Lupy zůstávají pod nehty a při drbání cítíte, jak je jakoby seškrabujete (fuj).

Problém je, že komu nezabere základní léčba jako je Nizoral a Polytar AF, zřejmě se této nemoci nikdy nezbaví. Je to trochu podobné lupénce.


A proč se ptám? Trpěla jsem tím v pubertě, teď se to u mě občas maličko projeví, ale nic extra závažného, nicméně přítel má dlouhé tmavěhnědé vlasy a má tuto nemoc hodně rozvinutou. Lupy jsou všude, je to hodně vidět, svědí ho to, zkrátka moře problémů... Chtěla bych se podělit o nějaké zkušenosti a případné rady, protože tahle nemoc dokáže pěkně ztrpčit život.... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: so květen 22, 2010 7:48 am    Předmět: Citovat

Můj přítel má s tímto taky hodně problémy, je to přesně tak jak popisuješ. Docela mu zabírá mořská voda (polívá si hlavu vincentkou) a kopřivový odvar. Jednou jsem mu dala na hlavu bezbarvou hennu a ta mu taky pomohla, ale znova už ji nechce, protože mu to prý připomíná hovínko a připadá si moc jako holka když mu to patlám Rolling Eyes Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Psychoklara
41-80
41-80


Založen: 19.5.2010
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: so květen 22, 2010 7:59 am    Předmět: Extrémní lupy aneb seboroická dermatitida Citovat

Jenne napsal:
Můj přítel má s tímto taky hodně problémy, je to přesně tak jak popisuješ. Docela mu zabírá mořská voda (polívá si hlavu vincentkou) a kopřivový odvar. Jednou jsem mu dala na hlavu bezbarvou hennu a ta mu taky pomohla, ale znova už ji nechce, protože mu to prý připomíná hovínko a připadá si moc jako holka když mu to patlám Rolling Eyes Laughing


Já myslela, že henna je na vlasy, ne na pokožku hlavy.... ale ještě jsem do jejích tajů zcela nepronikla Smile ... I kdyz vlasy by můj přítel potřeboval též zregenerovat, hodně mu vypadávají (ale v zápětí hned rostou nové) a jsou krepaté a suché a tak.... tak nevím, jestli to mám zkusit... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so květen 22, 2010 8:20 am    Předmět: Citovat

Bohužiaľ sú.
Vyskytuje sa mi práve v tej línii na čele, pokiaľ nepoužívam prípravky proti lupinám tak samozrejme postupuje ďalej. Budem citovať jeden môj príspevok.
bloodQUEEN napsal:
Používa sa antimykotikum ketokonazol (Nizoral), klimbazol, dechtové prípravky, prípravky s kyselinou salicylovou (salicylový olej neodporúčam Confused ), piridoxín zinku, disulfid selénia, octopirox, konopný olej. Treba hľadať, skúšať čo zaberie.
Mne zaberá henna veľmi dobre, minimálne na týždeň mám pokoj. A lepšie mi účinkuje bezfarebná.

No a zrovna používam klimbazol + octopirox, ktorý sa nachádza v šampóne PantheHair od Mullera. Zatiaľ som s ním spokojná, uvidím po dlhšom používaní. Väčšinou po čase všetko prestane účinkovať, nechcem pomyslieť na to keď už nebudem mať čo skúšať.
A škriabanie silne neodporúčam, kožu som si z toho liečila dva mesiace. Pokiaľ sú na hlave fakt veľké šupiny (ja som mala aj centimetrové) dobré je opatrne vyčesávať kožu ktorá sa odlúpila Arrow drží tesne nad pokožkou a potom použiť prípravok proti lupinám. Lepšie sa k postihnutému miestu dostane, hlavne ak má človek dlhé vlasy kvôli ktorým tam tie lupiny držia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Psychoklara
41-80
41-80


Založen: 19.5.2010
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: so květen 22, 2010 8:27 am    Předmět: Extrémní lupy aneb seboroická dermatitida Citovat

BloodQueen: a zkoušela jsi Belosalic? Je tedy na lékařský předpis a ten se ťupe na hlavu právě v okolí čela a tam, kde je to víc vidět. Akorát to hrozně pálí... my ho právě ťupeme na hlavu, když předtím vyčešeme nebo odstraníme ty větší šupinky. (Ony se mrchy drží kolem třeba pěti vlasů najednou a nejdou někdy vyčesat, kór na dlouhých vlasech).

Já se teď snažím hledat řešení v něčem jiném než mastičkách a šampónech...

Napadlo mně, jestli by na to nemohlo zabírat to lékařské "horské slunce" - to čím se ozařují lidé s lupénkou.

A hlásím, že pobyt v solné jeskyni má účinek 0%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: so květen 22, 2010 8:28 am    Předmět: Citovat

No mě to občas uklidní, když si umyju vlasy kondicionerem a teď docela zabírá pantenolový šampon proti lupům.....dál mi taky na chvíli zabral od eubiony ten šampon s břízou nebo čím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so květen 22, 2010 8:36 am    Předmět: Citovat

Psychoklara: Belosalic som mala, účinky nič moc. Sad Cez prázdniny pôjdem ku kožnej a opýtam sa či sa niečo iné nedá používať lokálne.
Sa mi teraz nejako rozhádzal hormonálny systém Arrow seborea sa zhoršila a akné tiež. Fakt dlho som už nemala hnisavé vyrážky po ksichte a tak podráždenú pokožku na hlave.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: so květen 22, 2010 10:40 am    Předmět: Citovat

Psychoklara - mrkni se do vlákna o atopickém ekzému nebo do vlákna o citlivé pokožce Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: so květen 22, 2010 11:09 am    Předmět: Citovat

Tak moment... přesně to mám já, ale myslela jsem že je to atopický ekzém?? (kterým také trpím). přesně jak píšeš, šupinky, drbu se, zůstává za nehty, loupu, cuchá to vlasy (musím ty strupy odstraňovat ručně tak 2x denně hodím vlasy nad vanu a jedu) je to hodně nepříjemné a fakt někdy krize.. zrovna mám umyté vlasy a je to maso, to je nejhorší, šampon do těch živých míst.
Belosalic, to jsou ale kortikoidy ne? (nejsem si jistá). taky mám.
A nevím co s tím. Je to hodně nepříjemné, ale už jsem se s tím naučila žít, je to lepší než atopák po xichtu. občas musím vytáhnout zrcátko a zkontrolovat zda mi nějaký "lup" netrčí. Very Happy NJN.
Hodně pomáhá to neškrabat, nedráždit (ale často se zapomenu a jedu, např. ve spánku). přítel mě plácá přes prsty když mě nachytá, i kámošku jsem upozornila ať klidně fackuje. Henna by mi asi nepomohla, zkoušela jsem, ještě než se mi to rozjelo, a mám dokonce pocit že mi to zhoršila?
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so květen 22, 2010 12:14 pm    Předmět: Citovat

Vo vlasoch býva seborea aj atopický ekzém. Ja nie som odborník ale z toho čo som čítala mám pocit, že rozdiel je:
seborea - zvýšená tvorba mazu t.j. pokožka je mastná
atopák - pokožka je vysušená
Ja mám pokožku mastnú (len do polovice tela Laughing , nohy mám zasa strašne suché ) . Vlasy umývam každý druhý deň, tie lupiny bývajú žlté niekedy a nejaké predlžovanie intervalu umývania radšej nepokúšam kvôli kvasinkám. No a šupinky sa radi objavujú aj za ušami, v nich a v obočí.
Belosalic sú kortikoidy, som si ani nevšimla. Shocked
K henne - mne na prvý krát tiež veľmi nepomohla. Dala som málo oleja, nechala som ju krátko a zle som ju vymyla. Výsledok bol suché vlasy s lupinami a zbytkami henny, ktoré ma svrbeli do ďalšieho umytia. Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.