Henna z DM
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 127, 128, 129  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4074ee101511949b3d38eee363c178b6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2014 9:49 pm    Předmět: Citovat

nejaká zmena do červena tam po čase bude, ale chce to pár vrstiev... a zrejme nebude veľmi výrazná...

o tom, že by sa jemné vlasy zafarbili ľahšie, som ešte nepočula, ale znie to trocha ako "urban legend" Very Happy v každom prípade, toto by som vôbec neriešila, proste vyskúšaš, a uvidíš, čo to spraví...
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2014 6:00 pm    Předmět: Citovat

S tím, že se jemné vlasy zbarví líp/výrazněji to určitě nefunguje na sto procent, kámoška má vlasy jak žíně, a barva jí chytá skvěle.
Ale problém vidím v tom, že tvoje výchozí barva je relativně tmavá, takhle zářivý to podle mě nebude snad ani na tom sluníčku. A obecně DM henna chytá asi nejhůř z dostupných henn (teda jsou lidi, který jsou s ní spokojený a nemají potřebu přecházet na jinou, ale je jich celkem málo). Já s ní začínala, a prvních pár hennování mi pomohlo spíš s regenerací vlasů než aby mě nějak obarvilo. A i na tu regneraci byla pro mě nejslabší, každá z henn, který jsem vyzkoušela potom, byla lepší. Jo a jejich bordó šla spíš do zrzava než do červena.
Kdyžtak se mi mrkni do galerky (ale na těch prvních hennovacích obrázkách ještě prosvítá chemická bordó, ty poslední jsou zase poznamenaný tím, že už mám přece jenom sem tam nějakej ten šedivej vlas. Barvím na střídačku čistou hennou a Hennecolor bordó. (Ale mám dojem, že moje původní barva je ještě o trochu světlejší než ta tvoje.
Nicméně s hennou je to vždycky alchymie, dokud párkrát nevyzkoušíš, nevíš, jak dobře/špatně/výrazně Ti chytí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slavjana
0-7
0-7


Založen: 1.8.2014
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2014 7:54 pm    Předmět: Citovat

No mne išlo v prvom rade o regeneráciu, tak to by potom nebola zlá tá DM. Len som tam nenašla tú bezfarebnú, tak som sa chytila myšlienky, že skúsim nejakú šialenosť... ale keď to fakt nebude skoro vobec vidno, tak sa tá bordó ani neoplatí.. tak ďakujem za rady Smile potom možno skúsim len tú hnedú s tým, že snáď mi to čo najmenej zmení môj vlastný odtieň hnedej a budem dúfať, že sa aspoň trošku vylepšia kvalitou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sofia
0-7
0-7


Založen: 9.12.2014
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2014 10:07 am    Předmět: Citovat

Já míchám odstín kaštan a tizian... A najednou úplně prokouknu. Na konečky nic moc,ale ta barva! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2014 10:09 am    Předmět: Citovat

Pokud tu DM hennu už máš, tak na regeneraci není tak zlá. Ale jestli teprve jdeš kupovat (a případně propříště), tak bych doporučila vzít jinou značku - už proto, že ta DM henna vyjde na to, že to není žádná sláva, docela draho. Jediná její výhoda je snadná dostupnost.
A jinak nejlepší regeneraci ti dá čistá lawsonie, což je prostě zrzavá. Ve všech ostatních odstínech je s něčím smíchaná. A bezbarvá henna je cassia, která regeneruje taky, ale přece jenom má menší grády. A bordó/mahagon odstíny v sobě mívají pikramát sodný, takže už to není taková ta pravá a nefalšovaná příroda, na druhou stranu nevím o nikom,kdo by na něj měl nějakou vážnější reakci - za sebe nemám pocit, že by mi pikramátovka regenerovala vlasy nějak hůř než bezpikramátová henna od stejné značky (ovšem pravdou je, že značky, které mívají nekvalitnější hennu, prostě pikramát nepřidávají - takže odstíny do bordó si člověk může vyrobit jedině tak, že hennu při přípravě smíchá s něčím ,co jí hodí do studenějších odstínů (jablečný octet, řepná šťáva, víno, ibiškový čaj, tea-tree oil a tak dál - ale tady je to dost individuální, třeba Jitt má propracovanou metodu, která jí funguje pěkně a vlasy jí pak jdou fakt do studena, ale když podle jejího postupu jedu já, je to podstatně víc do zrzava). Prostě henna jsou večný experimenty... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vendinka
0-7
0-7


Založen: 15.11.2015
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2015 9:25 am    Předmět: Slozeni Henny z DM? Citovat

Tak jsem použila Hennu z DM dvakrát. Poprvé orechově plavou, podruhé hnědou. Tuto značku: http://www.dobre-zdravi.cz/henna-orechove-plava/d-71053/
V obou případech mi chytla pěkně, jen mírně do zrzava, v prvním případě pěkná světle hnědá, podruhé jsem ji dala na normální hennu (byla jsem HODNĚ do zrzava) a ztmavilo mi to o dost. Takže spokojenost, ALE...
četla jsem o Henně hodně a ze všeho čtení mi vychází, že není možné, aby samotná henna chytala jinak než do zrzava. Že různé odstíny (např. hnědá) vznikají smícháním henny a jiných barev. Tak si říkám, co jsem si to na tu hlavu vlastně dala? Kromě barvy mi jde i o regeneraci vlasů a požívání kvalitních produktů. Obě henny mají ve složení psanou pouze hennu a xanthan gumu, tak jak to, že mají jinou výslednou barvu?

Problém, je, že obzvlášť ta ořechově plavá se mi na mě moc líbí, ale jak jsem psala, chci používat kvalitní hennu, mám dost slabé vlasy a chci je posílit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2015 2:34 pm    Předmět: Citovat

Podle mě u týhle henny v údajích o složení dost kecaj, jestli to funguje tak, jako v dobách, kdy jsem si ji kupovala naposledy, tak přesně tohle "dvousložkový" složení měli u všech odstínů včetně černý. Už proto v ně nemám valnou důvěru (nehledě k tomu, že když člověk srovná množství versus cena u jiných značek, tak celkově tahle henna vychází docela draho. Na druhou stranu pokud ti sedne odstín i regenerace, tak bych se u světlejších odstínů ani moc nebála (ale u tý hnědý už bych byla trochu opatrná, protože tam můžou místo indiga dávají bůhvíco a některý ty černý barviva můžou bejt pěkný svinstvo). Ale jinak bych asi zkusila zaexperimentovat jinde (akorát bacha, u světlejších/světlehnědých odstínů si docela dost lidí stěžuje, že chytají tmavějc, takže bych možná pro jistotu "ředila" čistou casií.
Ale jak říkám, pokud ti vyhovuje DM henna a nechce se ti do experimentů a shánění, tak přinejmenším u tý ořechově plavý bych to nehrotila a klíďo ji používala, koneckonců ono tím, jak je dobře dostupná, zase člověk ušetří nějakej ten čas a čas jsou peníze, takže se tím alespoň částečně setře ten nepoměr množství/kvalita/cena. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2015 4:12 pm    Předmět: Citovat

DMkovou měděnou občas používám, když už fakt nutně potřebuju dobarvit jen odrosty a do alpíku se nedostanu:) a za mě dobrý, aspoň na ty odrosty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tyrkys
81-160
81-160


Založen: 14.7.2014
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2015 3:30 pm    Předmět: Citovat

Tak Dmkovou hennu jsem použila jen jednou. Nesmrděla mi, ale byla hrubá a barevný výsledek odstín bordó moc nevydržel a k tomu třeba u hnědých odstínů či černé psali zalít vařicí vodou což je blbost, nebude to 100% henna, ale nějaký šmejd, který pravou hennu viděl jen z vláčku Very Happy
Vlasový zábal nevím, ale co jsem četla recenze, tak prý měl dobré ohlasy..
Já raději Lamdu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VeverkaTerezka
41-80
41-80


Založen: 27.12.2009
Příspěvky: 77

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 3:43 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem dnes poprvé zkusila hennu z DM i přes všechny špatné zkušenosti od vás všech Very Happy Nutno dodat, nečekala jsem od toho zázrak, jen jsem chtěla svoje poměrně špatné vlasy (barvení, šisování od sluníčka - světlé konečky, tmavé kořínky, ale jako ombré to rozhodně nevypadá Very Happy ) zregenerovat a taky ucelit barvu. A musím hennu z DM pochválit. Koupila jsem si hnědou (kaštan byl na mě moc do červena), mám přirozenou barvu takovou popelavě hnědou, chytlo to krásně do hnědé s odlesky zrzavo-červené. Moc hezký. A tak superextrahebkéjemné vlasy jsem v životě (!!!) neměla. Very Happy Akorát ta aplikace, to byl děs. Koupelna od henny víc než já Very Happy docela mi vadila konzistence bahna (no jo, příště to víc naředím Very Happy) a větší kousky henny, ne jemný prášek. Blbě se mi to vymývalo. Ale za to, co to s mými vlasy udělalo, to za to stojí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 127, 128, 129  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.