Brýle - jak to s nimi máte?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 25, 26, 27  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ce8a96b91627ff4c7dcb4bc095740e1fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký máte vztah ke svým brýlím?
Jsou mou součástí, nedovedu si sám/sama sebe bez nich představit.
14%
 14%  [ 26 ]
Nosím je rád/a, ale za svou součást je nepovažuji, obešel/obešla bych s bez nich.
10%
 10%  [ 19 ]
Nijak mi nevadí, ale ani je nenosím rád/a. (neutrální postoj)
14%
 14%  [ 25 ]
Nenosím je rád/a, ale nic jiného mi nezbývá.
11%
 11%  [ 20 ]
Nenosím je (téměř) vůbec, preferuji jiné možnosti (mhouření, čočky atd.)
29%
 29%  [ 51 ]
Mám dobrý zrak, brýle nepotřebuji.
18%
 18%  [ 33 ]
Celkem hlasů : 174

Autor Zpráva
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 11:06 am    Předmět: Citovat

ragdoll napsal:
Díky za info, Kafine. Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli nevíš, proč mi v optice nechtěli udělat brýle bez obrouček nebo alespoň s horní obroučkou? Paní v prodejně toho na mě vybalila tolik, že jsem se v tom nějak zamotala... Confused... a tak jsem čapla jedny z prvních brýlí, co se namanuly. Tentokrát tam ale hodlám strávit pěkně dlouhou dobu, než si vyberu - obrátím naruby celý krám Twisted Evil


Nevím, co máš za vadu a jaké musíš mít skla, takže těžko říct, ale u některých to prostě nejde. Mě třeba u jedněch starých brýlí řekli, že pokud mi ještě nějaká ta dioptrie přibude, tak už nebudu moct mít tyto obroučky, ptz mi z nich to sklo bude vypadávat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helenkaaa
81-160
81-160


Založen: 2.3.2007
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 11:17 am    Předmět: Citovat

já jsem začala nosit brýle ve třetí třídě (zpětně mám dojem, že to nějak souviselo se stresem při přestupu na jinou školu), ve třinácti jsem kvůli sportu začala nosit čočky a od té doby se bez nich nehnu:-) brýle mi vadí, překáží, otravují, nesluší a já nevím co ještě, takže je mívám třeba jen večer před spaním, když si čtu v posteli... a nejhorší bylo, když jsem letos cestou do Alp v autobuse ztratila jednu čočku (kdo si je někdy vyndával potmě v jedoucím autobuse, tak asi chápe, jak se to stalo Laughing ) a pak jsem celý týden lyžovala střídavě s brýlemi a bez nich a nevím, co bylo horšíSmile ale kupodivovu to i bez brýlí šlo (naštěstí nebývalo na sjezdovkách moc lidí, přece jen čtyři dioptrie jsou čtyři dioptrie)
no a příští prázdniny chci jít na laserovou operaci... asi se trochu bojím, ale snad to za to bude stát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 11:19 am    Předmět: Citovat

ragdoll napsal:
A to je ta operace tak moc nebezpečná? Nebo ji pojišťovna hradí jen lidem s hodně dioptriemi?


Já jsem o operaci trošku uvažovala, protože na ní byla kamarádka a je nadšená (operovali ji nějakou modernější metodou, po které skoro nebolí rekonvalescence a celkově je šetrnější, stálo to asi 37 tisíc za obě oči). Tak jsem se na to ptala svojí očařky, a ona mi operaci v podstatě moc nedoporučila.
Podle ní se každé ztenčení rohovky (což se při operaci dělá - ořízne se část rohovky) může ve stáři negativně projevit, protože rohovka se pak stářím ztenčuje i sama o sobě. A taky mi říkala ať si všimnu že oční lékaři na tu operaci nechodí, že raději nosí brýle. Rolling Eyes A poradila mi, ať si vyberu slušivé brýle a nosím je, že je to určitě lepší a bezpečnější než operace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ragdoll
81-160
81-160


Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 11:36 am    Předmět: Citovat

Soufflet napsal:
ragdoll napsal:
Díky za info, Kafine. Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli nevíš, proč mi v optice nechtěli udělat brýle bez obrouček nebo alespoň s horní obroučkou? Paní v prodejně toho na mě vybalila tolik, že jsem se v tom nějak zamotala... Confused... a tak jsem čapla jedny z prvních brýlí, co se namanuly. Tentokrát tam ale hodlám strávit pěkně dlouhou dobu, než si vyberu - obrátím naruby celý krám Twisted Evil


Nevím, co máš za vadu a jaké musíš mít skla, takže těžko říct, ale u některých to prostě nejde. Mě třeba u jedněch starých brýlí řekli, že pokud mi ještě nějaká ta dioptrie přibude, tak už nebudu moct mít tyto obroučky, ptz mi z nich to sklo bude vypadávat.


Vidím špatně na dálku a na jednom oku mám jednu dioptrii a na druhém třičtvrtě. Že by to bylo příliš málo na skla bez obrouček?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 11:55 am    Předmět: Citovat

Ragdoll, to je zvláštní. Příště až budeš vybírat, tak si najdi takovou optiku, kde Ti budou ochotni věnovat čas a všechno Ti srozumitelně vysvětlit... vyplatí se to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 12:33 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
ragdoll napsal:
A to je ta operace tak moc nebezpečná? Nebo ji pojišťovna hradí jen lidem s hodně dioptriemi?


Já jsem o operaci trošku uvažovala, protože na ní byla kamarádka a je nadšená (operovali ji nějakou modernější metodou, po které skoro nebolí rekonvalescence a celkově je šetrnější, stálo to asi 37 tisíc za obě oči). Tak jsem se na to ptala svojí očařky, a ona mi operaci v podstatě moc nedoporučila.
Podle ní se každé ztenčení rohovky (což se při operaci dělá - ořízne se část rohovky) může ve stáři negativně projevit, protože rohovka se pak stářím ztenčuje i sama o sobě. A taky mi říkala ať si všimnu že oční lékaři na tu operaci nechodí, že raději nosí brýle. Rolling Eyes A poradila mi, ať si vyberu slušivé brýle a nosím je, že je to určitě lepší a bezpečnější než operace.


Mě zas opačně-očařka mi sama řekla, že jsem typický případ pro laserovou operaci. Ale napřed musím počkat, až se mi zrak dlouhodobě ustálí (pořád sice trochu stoupá, ale už je to lepší, už to není dioptrie za rok) a pak ještě počkat až dostuduju a přestanu namáhat oči (což u mě asi nebude zrovna jednoduché, jestli budu celý život čučet do mikroskopu). Ono se to asi lehko říká, nosit raději brýle než nebezpečná operace, pokud má člověk jednu, dvě dioptrie, to bych na tu operaci asi taky nelezla, ale když už se to někomu šplhá přes 5 a bez brýlí neprojde ani vlastním pokojem, tak to už je operace pohodlnější Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 12:33 pm    Předmět: Citovat

Jé já jsem chronický nenosič brýlí. Nosím je jen na některé přednášky, protože jinak nepoznám obrázky, které mi tam promítají a nemá tak moc cenu tam být. A do kina, ale to je většinou zapomenu a nevidím titulky a nerozeznávám od sebe jednotlivé postavy, ale zase to ten film leckdy obzvláštní (A když ho vidím podruhé, nestačím se divit...). Když si brýle občas nasadím, nestačím se divit, jak jiní lidé vidí ostře a tolik detailů. Ale někdy možná zase výhodné některé věci nevidět...Čočky si pořizuju už asi 5 let, ale ještě jsem se k tomu nějak nedostala, vždycky ty peníze na poslední chvíli potřebuju na něco důležitějšího...Tak až vás nepozdravím, neberte si to osobně, fakt to není schválně. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 12:42 pm    Předmět: Citovat

Day napsal:
Jé já jsem chronický nenosič brýlí. Nosím je jen na některé přednášky, protože jinak nepoznám obrázky, které mi tam promítají a nemá tak moc cenu tam být. A do kina, ale to je většinou zapomenu a nevidím titulky a nerozeznávám od sebe jednotlivé postavy, ale zase to ten film leckdy obzvláštní (A když ho vidím podruhé, nestačím se divit...). Když si brýle občas nasadím, nestačím se divit, jak jiní lidé vidí ostře a tolik detailů. Ale někdy možná zase výhodné některé věci nevidět...Čočky si pořizuju už asi 5 let, ale ještě jsem se k tomu nějak nedostala, vždycky ty peníze na poslední chvíli potřebuju na něco důležitějšího...Tak až vás nepozdravím, neberte si to osobně, fakt to není schválně. Rolling Eyes


Laughing Laughing Jo, to s těma titulkama, to znám Laughing šla jsem jednou do kina, neměla na sobě nic červeného, tak si přece nebudu brát červené (silnější) brýle. Vzala jsem si ty slabší a přestože jsou na každém oku jen o půl dioptrie slabší, tak jsem měla problém s titulkama Laughing Ono se to nezdá, ale i ten rozdíl půl dioptrie je poznat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 2:17 pm    Předmět: Citovat

Soufflet napsal:


Hahaha Laughing Laughing Laughing Proboha, nebuď naivní!!! Pojišťovna a něco hradit?? Zapomeň, já mám skoro 7 dioptrií a pokud do toho nedostanu nějaký zelený zákal nebo něco podobně hnusného, tak mi pojišťovna nedá ani korunu!!
Jinak ono to teda leze do pěněz i bez operace-čím víc dioptrií, tím víc si připlatím. Mám samotné obroučky za pár tisíc (musím je nosit pořád, takže potřebuju něco pohodlného a slušivého), na skla mi dá pojišťovna asi 2 stovky, což v konečné ceně vůbec nejde poznat, protože kdybych si nechala obyčejné skla, tak vypadám jak debil. Takže u skel připlácím za zbroušení (ztenčení čočky, abych na sobě nenosila popelníky) a antireflex (to je právě jak tu někdo popisoval to focení, že se odrazí blesk, tak u silných skel se odráží i normální světlo a to pak člověku skoro nejde vidět do očí a ten antireflex to právě omezuje). U každého si můžu vybrat stupeň-čím víc, tím víc platím a samozřejmě cena stoupá i s dioptriema. Rolling Eyes Njn, my slepí si zaplatíme...


Nic si z toho nedělej, Souf, miláček už taky do kvalitních brýlí investoval pěkných pár tisíc... Nosíval jen čočky, ale pak mu řekli, že tak časté nošení čoček není dobré, dělaly se mu nějaké změny v sítnici či co, tak si vybral brýle, které mu myslím dost sluší a s takovými vlastnostmi, aby mu co nejvíc sedly (má samozabarvovací skla, ale na anireflex už jsme neměli... Crying or Very sad ). Taky uvažuje o té operaci, jenže to je finančně úplně mimo, tak možná někdy v budoucnu...
Já brýle naštěstí nepotřebuju a na druhých mi nijak nevadí. Dneska je fakt velký výběr a určitě se dá vybrat tak, aby člověku slušely Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 4:11 pm    Předmět: Citovat

ragdoll napsal:

Vidím špatně na dálku a na jednom oku mám jednu dioptrii a na druhém třičtvrtě. Že by to bylo příliš málo na skla bez obrouček?


Tak to se docela divím - brýle bez obrouček se nedají udělat u klasických skel, kde je více dioptrií(protože tlusté sklo se do obroučky už nevleze). Já mám brýle s půlobroučkami a to mám na jednom oku 4 dioptrie - a místo skel mám plasty.
A netušíte náhodou, kolik teď stojí kontaktní čočky? Já je kdysi měla zdarma, protože jsem měla rozdíl mezi očima větší jak dvě dioptrie a tehdy to hradila pojišťovna, což už teď nebude pravda. Smile (ale ta představa, že se znovu učím čočky nasazovat teda není vůbec lákavá Confused )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 25, 26, 27  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.