Afty a jak na ně :(
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c822cb866293f0949f97eb1a86a8b98cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po září 24, 2007 10:13 pm    Předmět: Afty a jak na ně :( Citovat

Afty jsou můj nepříjemný problém posledních pár let. Teď jsem měla období asi půl roku, kdy byl od nich pokoj, už jsem jásala, že snad navždy- a ono houbeles, opět se objevily. Vyzkoušela jsem kde co, i dost drastické metody , ale nic nepomáhá. Ani zubař mi nedokázal poradit, jak se jich zbavit, nebo aspoň urychlit jejich hojení. Nemáte někdo nějakou zaručenou radu? Byla bych za ni MOC vděčná!!!!!!!!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 8:15 am    Předmět: Citovat

Ilonko, já na afty používám propolisové kapky, z lékárny asi za 60 Kč. A řekla bych že mi zabírá pěkně, těsně po aplikaci (aplikuju vatovou tyčinkou na čištění uší na aft několikrát denně) to sice pěkně pálí, ale pak se aft jakoby "zatáhne" a asi do dvou dnů je pryč, nebo aspoň méně bolí. Ale předpokládám, že jestli je to Tvůj letitý problém, tak asi už máš toto vyzkoušené...?
Jinak afty souvisí určitě i s imunitou, a u mě i se stresem, mám to vypozorované... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 8:52 am    Předmět: Citovat

A co klasická genziánová violeť? Tu jsem dostala pro děti a celkem to pomáhá na všechny bebíčka v puse. Taky stojí pár korun.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 9:25 am    Předmět: Citovat

Já se teda podepisuju pod propolisovou tinkturu. Někdy se prodává i jako propolisová ústní voda. Funguje jak na afty, tak na záněty dásní a všechny podobné breberky v puse. Jen ze začátku dost nepříjemně štípe, ale co štípe, to léčí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 9:45 am    Předmět: Citovat

Taky pouzivam propolisovou tinkturu, zatim jedine, co mi urychlilo hojeni.
Fuj, nejprisernejsi je, kdyz se aft(a) udela na jazyku Rolling Eyes .

Pry je spravne afta a ne aft, ale mi to nejde pres pusu Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rheesa
81-160
81-160


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 11:46 am    Předmět: Citovat

Mě teda vždycky stoprocentně a rychle zabralo vyplachovat si pusu stopanginem po každém jídle a baštit pangamin Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 12:40 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
A co klasická genziánová violeť? Tu jsem dostala pro děti a celkem to pomáhá na všechny bebíčka v puse. Taky stojí pár korun.


Děkuji za odpovědi .Tak gencianou jsem se natírala v pubertě ( to jsem na afty také trpěla). Nevím - nějak zvlášt to nezabíralo a navíc jsem měla vždy fialové zuby (a to bych asi v zaměstnání vypadal divně, s fialovým úsměvem Very Happy ). Propolisovou tinkturu také mám, ale nic, moc ty moje afty jsou dost velké ( nechci zabíhat do nechutných podrobností - ale mají tak 7-8 milmetrů a jsou docela hluboké). Ani nevím, co je způsobuje - nějaký virus? Pokud je to něco podobného jako opar, tak se toho asi nikdy nezbavím Evil or Very Mad .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 12:47 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že přírodním prostředkem na tyhle věci je šalvěj, tak třeba to taky zkus (dají se i žvýkat syrové listy).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 12:59 pm    Předmět: Citovat

Ja se ptala sve zubarky, co afty zpusobuje, pze mam dojem, ze mne se delaji, kdyz jim vice ovoce. Nekdo zas pri nedostatku vitaminu B.
A ona, ze tech pricin je mnoho a ze se s tim nic moc delat neda Sad. Taky je mivam od mala. Nastesti teda ne takhle velke, to te Ili lituju a drzim palce, abys na ty bidaky neco nasla Smile.
Kamaradka na ne netrpi, ale loni se ji objevily pri velkem stresu, rikala, ze konecne vi, ze neco tak mrnaveho, muze byt tak neprijemne.
Dalsi pricinou je i mechanicke poraneni, treba i kartackem na zuby.
Posledne me zaujalo toto:

http://www.profimed.cz/cs/obchod/?c=84&p=772

Nemel jste to nekdo? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 3:17 pm    Předmět: Citovat

Na afty jsem trpěla zejména na gymplu, to jsem šla "z jedné do druhé". Na VŠ a teď je to mnohem lepší. Mám vypozorováno, že když aftu něčím mažu (ať je to tea tree, levandule, propolis, genciána), mám ji 14 dní, když nemažu, tak 2 týdny Confused Snad jediné, co mi léčbu urychlí je Cannadent - přišla jsem na něj teprve nedávno. Zdá se, že afty se "samy" dělají opravdu ze stresu a (asi ne u všech, jen u náchylných jedinců) při poranění dutiny ústní (např. když se škrábnu kartáčkem). Afty způsobuje herpetický virus (tj. tentýž, co opary).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.