astrál
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8878252c5aee262284bda3523e5dbb08Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 10:20 pm    Předmět: Citovat

Presne tak souhlasim Wink
pokud nemas duvod nebo si nejsi jista ze to tak ma byt tak neprovokovat,obcas to neni vazne prijemny...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so říjen 11, 2008 7:54 am    Předmět: Citovat

LenockaLugosi napsal:
Astrální cestování mě zajímá už pár let, ale nikdy se mi nepodařilo. Z toho usuzuji, že člověk má v sobě jistou "pojistku". Že dokud není "připraven", tak se to prostě nepodaří. Ale někdo třeba tu pojistku nemá. Zatím se zabývám jinými věcmi. Třeba to jednou přijde. Třeba ne.

Tohle jsou věci, které by se neměly dělat ze zvědavosti, případně "jen pro ten pocit vědět, jaké to je" . Nikdy nevíš, co se ti může přihodit, co, nebo koho potkáš a co může tohle " opuštění těla" udělat s tvým podvědomím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Noctifer287
161-320
161-320


Založen: 7.9.2009
Příspěvky: 212

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 5:54 pm    Předmět: Citovat

Magií a podobnýma věcma se zabývám už dlouho, jen škoda že to vyžaduje spoustu času, a já toho času nato prostě tolik nemám no...Věříte tady někdy v astrální cestování?
_________________
&amp;quot;Touha po dokonalosti je zabij??kem lidsk?© du??e.&amp;quot; B.D.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 5:58 pm    Předmět: Citovat

Noctifer287 napsal:
Magií a podobnýma věcma se zabývám už dlouho, jen škoda že to vyžaduje spoustu času, a já toho času nato prostě tolik nemám no...Věříte tady někdy v astrální cestování?


jj, já.. když to člověk natrénuje, tak to jde.. s kamarádkou jsme to trénovali několik let a ona se do toho stavu dostává teď už často a snadno.. já jsem přestala potom, co jsem byla v první fázi a nebylo mi to příjemné a lekla jsem se toho...

brala jsem to jako takovou formu autohypnózy..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ceresnicqa_3
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.2.2010
Příspěvky: 1182

PříspěvekZaslal: út květen 04, 2010 7:09 pm    Předmět: Citovat

Noctifer287 napsal:
Magií a podobnýma věcma se zabývám už dlouho, jen škoda že to vyžaduje spoustu času, a já toho času nato prostě tolik nemám no...Věříte tady někdy v astrální cestování?


Nooo, ved v podstate astralne cestovanie sompopisovala vyssie.. Ze babkin braranec za babkou docestoval astralne... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: út květen 04, 2010 7:39 pm    Předmět: Citovat

astrálne cestovanie je možné, ja tomu verím. aj bežní ľuďia môžu často nevedome takto cestovať počas spánku... niektorí to robia vedome bežne, iní to trénujú a poznám aj takých, ktorým sa astrál otvoril sám, bez pomoci, proste iba preto, že majú tú schopnsoť Smile ja som to nikdy nezažila vedome a ani sa o to nepokúšam zatiaľ. kontakt s mágiou mám len krátky a pasívny... a ako tu už niekto písal - z takýchto vecí sa dá aj zblázniť, takže to nijak špeciálne neriešim Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Noctifer287
161-320
161-320


Založen: 7.9.2009
Příspěvky: 212

PříspěvekZaslal: st květen 05, 2010 9:25 pm    Předmět: Citovat

No, já to právě zkoušela, ale ještě se nepovedlo, navíc teď přes školu je fakt docela málo času. Ale cítím že už sem byla hodně blízko, hodně, ale pořád mě něco drží při zemi a nevím jak se toho už konečně zbavit, znáte někdo nějaké učinné a fajn metody jak cestovat? může mi někdo popsat jaké to je? jsem docela zvědavá Smile
_________________
&amp;quot;Touha po dokonalosti je zabij??kem lidsk?© du??e.&amp;quot; B.D.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karas.Martinka
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: čt květen 06, 2010 7:32 am    Předmět: Citovat

MichyX napsal:
tak po dlouhe dobe napisu dosavadni pokrok ... ZADNY , nemam na to moc cas jelikoz se da cestovat kdyz je mozek odpocaty a jelikoz vstavam v 5:30 do skoly musim si natahnout budik na 3:30 a pak znovu usout abych mel i blby lucidni sen , takze AC je skoro nemozne , presto se mi parkat povedlo slo o vicemene nahodu vzdycky jsem se tam dostal z lucidniho snu , obvykle kdyz jsem nemocny a o prazdninach to bylo super , no co chci rict je ze uz to nejak neresim .. ani nepisu denik a stejne to mivam , kdyz pisu denik tak se to akorat o neco zlepsi , porad se chystam udelat k tomu nejaky velky krok .. soustredeni,meditace,tranz atd ale proste nikdy neni cas , snad ten cas nekdy najdu pak to bude LEGENDARY.. Exclamation


a není náhodou REM fáze hluboký spánek? určitě je, při něm se zdají sny, ukládají se informace do paměti a oči se pohybují ...

jednu dobu jsem se zajímala o astrál i ld, párkrát jsem měla ld a musím říct, že když jsem si uvědomila, že to není sen ale že můžu dělat co chci, tak jsem se šokem proudila (resp. sen zkončil).
zdávají se mi často sny v domě mojí babičky a okolí, nevím proč, jednou jsem tam opět byla, přišlo mi, že to bylo jiné století a mě napadlo jít za zahradu, podívat se co tam je a šla jsem, viděla jsem jinou krajinu než tu dnešní a taky jsem se šokem probudila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt květen 06, 2010 7:59 am    Předmět: Citovat

Aha napsal:
Jak Descantés.

Je to nebezpečné pro lidi, kteří neví, proč to dělají. Spousta lidí to má jako určitou formu povyražení. Nejen že z tohoto východiska cesta k LD nevede, ale koledují si o nejrůznější průvodní problémy. Tím nejmenším je napnutí své energie směrem, který není pro ně ten pravý.

LD a spousta dalších podobných věcí přichází jako průvodní jev určité cesty, nikoli jako cíl nějaké cesty. Pokud člověk vědomě roste a ví proč, různé zážitky a nové rozměry existence k němu přijdou takřka samy. Ale není to naopak.

Je to jako když se děcko nemůže dočkat mámy a posouvá ručičky na hodinách v kuchyni na šestou hodinu v domnění, že tím způsobí její příchod. Spousta para-normálních věcí je ta šestá hodina večerní... ale je třeba je nechat samotné přijít.

A tolik pravil Aha na základě zkušenosti své a svých milých Smile

Pod to bych se podepsala.
Dřív jsem se o astrální cestování a lucidní snění dost zajímala, jako zvědavá puberťačka, dnes už mě to příliš nezajímá, situace, lidi a místa v běžném přízemním životě mi přijdou důležitější a neméně zajímavé.
Nebezpečnost nevidím v obsazení těla cizími duchy a psychickými nemocemi, moc na to upřímně nevěřím, spíš v tom, že takovéto upínání se a záměrné vyvolávání zážitků, které nejsou určeny k zábavě, je nebezpečné. Přijde mi to stejné, jako užívat pro zábavu drogy nebo praktikovat holotropní dýchání. Člověk by měl aktivně pracovat, ne se pasivně oddávat zážitkům, které ho mají posunout dál, povzbudit a ne odvádět od práce a světa, ve kterém tu práci má vykonávat. Všechny tyhle techniky, které člověka vyhodí z jeho běžného vědomí jsou nebezpečné tím, že na ně může jednoduše vzniknout psychická závislost.

Co se týče snění, tak snění je komunikace nevědomí směrem k nám - pokud nemáme možnost sny ovlivňovat, měli bychom poslouchat, pokud nám nevědomí dá možnost sen ovlivnit (lucidní sen), pak je to záměr a je nám tím něco naznačováno, v kontextu snu by se mělo dát zjistit co. Ale záměrně trénovat, abych si mohl užívat a dosáhl tím pouze zábavu, ne obdržel cenné informace o sobě, to mi nepřijde správné, zaniká tím úplně smysl snu.

Absolvovala jsem holotropní dýchání u MUDr. Kmuníčkové a dosáhla jsem výsledků, které předčily mé očekávání - nicméně paní doktorka vždy zdůrazňovala nutnost brát tyto výsledky a zážitky jako pobídku, ukázku, inspiraci k práci na sobě, ne pasivní řešení a útěk od života. Podobný názor na drogy - drogy (ty na které nevzniká fyzická závislost) ano, ale jako lék, opatrně a pouze jako schůdek, informace, ne jako řešení. Tenhle názor sdílím i já, několik málo holotropních dýchání mi dalo materiál a informace na roky práce a ačkoliv by bylo příjemné si zase užít, cítím, že by to momentálně bylo k ničemu, pouze zábava, podpora mé duchovní lenosti. Co se týče drog, myslím, že jednou u mě dojde i na ně, možná brzy, bránit se tomu nebudu, ale budu obezřetná.

Astrální cestování jsem samozřejmě zkusila, nepovedlo se a bylo to jen dobře, nemám vůbec potřebu to zkoušet zase.

Co se týče schizofrenie, nevím, jestli to bylo myšleno tak, že pokud tělo obsadí více duchů, pak je riziko onemocnění schizofreníí?
Chci jen upozornit na jeden nepochopitelný a strašně rozšířený mýtus, že schizofrenie je rozštěpení osobnosti. Není, vůbec, taková psychická nemoc oficiálně neexistuje a pokud ano, tak je velice, velice vzácná a se schizofreníí nesouvisí.
Schizofrenie je porucha třídění informací na důležíté a nedůležité, respektive, všechny informace zvenčí jsou brány jako důležité. Bludy a halucinace tuhle poruchu jen podporují a nemocného utvrzují v pocitu, že nepodstatná informace je podstatná. Klasické příznaky měla Johanka z Arku (hezky to bylo zpracováno ve filmu s M. Jovovich) nebo to dobře prezentoval film Čistá duše. Klasický příznak "jsem vyvolen, jsem důležitý".
Nechápu, proč se pořád drží názor, že jde o několik osobností v jednom těle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt květen 06, 2010 8:05 am    Předmět: Citovat

karas.Martinka napsal:
a není náhodou REM fáze hluboký spánek? určitě je, při něm se zdají sny, ukládají se informace do paměti a oči se pohybují ...

Fáze REM je mělký spánek, při kterém se opravdu zdají sny - půlhodinové spaní po obědě, fáze těsně před probuzením, atd.
V hlubokém spánku, který je tolik nutný k pořádnému odpočinutí se sny nezdají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.