Nebezpečné látky v šamponech - SLS apod.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=16b412bc4aa4d6a17a18b9bcb1abb432Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 6:03 pm    Předmět: Citovat

Používám normální přírodní šampony. Jen musím kontrolovat složení. Ale např. Urtekram či Nobilis Tilia jsou určitě bez SL(E)S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marianne
41-80
41-80


Založen: 31.10.2011
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 6:04 pm    Předmět: Citovat

škoda, práve som sa vrátila z lekárne, kúpila som si pantehair a ten obsahuje SLS, nevadí Embarassed keď ho dopoužívam tak si už kúpim nejaký bez týchto látok, chcem to vyskúšať. a vďaka za odpovede
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zanet
161-320
161-320


Založen: 22.9.2011
Příspěvky: 234

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 6:06 pm    Předmět: Citovat

marianne napsal:
prosím, máte niekto skúsenosť s tým, že keď ste prestali používať šampóny s obsahom sodium laureth/laruyl sulfat, že by sa vám prestali toľko mastiť vlasy? chcem to vyskúšať, ale predtým ako si taký šampón kúpim tak by som rada počula či by to mohlo fungovať.. ja musím umývať každý druhý deň a v ten druhý deň po umytí už sú fakt mastné, musím použiť suchý šampón.


U mě se obecně nic moc nestalo. Ale jeden šampon mi interval o den prodloužil (alverde hena a oliva), ale co sedne mně nemusí sednout tobě. Je to dost individuální Wink Já bych to zkusila - v nejhorším případě se nic nestane Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 6:14 pm    Předmět: Citovat

moje zkušenosti sou taky kladné, sice to nebyla skoková záležitost, ale je to rozhodně lepší Smile navíc ta mastnota není už taková, jako po šamponech se SLS.... je taková lehčí, méně viditelná, přirozenější, takže i proto hned neběžím umýt vlasy, když se zmastí.... jo a taky sem myla ob den Wink
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marianne
41-80
41-80


Založen: 31.10.2011
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 6:36 pm    Předmět: Citovat

zanet ja ten alverde doma mám, už je skoro celý minutý, no doteraz mi na tento problém nepomohlo fakt nič.. ale rozhodla som sa že sa na to idem sústrediť a budem hľadať až kým nenájdem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: so leden 11, 2014 10:23 am    Předmět: Citovat

Po pročtení tohohle tématu jsem nejspíš zjistila, proč mám tak hrozné vlasy - řídké, u hlavy upláclé a mastné, navíc naopak věčně rozcuchané (nedrží tvar a trčí, ale po tom, co hennuju se už aspoň nekudlí), už několik let totiž umývám 2x (namočit, namydlit, spláchnout, namydlit, spláchnout) a nejspíš všechny šampony byly ze SLES... Takže jsem zajela do DM a koupila Alverde, které tu bylo dost pochvalováno (a navíc bezparabenovou pleť. vodu Baleu). Při prohlížení složení mě ale zarazilo, že zhruba půlka Alverde šamponů měla SCS (to jsem koupila) a půlka A. Lauryl S. Narazila jsem tu na 2 rozdílné žebříčky šetrnosti

Ivet napsal:
Od nejvíce dráždivějšího po nejméně:
Sodium Lauryl Sulfate
Ammonium Lauryl Sulfate (ten by měl být jen nepatrně šetrnější než SLS)
Sodium Laureth Sulfate
Ammonium Laureth Sulfate


Déscantes napsal:
Sodium lauryl sulfát - nejagresivnější
Sodium laureth sulfát - méně agresivní, nejpoužívanější
Amonnium lauryl sulfát - šetrnější. Používala např. Lavera v šamponech, proto nedostala BDIH, poněvadž Ammonium nebyl BDIH povolený.
Sodium Coco sulfát - nejšetrnější.


Kdo z nich teda má pravdu? Když zrovna v Alverde je A. Lauryl S. , tak by měl být šetrnější než SLES, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mays
321-600
321-600


Založen: 19.2.2012
Příspěvky: 338

PříspěvekZaslal: so leden 11, 2014 10:45 am    Předmět: Citovat

Já vám holky nevím - zkoušela jsem obojí, bez SL(E)S i se SL(E)S a přestávám v tom vidět takový rozdíl. Řekla bych, že je to hlavně o zvyku vlasů a o šampónu samotném. Wink
_________________
Diamond on a landmine waiting to explode...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Niemeyer
81-160
81-160


Založen: 29.5.2014
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: čt září 11, 2014 10:12 am    Předmět: Citovat

oblíbila jsem si no-poo metodu (mytí hlavy pouze sodou)

a teď čtu, že i v jedlé potravinářské sodě (a také dokonce v prášku do pečiva, v rafinované soli....) je obsažen hliník! jako protihrudkující látka - tedy ve všech sypkých přípravcích. Byla jsem v šoku, že je toto vůbec možné. Shocked Psali, že pokud by soda byla čistá, neudrží se zdaleka takovou dobu sypká a velmi záhy by začala hrudnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: čt září 11, 2014 10:18 am    Předmět: Citovat

Kde to čteš?

Já používám tuto a o hliníku tam není ani fň

jo a hrudkuje

http://www.alpik.cz/yellow-blue-bika-jedla-soda-sacek-1kg/d-72935/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Niemeyer
81-160
81-160


Založen: 29.5.2014
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: čt září 11, 2014 10:46 am    Předmět: Citovat

tady lze koupit farmaceutickou čistou sodu bez hliníku (wtf bez hliníku??):
http://www.fichema.cz/hydrogenuhliitan-sodn-soda-b/596-hydrogenuhlicitan-sodny-nahco3-jedla-soda-bicarbona-10-kg-bez-hlinikunatrium-bicarbonicum-8592861071036.html

nebo diskuze zde (téma o rakovině nebo tak něco):
http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=1251&start=45
citace:

Máte někdo nějakou info o možnosti ověřit si čistotu sody ohledně hliníku? :

Sroll5 píše:
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... %BD#p13608

Když se obojí smísí /SIRUP + SODA/ a zahřeje, směs sirupu a sody se spojí. Javorový sirup JASOD je
pak stahován rakovinovými buňkami a viry v nich schovaných (které spotřebují 15 krát více glukózy, než normální
buňky). Jedlá soda vnesená do buněk glukózou je ovšem vysoce alkalická, a to způsobí „nakrmení“ virů a buněk
samotných, rychlou změnu v pH buněk a následný úhyn jak buněk samotných, tak virů v nich přítomných!
Je velmi důležité nepoužívat jedlou sodu, do které byl přidán hliník. Mnohé firmy jej přidávají, i když to
není uvedeno na obalu. Kupujte jen chemicky čistou jedlou sodu anebo produkt, na němž je výslovně uvedeno,
že neobsahuje hliník a další chemikálie. Question

info že by mnohé firmy nechávaly v sodě hliník?? Nepotkal sem ještě sodu která by se vymezovala tím že jejich výrobek neobsahuje hliník....?

Aha, tady něco takového zaznělo..(léčitel z USA Jim Kelmunem ohledně propagace javor.sirupu...) :
http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cac ... WD_Khg6eZA

a diskuse:
http://www.stesticko.cz/casopis/leceni/ ... sodou/230/

Např. se tam píše:
„Soda na pečení“ není totéž jako „prášek na pečení“, který obsahuje hliník! Po zahřátí javor.sirupu a promíchání musíte získat konzistentní směs. Pokud na dně nádoby zůstane bílý prášek, neprodali vám čistý bikarbonát sodný - NaHCO3 - ale jakousi směs.
...Je třeba připomenout, že značný vliv na celý tělesný metabolizmus má už i
soda rozpuštěná ve vodě. Po požití dojde k okamžitému posunu úrovně pH do zásadité oblasti. Sodu lze brát v
průběhu celého dne v dávkách odpovídajících polovině čajové lžičky, ačkoli při dlouhodobém užívání jsou nižší
dávky bezpečnější. Lidé trpící rakovinou by ovšem zpočátku měli brát časté silné dávky, aby rychle dosáhli
výrazného posunu v úrovni pH, protože menší změny pH naopak mohou růst rakoviny dokonce povzbudit.

-nezdá se mi ale že by si dovolili dát do řetězců které podléhají kontrole, sodu s hliníkem a nečistotami...
(i když dnes je možné vše...a asi by nikoho ani nenapadlo něco takového testovat...)


hliník v prášku do pečiva:
http://healthjam.cz/prasek-do-peciva-nebo-jedla-soda/

test na zjištění hliníku v sodě:
http://www.lecitel-janvas.cz/cz/p/jedla-soda-a-javorovy-sirup-leci-rakovinu/
citace:

doporučuji před použitím kontrolní rozpuštění sody ve vodě. Jedná-li se o jedlou sodu dojde k dokonalému rozpuštění. Pokud soda obsahuje hliník, po rozpuštění na dně skleničky zůstávají krystalky hliníku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.