vlasové oleje - obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 131, 132, 133  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d2b0c2a808a33e798ce3b5ab35cc87a1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký olej nejvíce používáte?
Arganový
7%
 7%  [ 8 ]
Ricinový
8%
 8%  [ 9 ]
Jojobový
4%
 4%  [ 5 ]
Mandlový
2%
 2%  [ 3 ]
Dýňový
0%
 0%  [ 1 ]
Šípkový
0%
 0%  [ 0 ]
Kokosový
34%
 34%  [ 36 ]
Z těch všech pár dohromady
17%
 17%  [ 18 ]
Ještě jiný,taky lisovaný za studena
16%
 16%  [ 17 ]
Žádný
6%
 6%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 104

Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2015 10:39 pm    Předmět: Citovat

To hrozně moc záleží na tom, co za EO si tam chceš dát. Některé jsou samy o sobě v koncentrovaný podobě dost síla (aneb jak jsem léčila bolavej zub neředěným hřebíčkovým olejem a solidně jsem si po pár použitích (a pokaždý jedna jediná kapka) rozleptala dásně, až se mi loupaly cáry kůže... Embarassed ) Ale třeba taková kapka levandule/rozmarýnu/šalvěje do dýlek kvůli vůni by nijak škodit neměla. Ale i tak mi přijde lepší dávat je v kombinaci s nějakým normálním olejem, aby ta vůně nebyla tak koncentrovaná. (případně voňavá voda - smíchat EO s kapkou alkoholu, protože samotná voda éterák nerozpustí, a pak doplnit vodou).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dragell
81-160
81-160


Založen: 28.12.2013
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2015 11:24 pm    Předmět: Citovat

děkujuu Razz Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2015 11:19 am    Předmět: Citovat

Cool Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2015 12:50 pm    Předmět: Citovat

Tak se mi zda, ze silikonove oleje nejde z vlasu poradne vymyt. Kdyz si je obcas davam, tak potom tech poslednich par centimetru vlasu uplne jinak vrze, nez cely zbytek hlavy. Cim to vymyju, aby to slo opravdu dolu? Pouzivam sampon od Bione, ten je bez silikonu a toho vseho, ale i tak se mi ty vlasy zdaji proste "jine". Vi nekdo, jak na to? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2015 6:29 pm    Předmět: Citovat

Je to dobry...
Zeptala jsem se nahlas a sama si i odpovedela Very Happy
Olivovy olej to vymyl Idea Exclamation Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KellyMTuck
21-40
21-40


Založen: 25.3.2012
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2016 8:17 pm    Předmět: Citovat

Pořídila jsem si pár olejů, ale vůbec nevím, jak je používat. Very Happy Možná stupidní otázka. Dát po umytí vlasů na celou délku od kořínků? Nebo jen na konečky? A jak množství?

Děkuji. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2016 9:13 pm    Předmět: Citovat

Malé množství do konečků. Jak malé množství záleží na tvých vlasech - mně stačilo jen si trochu umastit ruce a ty utřít do konců. Že jsi dávkování přehnala (pokud se tak stane), poznáš jednoduše - nevsákne se to všechno a vlasy jsou mastné. Pak můžeš buď schovat vlasy do účesu a zkusit nechat vlasům delší čas to vsáknout (např. přes noc), nebo umýt a zkusit to znovu s menším množstvím.

Taky záleží na oleji - těžší oleje (olivový, ricinový apod.) bývají na použití po umytí příliš těžké, více se hodí lehčí makadamiový, meruňovký, hroznový apod.

Pokud chceš dát na celé vlasy, pak na mokré vlasy před mytím jako masku, pokud ke kořínkům, tak taky před mytím jako péči pro pokožku (ideálně s masáží). A pak vybírej spíš ty těžší oleje...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KellyMTuck
21-40
21-40


Založen: 25.3.2012
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2016 9:45 pm    Předmět: Citovat

Děkuji. Smile Mám doma Meruňkový, Hroznový, Jojobový, Konopný, Makadamiový, Ricínový, Avokádový a Mandlový.

Bohužel jsem toho napatlala docela dost, protože jsem barvila po 4 letech hennou.. a vlasy jsem měla hnusně suché.. úplně nepříjemné byly. Tak to nechám přes noc a ráno ještě umyji. Smile

Takže ty lehčí můžu dát po umytí do konečků (zahřáté) a ty těžší nebo i lehčí před umytím na celou délku jako masku na hodinku např. nebo déle? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2016 9:42 am    Předmět: Citovat

KellyMTuck napsal:
Takže ty lehčí můžu dát po umytí do konečků (zahřáté) a ty těžší nebo i lehčí před umytím na celou délku jako masku na hodinku např. nebo déle? Smile
Ano. Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2016 11:28 am    Předmět: Citovat

KellyMTuck napsal:
Pořídila jsem si pár olejů, ale vůbec nevím, jak je používat. Very Happy Možná stupidní otázka. Dát po umytí vlasů na celou délku od kořínků? Nebo jen na konečky? A jak množství?

Děkuji. Smile
Množství je zásadní. Mně se osvědčilo malé množství. Takové, že vlasy vypadají, jako kdyby byly mastné přirozeně. Používám dva postupy:

Olej Alverde Mandel-Argan: Navlhčím délky cca od ramen dolů vodou z rozprašovače, dám pár kapek oleje do dlaně, rozemnu mezi rukama a otírám do vlasů. Začínám 5 cm od konečků a pomalu přibírám větší a větší délku vlasů a hladim je mastnýma rukama po délce, dokud nejsou lehce promaštěné. Nechám půl hodiny až přes noc (jak to vyjde) a umyju šampónem.Výsledkem jsou vyživené ale nezatížené vlasy, které se dobře češou.

Kokosový olej: beru malé kousíčky oleje a vmasirovávám je do pokožky hlavy. Zvlášť se zaměřím na pěšinku a její konec na vrcholu hlavy. Na vlasy vzadu na hlavě se předkloním a zajíždím naolejovanejma prstama mezi prameny co nejtěsněji po pokožce. Chvíli masíruju a uvolňuju kůži na hlavě (cca tak dlouho, jako když si čistim zuby). Zase nechám půl hodiny až půl dne na hlavě a smyju šampónem. Výsledkem je příjemný pocit na hlavě a lesklé vlasy bez lupů a podráždění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 131, 132, 133  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.