KLUB! Metloši
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 105, 106, 107, 108  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=323df59d5c56790030f919db35a1fbc3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2014 4:48 pm    Předmět: Citovat

Nadávání na zvukaře- já jsem pochopil, proč mi bývalo na koncertech nevolno a byl jsem spíš na chodbě než v klubu.

Když je zvukař prase a muzikanti taky, není co řešit. Dobrý muzikant a zvukař pochopí v jakém prostoru hraje a jak to má nastavit.

všimni si, kolik lidí používá špunty do uší při koncertech. Je to moc nahlas. A když je to moc nahlas, tak se to bude mlátit o stěny klubu a je po všem.

Mě to tedy náladu zkazí dokonale, páč neslyšíš nástroje, kolikrát zpěv. Může to býti "moje" kapela nebo nějaká neznámá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2014 7:20 pm    Předmět: Citovat

danny1691 napsal:
všimni si, kolik lidí používá špunty do uší při koncertech. Je to moc nahlas.

Inak toto je pravda. Ja som raz po takomto koncerte - a to nebol malý klub, ale pomerne veľký "kulturák" dostala v noci taký kŕč do hlavy, že potom som dlho tiež nosila štuple.
A úprimne, je to smiešne, nosiť na koncert štuple, aby som počula menej:))).
Ale koncert je skôr o atmosfére, než iba o zvuku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gore
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 27.3.2011
Příspěvky: 1010

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2014 11:15 pm    Předmět: Citovat

To som chcel povedať aj ja, ale do veľkej miery je atmosféra tvorená aj kvalitou zvuku - jednak to pôsobí na teba inak (lebo si sa tešila na tamto úžasné sólo, lenže gitara je tak v pozadí, že cez bicie ju poriadne nepočuť) a jednak aj na ostatných, takže je to celkovo vnímané publikom chladnejšie. Najviac tým ale bohužiaľ utrpí kapela...
Tá intolerancia na hlasitosť - to už prichádza podľa mňa s vekom Very Happy Jak sú ľudia mladí, tak im holt nevadí mať všetko na plné pecky. Ja sa nepokladám za nejak starého, ale 24/7 hudba by ma už celkom unavovala, nie ako pred rokmi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2014 12:06 am    Předmět: Citovat

Hlasitost. To není netolerance, ale spíš to, že se zvuk v nevhodném prostoru mlátí a vznikne z toho totální hnus.

Když slyšíš muziku ve vyšší kvalitě, na dobrém zařízení a pak na akci z toho neslyšíš ani zblo- není co řešit.

Zatím dva nejlepší koncerty co jsem slyšel- Tom Kočko a orchestr a nevěřím, že bych letos slyšel lepší (chystám se už na jeden)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2014 4:36 pm    Předmět: Citovat

Nehovoriac o tom, že ten hluk okamžite vyvoláva určitú úzkosť a stresovú reakciu organizmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2014 8:46 pm    Předmět: Citovat

Tak, nie kazdy sme zvukovy odbornik a kajnsmetke ako danny. Very Happy
Osobne chodim na koncerty primarne kvoli atmosfere (ktora je casto uzasna, neskutocna, nezamenitelna a dokonala!), zvuk je pre mna druhorady. Casto sa mi stava, ze dojdem z festivalu domov a kapela, ktoru som nazivo uplne zrala ma zo sluchatiek nicim neoslovuje. Ale o tom to je, uzit si to, co cloveka bavi v dany moment.
nezabudka Arrow Davam tip na album "Hail to the King" od Avenged Sevenfold. Mozno bude smakovat. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2014 9:06 pm    Předmět: Citovat

Taky nosím na koncerty špunty. Hlavně na předkapelu Embarassed

Ale s tím zvukem to je fakt. Kolikrát je to jen hluk s totálně utopeným zpěvem. To mě nejvíc štve, když tu kapelu dobře znám a jen horko těžko rozeznám jejich písničky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2014 10:02 pm    Předmět: Citovat

Zlatko- pro mě je atmosféra koncertu spojená v první řadě s výkonem muzikantů, který není zprzněn nekňubou.

Když to dobře hraje, zpívá, hned je radostněji a v tom já pak vidím fantastickou atmosféru.

Podotýkám, že nejsem jak psal Gore nějaký audionerd a už vůbec odborník. Prostě jsem se dostal do bodu, kde slyším co chtěl hudebník svojí tvorbou říci.

A nenechám si ten pocit mršit ať mizernou mp3, mizerným přehrávačem a jinou technikou nebo člověkem.

Na závěr můžu potvrdit slova lethality. Myslím, že to bylo ve výlevce? Prohlásila, že až budu poslouchat na něčem lepším tak zjistím, že mnozí mojí oblíbenci vlastně neumí nic Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2014 10:17 pm    Předmět: Citovat

danny Arrow Ja ti to neberiem, mozno jedneho krasneho dna vo svojom zivote dospejem do rovnakeho stadia. (A mozno nie, bo su rodeny hudobny buran. Very Happy )
Momentalne sa na koncerty chodim hlavne odreagovat, obcas to vnimanie skreslim jednym-dvoma pivami... Takze mi zily netrha, ked sem-tam uleti nota, bota, zvukar je hovado. Hlavne, ze je dobre.
Vekom sa mi pravdepodobne naroky na vykon hudobnikov dvihnu, ale nebudem predbiehat udalosti, kristalovou kouli zatim nevlastnim. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2014 10:25 pm    Předmět: Citovat

já ti můžu udělat jednu luxusní sviňárnu Very Happy chceš Wink Ale občas to bývá návykové Very Happy Very Happy

Jinak jsem dohledal ten citát

lethality napsal:


danny, na to bacha, zachvíli začneš zjišťovat, že které tvé oblíbené kapely umí udělat prdlajz hudbu.... třeba exemplární příklad - ramíci... takovou plochárnu nejplošší jinde nenajdeš.... oni snad neznají ani výrazy, jako je bas a výšky.... Rolling Eyes pro mě asi největší zklamání, co se kvality hudby týče...

a ono ucho je sviňa, to si hned zvykne na kvalitnější poslech a už to nikdy nebude jako dřív...


jinak naše drbárna než to přešlo na PM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 105, 106, 107, 108  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.