Brýle - jak to s nimi máte?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ea48bb2cfcd7479258dde7a8291c7cc2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký máte vztah ke svým brýlím?
Jsou mou součástí, nedovedu si sám/sama sebe bez nich představit.
14%
 14%  [ 26 ]
Nosím je rád/a, ale za svou součást je nepovažuji, obešel/obešla bych s bez nich.
10%
 10%  [ 19 ]
Nijak mi nevadí, ale ani je nenosím rád/a. (neutrální postoj)
14%
 14%  [ 25 ]
Nenosím je rád/a, ale nic jiného mi nezbývá.
11%
 11%  [ 20 ]
Nenosím je (téměř) vůbec, preferuji jiné možnosti (mhouření, čočky atd.)
29%
 29%  [ 51 ]
Mám dobrý zrak, brýle nepotřebuji.
18%
 18%  [ 33 ]
Celkem hlasů : 174

Autor Zpráva
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2014 3:21 pm    Předmět: Citovat

Hlavně oční vady typu dalekozrakost a krátkozrakost jsou způsobené tvarem oka. To jaksi nezploštíte, nebo nezkrátíte cvičením...
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2014 6:46 pm    Předmět: Citovat

Nj, to mě nenapadlo Confused Chjo, štve mě, že jsem slepá jak patrona, tudíž tak závislá na těch brýlích. Sotva jsem si nechala spravit to sklíčko tak zase je mám nějaké uvolněné Rolling Eyes
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2014 6:47 pm    Předmět: Citovat

To bude chtít novou brýli... Confused
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2014 8:02 pm    Předmět: Citovat

Wilwarin: Na uvolnujici se sroubky obecne se mi osvedcil bezbarvy lak na nehty a zakapnout. Problem ovsem muze nastat ve chvili, kdy je treba to sklicko vymenit ... takze bych se k tomuto uchylila pouze v pripade, ze se ti dioptrie prilis nehybou.

Dela se to tak i u piercingu s kulickama co se uvolnuji (barbely, podkovy atd.) a i tak se obcas stane, ze se to zacne uvolnovat znova ... ovsem az po delsim case nez bez toho laku.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 6:59 pm    Předmět: Citovat

Jitt-Zajímavé, děkuju za radu : )
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2017 5:36 pm    Předmět: Citovat

Mám nové brýle...konečně . Ty poslední jsem si pořídla v GrandOpticalu a vůbec mi nesedly. Bylo mi z nich vyloženě špatně ( hm - možná proto, že byly z akce - jedny brýle plus druhé zdarma? Laughing )
Postěžovala jsem si doktorce, že přestávám vidět i na blízko - na jedno oko. Rázně mi řekla, že na blízko vidím dobře ,ale že mi napíše ještě jedny brýle na oko, u kterého mám právě pocit, že s ním do blízka vidím dobře .
A dokonce jsou ty dioptrie do blízka mínusové ...to jsou mi věci.
Myslela jsem, že krátkozrakost rovná se minusové diptrie, dalekozrakost plusové diptrie.
No, to je jedno, důležité je, že vidím. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: pá prosinec 01, 2017 4:00 pm    Předmět: Citovat

Wilwarin napsal:
Já jsem brýle na krátkozrakost dostala asi někdy na konci ZŠ, ale hooodně dlouho jsem je nenosila, protože jsem se za ně styděla-teď toho lituju, stejně jako lituju, že jsem si nenechala dát zámečky Confused Kdybych je nosila tak jak se patří tak se mi ta krátkozrakost v pubertě zastaví, ale místo toho mám teď přes 4 dioptrie v každém oku takže bez brýlí jsem nepoužitelná Confused Nějak je nemiluju, zvlášť mě nebaví je pořád čistit, hledat ( Laughing ) a v zimě nesnáším, když vejdu do tepla a úplně se zamlží, ale na čočky jsem si zatím netroufla Embarassed Naštěstí lidi mi říkají, že mi to v brýlích sluší, tak snad.


Hodně starý přípěvek, ale jak se to tady teď obnovilo, tak jsem si začala pročítat i nějaké staré věci tady.
A já jsem právě taky brýle jako dítě a puberťák nechtěla nosit a nenosila, pokud nebylo nutné.
Ovšem dioptrie mi rostly dál ještě i potom, co už jsem brýle začala nosit napořád, protože už nebylo zbytí.
A podle doktorky je to dané geneticky a krátkozrakost může prý dokonce pokračovat ještě až do věku kolem 30 let, ale není to ovlivněno nošením ani nenošením brýlí.
Ostatně já jsem je tehdy nenosila právě kvůli tomu, že jsem si přečetla v alternativní knížce, že nenosit je (případně nepřecházet na silnější ale zůstávat třeba i u slabších, než má člověk naměřeno) napomůže tomu, aby se zrak nezhoršoval. Ale je to taky zřejmě nesmysl.

A jinak jak tu zmiňujete zkušenosti se skly a plasty... Jaký je to pocit s koukáním přes plastové brýle, je to v pohodě?
Měla jsem vždycky skla (ztenčená), naposledy jsem znovu zvolila skla, protože mi pán v optice říkal, že prý je to jiné s plasty a že lidi můžou mít problém si na ně zvyknout. Jenže docela teď myslím, že bych o ně měla zájem kvůli tomu, že by byly lehčí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: pá prosinec 01, 2017 10:33 pm    Předmět: Citovat

Já teda jeden čas brýle nosil hodně. Ale taky jsem měl pocit, že bych každých pár měsíců potřeboval nové. Jinak podle mě je dobré aspoň občas oči přivykat i na koukání bez brýlí.

Co se materiálu týče, vždycky jsem měl plasty a vyhovují mi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: so prosinec 02, 2017 11:45 am    Předmět: Citovat

No, nevím, stalo se mi asi dvakrát nebo třikrát za dobu, co jsem nosila brýle, že jsem se musela obejít bez nich .Výsledkem byla naprosto šílená bolest hlavy, jak se mozek vůlí snažil doostřovat a nešlo to.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: so prosinec 02, 2017 2:42 pm    Předmět: Citovat

Optické vlastnosti plast i sklo jsou stejně dobré. Mírně horší je to vždycky u ztenčené varianty, kde tím, že je zahuštěné může dojít k mírným optickým vadám (ale pro většinu lidí naprosto bez problému Smile .)
Rozdíl je hlavně v tom, že plast je lehčí, netříštivý ale zas snadněji poškrabatelný a sklo je těžké, tříštivé, ale jde hůř poškrabat.
Jinak výše oční vady se nošením/nenošením neovlivní, to má paní doktorka pravdu. Je to čistě anatomie a fyzika (paprsek se potkává před/za sítnicí případně netvoří bod, ale úsečku a je třeba to dát do správného místa:) ).
Jinak na kupování brýlí obecně doporučuju malé soukromé optiky, obvykle sice nedělají "akce a slevy", ale konečná cena je většinou i tak nižší než v řetezci a kvalita o dost lepší - dělají tam lidé co jsou na to studovaní a nejsou to obruby kupované po kontejnerech z číny viz. Grandoptical apod. V Grandu jsem chvíli pracovala a ta kvalita (hlavně obrub) byla hrozná a z prodávajících tam nebyl nikdo optik/optometrista.
Kdyby ještě někdo něco potřeboval, tak klidně napište Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.