Brýle - jak to s nimi máte?
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b119f2d4c0deef07324e440006d00386Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký máte vztah ke svým brýlím?
Jsou mou součástí, nedovedu si sám/sama sebe bez nich představit.
14%
 14%  [ 26 ]
Nosím je rád/a, ale za svou součást je nepovažuji, obešel/obešla bych s bez nich.
10%
 10%  [ 19 ]
Nijak mi nevadí, ale ani je nenosím rád/a. (neutrální postoj)
14%
 14%  [ 25 ]
Nenosím je rád/a, ale nic jiného mi nezbývá.
11%
 11%  [ 20 ]
Nenosím je (téměř) vůbec, preferuji jiné možnosti (mhouření, čočky atd.)
29%
 29%  [ 51 ]
Mám dobrý zrak, brýle nepotřebuji.
18%
 18%  [ 33 ]
Celkem hlasů : 174

Autor Zpráva
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 8:29 pm    Předmět: Brýle - jak to s nimi máte? Citovat

Hledala jsem na fóru, ale nenašla jsem žádné téma věnované brýlím - tak ho zakládám, protože si myslím, že brýle nosí spousta z nás a že zejména když si vybíráme nové (jako třeba já minulý týden), tak se jimi intenzivně zabýváme. Very Happy
Nosíte brýle rádi (z jakého důvodu ano/ne)? Nebo je považujete za nutné zlo? Nebo dokonce nosíte čočky, jen abyste nemuseli být "brýlatí"? Jak dlouho vám trvalo, než jste si našli "ty svoje" brýle? Podle čeho vybíráte? Zkrátka: jak to s brýlemi máte? Wink
A pro ty z vás, kdo brýle nenosí: jak se vám líbí/nelíbí lidé s brýlemi? Jsou pro vás brýle v nějakém smyslu určujícím znakem nebo kritériem při setkávání se s lidmi (ne jen ve smyslu výběru partnera, tak nějak obecně)?
Prostě bych tu ráda rozpoustala diskuzi o brýlích... Cool Laughing

P.S. Vymyslet odpovědi do ankety bylo docela náročné, uvítám návrhy na jejich pozměnění/doplnění.


Naposledy upravil Slunéčko dne ne říjen 14, 2007 11:25 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 8:39 pm    Předmět: Citovat

Ja uz nosim vetsinou cocky, jsou pro me pohodlnejsi, lip s nimi vidim, neprekazi mi nic na obliceji, nevadi mi, ze moknu , plavu a vidim:D.

Bryle mam momentalne jedny stare asi sedm let a porad se rozhoupavam ke koupi novych Very Happy. Jsou to jeste takove ty ucitelske Very Happy. Kdyz uz si nejake kouim, pujdu do nejakych vyraznejsich, rada bych narazila na optiku, kde cloveku skutecne poradi Smile.

Mam uz vic dioptrii, predstava, ze jdu bez cocek nebo bryli me desi.

Zvazuji i laserovou operaci, ale to si jeste poradne promyslim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 9:05 pm    Předmět: Citovat

Brýle mám jen na řízení auta, jsou už staré asi 15 let, takže dost příšerné (ale nemám moc, asi 3/4 dioptrie). Uvažuji, že si nechám někdy přeměřit oči (po dětech se prý oční vady trochu horší) a nechám si udělat nějaké nové šmrncovnější. Zatím na to nebyl čas Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 9:45 pm    Předmět: Citovat

NUTNÉ ZLO !!!
Asi ve dvanácti letech se mi po jedné nemoci během týdne zhoršil zrak - do té doby jsem měla oči v pořádku a pak naráz dvě dioptrie (krátkozrakost). Po dětech se to ještě zhoršilo, takže teď mám na jednom oku dvě dioptrie a na druhém asi čtyři.
Brýle nosím do kina, na telku ( i když mi lékařka na očním řekla, že je mám nosit stále, prý je to při krátkozrakosti nutné, ale moje zkušenost je opačná- když mám brýle delší dobu, tak pak jsem bez nich úplně vyřízená, zato když je nosím jen v případě nutnosti, oči se nějak "vycvičí" a vidím celkem "dobře").
Momentálně mám brýle s půlobroučkami takové nenápadné, ale mám je už několik let a docela se hrozím toho, že se co nevidět rozpadnou a já budu muset jít vybírat nové - ty obruby, co jsou teď v nabídce se mi vůbec nelíbí, jsou takové masivní a výrazné a ta cena Confused ... Kdykoliv jdu do Optiky a nějaké obruby si zkouším, vždycky někdě tlačí, nebo padají, nebo něco podobného - no brýle se asi nikdy nestanou mou součástí, vždycky je asi budu brát jako to výše uvedené nutné zlo. Evil or Very Mad
Také jsem nosila čočky, to bylo fajn, ale nějak jsem na ně získala alergii.


Naposledy upravil ilona dne so říjen 13, 2007 9:55 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 9:50 pm    Předmět: Citovat

Já mám brýle od malička, dřív jsem je neměla ráda a nerada nosila, ale teď už jsme si na ně zvykla a mám z nich "módní doplněk" Laughing
Mám tolik dioptrií, že bez nich bych nerozeznala barák od člověka, takže nosit je musím pořád a docela dost už jsem do nich investovala. Momentálně mám dvoje-původně to bylo tak, že jedny jsem měla mít do školy, do kina, do divadla, prostě tam, kde potřebuju dobře vidět a druhé jen tak, s nižšíma dioptriema, aby si oči nezvykaly. Zezačátku jsem to tak dodržovala, ale protože oboje brýle jsou pěkné a navíc každé jiné, tak teď je střídám spíš podle oblečení Laughing
Jedny jsou ty, co mám na ikonce-silné tmavě hnědé obroučky. Vypadá to jako černá, ale není, je to hnědá. Když jsme si je vybírala, tak jsem ještě měla takové ty staré, kovové, škaredé a chtěla jsem něco takového, nejlépe černé plastové obroučky, ale bála jsem se, že na mě budou vypadat moc tvrdě. A pak jsem objevila tyto, mamka mi je pochválila, tak jsem si je nakonec vzala. Smile
A ty druhé jsou červené, tenká drátěná obroučka bez spodní části a "packy" tlusté plastové. Ty vypadají taky pěkně, jsou takové jemnější....a taky byli pěkně mastné Rolling Eyes Jenže já si nějak nemohla vybrat, měli sice i takové, co se mi líbili, zajímavé, ale vždycky jsem si říkala proboha k čemu to budu nosit?

Mám i čočky, ale moc je nenosím, nějak se v nich necítím, mám pocit, jako by mi něco chybělo Laughing Takže je nosím jen v zimě na lyžování a občas v létě, prostě když potřebuju nosit sluneční brýle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 9:51 pm    Předmět: Citovat

Já mám brýle na dálku ale stráášně mi nesluší a tak je nenosím.Vidím docela dobře ale ty brýle jsou hrozné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adretea
41-80
41-80


Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 9:58 pm    Předmět: Citovat

Měla bych nosit brýle proti zhoršování tupozrakosti, ale většinou si na ně vzpomenu až v autobuse Very Happy Navíc v nich vypadám jako učitelka a protože pocházím z učitelské rodiny, tak mi to vadí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 10:20 pm    Předmět: Citovat

Tak já mám kupovidu zrak dobrý, dokonce úplně perfektní, vidím i to, co jiní nevidí Laughing Kupodivu proto, že neustále sedím u blikajícího monitoru a škola šetří energií, takže tam pracujeme hlavně ve tmě... a dokonce i oba mí rodiče i můj brat mají problémy se zrakem.

Ale jinak můj názor: Mám na brýle neuvěřitelnou slabost!!! Vždycky se otočím za dívkou, či chlapcem, kteří nosí brýle, nevím proč, ale přijde mi to nesmírně sexy Laughing Navíc v brýlích vypadá člověk inteligentnějji a moudřeji, celkově má takový intelektuální výraz. Často si ve škole půjčuji od své spolužačky její brýle, zkouším si je a jsem z nich úplně na větvi, úchylka Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ragdoll
81-160
81-160


Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 10:21 pm    Předmět: Citovat

Brýle nosím, ale vždycky se mi totiž podaří je někam zašantročit a nacházím je na nejrůznějších místech. Šla jsem na oční s tím, že špatně vidím na čtení a doktorka mi oznámila, že jsem krátkozraká. Shocked tak mám brýle na dálku, ale jsou prý i zároveň na blízko. Že by nějaká záhadná kombinace čočky a rozptylky... nevíte někdo?
Teď je do konce listopadu akce v Grandoptical - druhé brýle zdarma. Docela mě to láká - víc brýlí se dá dobře strategicky rozmístit po domě, abych nemusela pořád hledat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Misha
161-320
161-320


Založen: 4.5.2007
Příspěvky: 165

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 10:52 pm    Předmět: Citovat

Já yrýle nosím asi dva roky nastálo, předtim to bylo jen na telku a tak. A moc odvázaná z nich teda nejsem. Za prvý si v nich připadam taková přísně vyhlížející, za druhý, když je sundam, abych si třeba mohla oblíknout svetr, tak v zápětí zapomenu, kam jsem je dala, a protože jsou dost nenápadný a já slepá jak patrona, tak je nikdy nemůžu najít... A za třetí mi vadí při focení, když blejskne blesk, tak mi nejdou vůbec vidět oči a vypadam jak slepec. Kámoš mi sice tvrdí, že v brejlích vypadám charismatičtěji než bez nich, ale já bych se bez nich klidně obešla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.