Nebezpečné látky v šamponech - SLS apod.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ad9ecc3a71754deca8f9cd3c06ab1847Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Niemeyer
81-160
81-160


Založen: 29.5.2014
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: čt září 11, 2014 11:15 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:


http://www.alpik.cz/yellow-blue-bika-jedla-soda-sacek-1kg/d-72935/


může se tahle i jíst a přidávat do jídla?


tahle je ok a jestli ti hrudkuje, tak je to určitě bez hliníkových solí.


Já mám jednlou sodu ze sámošky, samozřejmě krásný prášek a i ve vlhké koupelně je pořád sypký.... Rolling Eyes teď čtu tohle, ale tedy daleko víc mě to překvapilo u prášku do pečiva. Co do nás cpou za jedy, jen kvůli tomu aby nám prášek nezhrudkovatěl, protže zákazník to tak má radši, to mě fakt překvapilo

Rolling Eyes

anyway, máte tip na dobrý kondicionér bez sls, coco sulfátů atd?

mám zatím alverde (obsahuje bohužel coco sulfate, já ani to moc nemusím) a kokosový olej, ale ten prý vysušuje...ale na vlasech jsem to zatím nezaznamenala, přijde mi fajn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: čt září 11, 2014 11:50 am    Předmět: Citovat

Bohužel je tam napsáno, že není určena k vnitřnímu užití (to bude dáno tím, že to vyrábí provoz pro výrobu pracích prostředků)

Po jedlé sodě co by se dala jíst jsem se zatím nekoukala. Hadám správně, že se používá místo prášku do pečiva? Náhražka vy se mi hodila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Niemeyer
81-160
81-160


Založen: 29.5.2014
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: čt září 11, 2014 12:26 pm    Předmět: Citovat

jo, našla jsem to v diskuzi čím nahradit prášek do pečiva, když do něj přidávají hliníkové soli. tak prý jednlou sodou, ale do té hliníkové soli taky často přidávají. Pokud se jí nahrazuje kypřící prášek do pečiva, musí se pracovat rychle, protože soda pění sama od sebe, kdežto prdopeč pení až po zahřátí směsi. dává se cca 2,5 - 3 násobek množství prdopeče. Ale to množství je nutné vychytat.

tak a kde teď tu jedlou, opravdu jedlou sodu sehnat bez hliníku. asi bioobchod, ale mě už neskutečně vytáčí, že cokoliv koupím za normální peníze v krámě, obsahuje jedy, jedy, jedy...jen aby to "dobře vypadalo". já vím, je to přirozený konkurenční boj mezi firmami, boj o přežití.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: čt září 11, 2014 12:32 pm    Předmět: Citovat

Mi neříkejte, že klasická jedlá soda http://www.chemievjidle.cz/kyprici-prasky-soda-a-zele/jedla-soda-dr-oetker by měla obsahovat ještě další látky, které nejsou uvedené na jejím obalu. Mi to přijde podezřelé. Navíc v těch odkazech psali hlavně o kypřícím prášku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Niemeyer
81-160
81-160


Založen: 29.5.2014
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: čt září 11, 2014 2:44 pm    Předmět: Citovat

já nevím, jestli je v sodě, ale pokud je i v kypřícím pršku - něčem, co neustále přidáváme do jídla, tak mě to pěkně štve.


ale když je to soda na vlasy, tak bych řekla, že mírné hliníkové soli nevadí tolik jako parabeny a sulfáty v šamponech, předpokládám, jinak by to přece nedovolili jíst...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eunikee
8-20
8-20


Založen: 23.9.2018
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2019 10:40 pm    Předmět: Citovat

Já jsem si asi před půl rokem koupila nepěnivý šampón od Yves Rocher, protože neobsahuje sulfáty. Jenže pak jsem zjistila, že místo toho obsahuje behentrimonium chloride, o kterým se na netu píše, že je toxický a že poškozuje oči, takže jsem se ho neodvážila použít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.