Nebezpečné látky v šamponech - SLS apod.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=cdda6ca2f79533f7ffb37ca49bfbfa25Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po říjen 14, 2013 6:15 pm    Předmět: Citovat

Jestli je malá hodně citlivá, tak můžeš třeba zkusit mycí olejíčky od Hadka, ty jsou čistě přírodní a nedráždivý - ne že bych to měla vyzkoušený na vlastním dítěti, neb dítkami neoplývám, ale jinak jsem na mycí kosmetiku taky dost háklivá a co používám mycí olejíčky, zklidnily se mi některý několikaletý potíže. A když jsem kamarádce věnovala dětskej mycí olejík pro prcka, tak s ním byla moc spokojená a pak si ho i sama objednala, takže malýmu asi sednul. Ty ceny možná vypadají moc děsivě, ale ona je zase poměrně malá spotřeba (teda když se s tím člověk naučí zacházet a přejdou ho počáteční tendence dávat toho zbytečně moc). Kdyžtak mrkni na www.karelhadek.cz . (A ne, fakt mě Hadek neplatí za reklamu).
A jinak Kekulu taky není špatný, používám ho občas na vlasy - je takový jemňounký.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
človíček
81-160
81-160


Založen: 25.4.2008
Příspěvky: 145

PříspěvekZaslal: po říjen 14, 2013 6:58 pm    Předmět: Citovat

holky, děkuji moc za rady, vůbec jsem tyto přírodní věci neznala Wink nastuduju a pořídím si je Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Riema
21-40
21-40


Založen: 12.2.2012
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: út říjen 15, 2013 3:35 pm    Předmět: Citovat

Já taky zatím nemám osobní zkušenost s dětskou kosmetikou (tu začnu shromažďovat za asi měsíc). Ale podle toho jak jsem jsem si dělala průzkumy ve svém okolí, tak mám v plánu vyzkoušet kosmetiku od Éone. Měla by to být česká firma s čistě přírodní kosmetikou. Už mám od nich připravený do porodnice sadu Medvídek, který je přírodní alternativa k vlhčeným ubrouskům a Delfínek do koupele. Jsem zvědavá jestli s nima budu taky spokojená jako kamarádky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
človíček
81-160
81-160


Založen: 25.4.2008
Příspěvky: 145

PříspěvekZaslal: út říjen 15, 2013 7:23 pm    Předmět: Citovat

Riema napsal:
Já taky zatím nemám osobní zkušenost s dětskou kosmetikou (tu začnu shromažďovat za asi měsíc). Ale podle toho jak jsem jsem si dělala průzkumy ve svém okolí, tak mám v plánu vyzkoušet kosmetiku od Éone. Měla by to být česká firma s čistě přírodní kosmetikou. Už mám od nich připravený do porodnice sadu Medvídek, který je přírodní alternativa k vlhčeným ubrouskům a Delfínek do koupele. Jsem zvědavá jestli s nima budu taky spokojená jako kamarádky.


Eone jsem asi nekde zahledla,ale neznam ji vubec a sady medvidek apod. slysim poprve:-) Musim sednout k netu a prozkoumat to,ale male rostou porad zuby,tak je veselo doma. Nemas prosim slozeni te kosmetiky, jestli v ni neni neco skodliveho? Wink a preji pohodovy porod, at to vse dobre dopadne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Riema
21-40
21-40


Založen: 12.2.2012
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st říjen 16, 2013 10:25 am    Předmět: Citovat

Já jsem na ni poprvé narazila v debatě o vlhčených ubrouscích a přišlo mi to zajímavé.

Složení Delfínka (do koupele): Soybean oil, linum usitatissimum oil, olea europaea oil, triticum sativum germ oil, cetearyl olivate, sorbitan olivate, limonen* (*v obsažených rostlinných éterických olejích)
Na stránkách výrobce to mají česky: Sójový olej Slunečnicový olej LZS BIO Silice levandule mailette Santalová silice Olivový olej BIO LZS Olej z pšeničných klíčků LZS Lněný olej LZS Emulgátor z olivového oleje Citronová silice

Medvídek (mytí zadečků): soybean oil, olive oil peg-7 esters, zea mays germ oil, almond oil, sesamum indicum oil, linalool* (*v obsažených rostlinných éterických olejích)
Na stránkách výrobce: Sójový olej Silice levandule mailette BIO Silice lavandin Sezamový olej BIO LZS Olej z kukuřičných klíčků BIO LZS Mandlový olej LZS Emulgátor z olivového oleje

Snad jsem neudělala moc překlepů Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st říjen 16, 2013 10:55 am    Předmět: Citovat

Ah, takže nic pro nás Sad měli jsme se sójovým olejem krém proti sluníčku a musel ajsem ho darovat Sad Nedělá nám to dobře Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marianne
41-80
41-80


Založen: 31.10.2011
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 4:32 pm    Předmět: Citovat

prosím, máte niekto skúsenosť s tým, že keď ste prestali používať šampóny s obsahom sodium laureth/laruyl sulfat, že by sa vám prestali toľko mastiť vlasy? chcem to vyskúšať, ale predtým ako si taký šampón kúpim tak by som rada počula či by to mohlo fungovať.. ja musím umývať každý druhý deň a v ten druhý deň po umytí už sú fakt mastné, musím použiť suchý šampón.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 5:57 pm    Předmět: Citovat

Ano, já mám s tím takovou zkušenost. Přestalo svědění hlavy a méně se mastí. Smile A je to super!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alexandra5
81-160
81-160


Založen: 1.11.2012
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 5:59 pm    Předmět: Citovat

Sidonie napsal:
Ano, já mám s tím takovou zkušenost. Přestalo svědění hlavy a méně se mastí. Smile A je to super!

a máš dáky normálny šampón pre dospelých, alebo máš pre deti? lebo ja som našla len detský šampón bez sulfátov a celkom sa mi pozdáva Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 6:00 pm    Předmět: Citovat

Od té doby, co jsem pročetla zdejší příspěvky a SLS se v šamponech striktně vyhýbám (ještě případně jsem schopná je tolerovat, když jsou až na samém konci seznamu složení), tak bych řekla, že jsou na tom vlasy mnohem líp. A ano, mnohem míň se mastí (myju teď tak cca 1x za 4 dny a vydrží většinou ještě déle).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.