SILIKONY VS. HENNA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0d6e19339ca18bc88740afd3023be937Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Yoshiwara
41-80
41-80


Založen: 22.7.2009
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 8:15 am    Předmět: Citovat

Mne henna dosť sušila vlasy, tak som do zmesi pridávala oleje, ale ani to moc nepomáhalo, aj keď vlasy neboli také strašne suché. Ale potom som skúsila capnúť do bahna vyše polievkovej lyžice placentovej masky....a vlasy boli perfektné Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yoshiwara
41-80
41-80


Založen: 22.7.2009
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 8:21 am    Předmět: Citovat

A čo sa týka tých silikónov...pár rokov dozadu som chcela dať dokopy moje vlasy (zničené chemickým farbením) - používala som pantene, gliss kur a ja neviem čo ešte. Hroznejšie šampóny som už v živote nemala...vlasy ťažké, na druhý deň mastné a čo horšie, aj keď boli jemné, ešte viac sa mi štiepili. Na druhú stranu súhlasím s tým, že henna vytvára dosť silný obal na vlase, doteraz by som to nebola tvrdila, ale už si za tým pevne stojím - pred posledným hennovaním som mala dosť veľa rozštiepených vlasov, ale čakala som s tým, že ich poodstrihávam až po hennení, kebyže dáke pribudnú... Nemám rozštiepený vlas skoro žiaden - henna ich ako keby "zlepila"...nechápem, ale je to tak Smile

Takže obaliť vlas hennou a potom ho ešte obalovať silikónom... to by som ja svojim vlasom neurobila...ale keď to niekomu pomáha, tak prečo nie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kosimka
21-40
21-40


Založen: 9.9.2009
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 4:57 pm    Předmět: Citovat

Dneska som objavila obchodík s prírodnou holandskou kozmetikou HimaLaya a mali aj Hennu! A nielen to, mali hennový gélový farbiaci šampón vraj zmývací po 6-8 umytiach. A teraz k téme: v príbalovom letáku je napísané: AK POUŽÍVATE ŠAMPÓNY SO SILIKÓNMI, ZA FAREBNÝ VÝSLEDOK NERUČÍME!
To potvrdzuje moju teóriu, že predsalen vlas tým silikónom obalený je, takže asi aj henna doň preniká ťažšie. Nemám predstavu, čo naopak robí silikón na zahennenom vlase Shocked Podľa mojej teórie asi nič, nakoľko ho henna nepustí Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 6:59 pm    Předmět: Citovat

Kosimka napsal:
hennový gélový farbiaci šampón vraj zmývací po 6-8 umytiach.

Tyhlety šampony na několik umytí jsou dost slabé samy o sobě, a chytají leckdy blbě i na úplně odsilikonované vlasy, proto tam mají tu poznámku.

Kosimka napsal:
vlas tým silikónom obalený je, takže asi aj henna doň preniká ťažšie.

Do mých vlasů ne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 7:06 pm    Předmět: Citovat

Yoshiwara napsal:
Takže obaliť vlas hennou a potom ho ešte obalovať silikónom... to by som ja svojim vlasom neurobila

To zní jako úplně nehorázné zlo... Razz Vy si opravdu představujete na vlasu nějaké "vrstvy"?
Když se pořádně vymývá, tak na vlasu žádné vrstvy nejsou.
Ale máš pravdu, jak každému vyhovuje. Já to tak dělám, jsem spokojená a neměnila bych.
btw - je tu někdo, kdo používá čistě bezsilikonovou péči a narostly mu vlasy dál než do pasu? Ale myslím, používat bezsilikonové věci celou dobu růstu, ne nechat je narůst na silikonech a pak je přestat používat.
Kolikrát lidi ta fáze "nenávidím silikony" s prodlužující se délkou přejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Xandy
321-600
321-600


Založen: 6.6.2008
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 9:31 am    Předmět: Citovat

Yoshiwara napsal:
Mne henna dosť sušila vlasy, tak som do zmesi pridávala oleje, ale ani to moc nepomáhalo, aj keď vlasy neboli také strašne suché. Ale potom som skúsila capnúť do bahna vyše polievkovej lyžice placentovej masky....a vlasy boli perfektné Smile

Tak to jsi mi udelala radost!! Very Happy Me henna taky dost vysusuje a to pridavam dost oleje. Ale vseobecne jsem zjistila, ze mi oleje na vlasy moc dobre nedelaji. Stejne tak jako prirodni kosmetika. Bala jsem se, ze budu muset hennu prestat pouzivat, ale zkusim pridat nejakou tu masku misto oleje. Tak jsem zvedava Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 9:54 am    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
Yoshiwara napsal:
Takže obaliť vlas hennou a potom ho ešte obalovať silikónom... to by som ja svojim vlasom neurobila

To zní jako úplně nehorázné zlo... Razz Vy si opravdu představujete na vlasu nějaké "vrstvy"?
Když se pořádně vymývá, tak na vlasu žádné vrstvy nejsou.
Ale máš pravdu, jak každému vyhovuje. Já to tak dělám, jsem spokojená a neměnila bych.
btw - je tu někdo, kdo používá čistě bezsilikonovou péči a narostly mu vlasy dál než do pasu? Ale myslím, používat bezsilikonové věci celou dobu růstu, ne nechat je narůst na silikonech a pak je přestat používat.
Kolikrát lidi ta fáze "nenávidím silikony" s prodlužující se délkou přejde.



des, mna to prave predvcerom po roku preslo Very Happy kupila som si silikonovu masku v kadernickych potrebach, teda podla zlozenia obsahuje jeden silikon. vlasy su asi ako aj boli, akurat ze vonaju a mokre sa lahsie rozcesali Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so únor 20, 2010 12:45 pm    Předmět: Citovat

Ja si Alverde koupila jen kvuli tomu myti pred hennenim, aby to lip chytlo, stejne na to pak plesknu po vymyti nejaky silikonak (mam pak pocit ze se to min vymyva resp tece ze mne min zrzave vody Very Happy). Ted jsem to neudelala a uz ctvrte myti a porad ze mne tece zrzava a nejak se mi z vlasu vytraci ta krasna cervena co tam byla a zustava jen zrzava :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judy
161-320
161-320


Založen: 7.1.2010
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: so únor 20, 2010 4:29 pm    Předmět: Citovat

Já si nemyslím, že by měly silikony tak dramatický dopad na vlasy - nemyslím si, že by se po nich dusily a vypadávaly. Já je přestala používat, hlavně z důvodu, že mám hrozně jemné vlasy, které se rychle mastí a silikony, které na vlasu ulpívají vlasy připlácnou k hlavě a to maštění ještě urychlují.

Henna sice také vlasy obalí, ale neudělá je tak jemné. Naopak, vlasy působí vzdušnějším, silnějším dojmem a tak rychle se nemastí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 2:39 pm    Předmět: Citovat

já jsem svého času nic jinýho, než silikony nepoužívala.. a vlasy jsem měla stejné jako teď, kdy to spíš střídám... ale převažuje už přírodní kosmetika... ale jen o ní by moje vlasy nepřežily..

není ta různorodost u lidí krásná?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.