Brýle - jak to s nimi máte?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6a8ffa50fb74810d20ef5e41a90db0c7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký máte vztah ke svým brýlím?
Jsou mou součástí, nedovedu si sám/sama sebe bez nich představit.
14%
 14%  [ 26 ]
Nosím je rád/a, ale za svou součást je nepovažuji, obešel/obešla bych s bez nich.
10%
 10%  [ 19 ]
Nijak mi nevadí, ale ani je nenosím rád/a. (neutrální postoj)
14%
 14%  [ 25 ]
Nenosím je rád/a, ale nic jiného mi nezbývá.
11%
 11%  [ 20 ]
Nenosím je (téměř) vůbec, preferuji jiné možnosti (mhouření, čočky atd.)
29%
 29%  [ 51 ]
Mám dobrý zrak, brýle nepotřebuji.
18%
 18%  [ 33 ]
Celkem hlasů : 174

Autor Zpráva
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 10:56 pm    Předmět: Citovat

tak ja nosim bryle od treti tridy.driv sem je nesnasela,mela sem osklive pak sme poridili nove hezke,ale nesluseli mi,to semt akhle mela dvoje,no a v osmicce nebo devidce uz sem chtela nejake pekne,tak sem poridila podobne jako ma souf v ikoce.vsichni rikali ze mi slusi,ale me prisli moc tvrde,tak sem si na ty cerne obruby nazdobila teckovanim arvicek na sklo jemne kviti a to sklidilo velky uspech,bryle sem zjemnila a use si zvykla,prisly mi i hezke.ale vadilo me to cerne ohraniceni v perifernim videni,protoze bryle musim nosit stale,mam 3dioptrie.Uvazovala sem o cockach,hlavne po tom kdyz mi tygrik rikal,ze mi to bez nich moc slusi Very Happy ale bylo to silene drahe tak sem to nechala plavat,no az sme je pred trema rokama rozlehli kdyz sem se chystala na maturitu .Tak sem je slepila a takhle sme je rozsedli jeste trikrat az uz slepit nesly a ja se malem nenaucila oporadne,protoze sem nic nevidela.Pak sme v turnove zjistili,ze bryle tam vyjdou mnohonasobne levneji nez kdekoli jinde,tak sem si j tam poridila a slouzi do dnes a jsem moc spokojena,ze jsou bez obroucek a hodne nenapadne Very Happy i kdyz cocky bych chtela nekdy alespon zkusit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lily
321-600
321-600


Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 8:10 am    Předmět: Citovat

Já mám brýle nosit asi od 4. třídy, ale měla jsem z nich strašný komplex, tak jsem je nenosila. Zrak se mi ještě víc zhoršil, takže jsem je nosit musela. Chtěla jsem jít na laserovou operaci, ale doktoři mi ji zakázali.
Poslední 3 roky mám kontaktní čočky a jsem spokojená.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ragdoll
81-160
81-160


Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 9:12 am    Předmět: Citovat

Lily napsal:
Já mám brýle nosit asi od 4. třídy, ale měla jsem z nich strašný komplex, tak jsem je nenosila. Zrak se mi ještě víc zhoršil, takže jsem je nosit musela. Chtěla jsem jít na laserovou operaci, ale doktoři mi ji zakázali.
Poslední 3 roky mám kontaktní čočky a jsem spokojená.


A to je ta operace tak moc nebezpečná? Nebo ji pojišťovna hradí jen lidem s hodně dioptriemi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lily
321-600
321-600


Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 9:56 am    Předmět: Citovat

Operace asi moc nebezpečná není. Znám pár lidí, kteří na ni byli. Já jsem nemohla, protože mi zjistili vysoký nitrooční tlak a s tím se prý operace dělat nemůže. O tom, že by operaci hradila pojišťovna, nic nevím. Měla jsem platit 15 000Kč za jedno oko. Před 5-ti lety. Nevím, jak je to teď. Záleží na zvolené metodě a asi i na konkrétním pracovišti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 10:01 am    Předmět: Citovat

Já jako malá musela nosit brýle stále, navíc k tomu ještě i okluzor. Toho jsem se naštěstí zbavila poměrně brzo, ale brýle jsem musela nosit tak do osmnácti - a měla bych stále, jenže se k tomu nemůžu nějak donutit. Vidím celkem dobře i bez nich, musím teda mhouřit oči, tak často vypadám, jako bych se naštvaně mračila. Ale už jsem si nějak zvykla na to, že obličej mám svobodný. Strašně mi vadí i sluneční brýle, cokoli. Asi bych si na ně zase navykla, když by to bylo nutné, ale dokud není, raději je nechci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 10:16 am    Předmět: Citovat

Tak já třeba nosím brýle od šesté třídy.Původně jsem je nosil jenom ve škole,když jsem neviděl na tabuli,ale pak jsem zjistil,že nejlepší je stálé nošení.Jsem krátkozraký,takže bez brýlí nevidím dál než na půl metru.Jinak kdybych se jich mohl zbavit tak to udělám,protože rády zavazí.Třeba spaní ve školní lavici je v nich velice nepraktické Very Happy a odložte ve třídě 35 lidí brýle za dva tisíce Confused .Brýle mám dvoje a oboje jsou černé a kovové,protože už s těmi prvními jsem trefil přesně svůj styl.Taky my pomohly,když jsem si nechával růst vlasy,protože místo aby mě ofina lezla do očí tak se zasekla o brýle Very Happy .O čočkách jsem nikdy neuvažoval.Nějak se mi nikdy nelíbila představa,že si něco rvu do oka.Jinak jak jsem zjistil,když jsem byl s kámoškou pro brýle,že koupě brýlí dneska už neznamená jenom výběr obrouček,zadání dioptrií a výběr mezi sklem a plastem.Na výběr je tolik kritérií,že by se z toho jeden zbláznil Very Happy .Je pravda,že bez brýlí už to nejde.Ráno si je nasadím prakticky automaticky a vůbec nevím,že je nosím.Horší je,když je někam zašantročím,protože si pak musím jít pro druhý brýle abych vůbec našel ty první Very Happy .Dobrá věc je taky hledat brýle 5min. a pak je najít na nose.Jinak ragdoll s brýlemi vidíš dobře na všechny vzdálenosti,protože dnes už se používají takzvané víceohniskové čočky,ale taky si pamatuju jak měla babička brýle na ven a brýle na čtení,pořád je střídala a měla po baráku asi deset brýlí Very Happy .Jinak jsem našel docela zajímavé stránky o brýlích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 10:42 am    Předmět: Citovat

Pro mě jsou brýle teď velké téma, protože jsem si minulý týden vybírala a koupila nové. A jsem nadšená... Very Happy Ale pěkně po pořádku:
Brýle mám asi od sedmé třídy, ale první dvoje (ošklivé, oválné kovové samozabarvovací, které mi vůbec neslušely na mém kulatém obličeji) jsem nosila jen na tabuli nebo když jsem opravdu nutně potřebovala vidět. Pak ve třeťáku na gymplu jsem si pořídila kontaktní čočky kvůli lyžování, a zvyklad jsem si na ně. Nosila jsem je skoro pořád, přestože jsem si koupila i nové brýle - nenápadné bez obrouček. Měla jsem k nim ambivalentní vztah, občas mi přišlo že mi sluší, občas právě naopak. Mezi lidmi jsem se v nich necítila dobře. Takže jsem zůstala u čoček, ale jejich každodenní nošení leze do peněz a ani pro oči to není to pravé.
A minulý týden - nevím co to do mně vjelo - jsem vyrazila do optiky a koupila si nové krásné červené hranaté výrazné obroučky, ze kterých jsem nadšená, myslím že mi sluší ... nosím je pořád, dokonce i doma. Čočky jsem od té doby měla jen jednou, na řízení auta. Dám jednu novou fotečku s nimi do profilu... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ragdoll
81-160
81-160


Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 10:48 am    Předmět: Citovat

Díky za info, Kafine. Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli nevíš, proč mi v optice nechtěli udělat brýle bez obrouček nebo alespoň s horní obroučkou? Paní v prodejně toho na mě vybalila tolik, že jsem se v tom nějak zamotala... Confused... a tak jsem čapla jedny z prvních brýlí, co se namanuly. Tentokrát tam ale hodlám strávit pěkně dlouhou dobu, než si vyberu - obrátím naruby celý krám Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 11:03 am    Předmět: Citovat

ragdoll napsal:
Lily napsal:
Já mám brýle nosit asi od 4. třídy, ale měla jsem z nich strašný komplex, tak jsem je nenosila. Zrak se mi ještě víc zhoršil, takže jsem je nosit musela. Chtěla jsem jít na laserovou operaci, ale doktoři mi ji zakázali.
Poslední 3 roky mám kontaktní čočky a jsem spokojená.


A to je ta operace tak moc nebezpečná? Nebo ji pojišťovna hradí jen lidem s hodně dioptriemi?


Hahaha Laughing Laughing Laughing Proboha, nebuď naivní!!! Pojišťovna a něco hradit?? Zapomeň, já mám skoro 7 dioptrií a pokud do toho nedostanu nějaký zelený zákal nebo něco podobně hnusného, tak mi pojišťovna nedá ani korunu!!
Jinak ono to teda leze do pěněz i bez operace-čím víc dioptrií, tím víc si připlatím. Mám samotné obroučky za pár tisíc (musím je nosit pořád, takže potřebuju něco pohodlného a slušivého), na skla mi dá pojišťovna asi 2 stovky, což v konečné ceně vůbec nejde poznat, protože kdybych si nechala obyčejné skla, tak vypadám jak debil. Takže u skel připlácím za zbroušení (ztenčení čočky, abych na sobě nenosila popelníky) a antireflex (to je právě jak tu někdo popisoval to focení, že se odrazí blesk, tak u silných skel se odráží i normální světlo a to pak člověku skoro nejde vidět do očí a ten antireflex to právě omezuje). U každého si můžu vybrat stupeň-čím víc, tím víc platím a samozřejmě cena stoupá i s dioptriema. Rolling Eyes Njn, my slepí si zaplatíme...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 11:04 am    Předmět: Citovat

ragdoll napsal:
Díky za info, Kafine. Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli nevíš, proč mi v optice nechtěli udělat brýle bez obrouček nebo alespoň s horní obroučkou? Paní v prodejně toho na mě vybalila tolik, že jsem se v tom nějak zamotala... Confused... a tak jsem čapla jedny z prvních brýlí, co se namanuly. Tentokrát tam ale hodlám strávit pěkně dlouhou dobu, než si vyberu - obrátím naruby celý krám Twisted Evil
Buď to byly lemry líný nebo jsi chtěla čočky z minerálního skla u kterých to prostě nejde Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.