Brýle - jak to s nimi máte?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0658d0d823f14e63557ba5b5cb9453e3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký máte vztah ke svým brýlím?
Jsou mou součástí, nedovedu si sám/sama sebe bez nich představit.
14%
 14%  [ 26 ]
Nosím je rád/a, ale za svou součást je nepovažuji, obešel/obešla bych s bez nich.
10%
 10%  [ 19 ]
Nijak mi nevadí, ale ani je nenosím rád/a. (neutrální postoj)
14%
 14%  [ 25 ]
Nenosím je rád/a, ale nic jiného mi nezbývá.
11%
 11%  [ 20 ]
Nenosím je (téměř) vůbec, preferuji jiné možnosti (mhouření, čočky atd.)
29%
 29%  [ 51 ]
Mám dobrý zrak, brýle nepotřebuji.
18%
 18%  [ 33 ]
Celkem hlasů : 174

Autor Zpráva
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 12:25 pm    Předmět: Citovat

Vím, že poslední řádek není žádná tragédie. Jenže mi poslední dobou dělá i problém, když je moc světla atp. Bolesti hlavy mám diagnostikované jako migrénu.

Nehledě na to, že tak dva roky zpátky jsem dokázala přečíst číslo autobusu a konečnou stanici z cca 100m. A to už taky bývávalo. takže si asi zkusím zavolat na oční a zjistit, co to je, protože pozdě bycha honit...že
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 12:31 pm    Předmět: Citovat

wensdy: Jestli te to uklidni, dioptrii mam mrte a ocni mne pokazde ujistuje, ze i kdyz se spravnymi brylemi neprectu ten posledni radek, vubec to nevadi ... Laughing

A dneska uz mam problem videt text na mensich ukazatelich, nehlede na cislo saliny, ktera prijizdi Twisted Evil Asi bych se mela taky poohlidnout po nejakem ocnim ... Sad Ten posledni mne vyradil s tim, ze se z nedostatku kapacity bude soustredit jen na detske pacienty Evil or Very Mad
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 1:26 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Vím, že poslední řádek není žádná tragédie. Jenže mi poslední dobou dělá i problém, když je moc světla atp. Bolesti hlavy mám diagnostikované jako migrénu.


nj, mi se právě bolest hlavy objevila, když se mi zase zhoršily oči, potřebovala sem zase vyšší dioptrie, takže to je jen moje osobní zkušenost.... a sem ráda, že se to tím vyřešilo.... ale chápu, že to s tvou migrénou nemusí mít spojitost, ale třeba i může nebo ji může zhoršovat, to je těžko říct, jen tu laicky polemizuju, bolest hlavy je taková zrádná potvůrka, připadá mi, že ji může způsobovat kde co.... nezávidím nikomu, kdo tím trpí....
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 1:50 pm    Předmět: Citovat

lethality: nebo se to může maskovat. Protože k migréně patří i světloplachost a pak člověka ani nenapdne, že by mohl mít i jiný problém...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 3:02 pm    Předmět: Citovat

Na ty bolesti hlavy jsem trpěla taky, a hlavně u očí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 3:17 pm    Předmět: Citovat

Ono záleží jak celký ten poslední řádek je, na různých optotypech je to různé Smile
Většinou se u mladých lidí bere v pořádku aby četli tak 1.2 (někdo přečte i 1.5 nebo 2, ale to už moc lidí není).
Bolesti hlavy můžou být astenopické potíže (oči se snaží dotáhnout vadu, namáhají se a bolí z toho hlava laicky). Návštěvou na očním nebo alespoň v optice na přeměření člověk nikdy nic nezkazí Smile Jinak při astigmatismu se většinou zpravidla pletou spíš kulaté znaky O, G, C...než ostatní, ale může tam být klidně i tak Smile
A zelený zákal je hlavní chytit včas, pak je to sice otravné kapání, ale alespoň už se to nezhoršuje naštěstí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2013 6:40 pm    Předmět: Citovat

Caithlin napsal:
Bolesti hlavy můžou být astenopické potíže (oči se snaží dotáhnout vadu, namáhají se a bolí z toho hlava laicky).
....
A zelený zákal je hlavní chytit včas, pak je to sice otravné kapání, ale alespoň už se to nezhoršuje naštěstí.


jo přesně tohle se mi stalo Smile jj, kapání ho se zeleným zákalem čeká, dokonce života, ještě že na to přišli včas.... uf.... raději nedomýšlet, kdyby na to oční nešli

wensdy napsal:
nebo se to může maskovat. Protože k migréně patří i světloplachost a pak člověka ani nenapdne, že by mohl mít i jiný problém...


jj, to je taky možné, vlastně si psala, že ti více vadí ostré světlo, takže je to fakt na štíru s tím bolehlavem.... někdo tu dokonce psal, že to měl z anémie... a koho by to napadlo? mě teda taky ne a doktory očividně taky ne.. a pak babo raď...
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2014 11:39 am    Předmět: Citovat

Slyšely jste někdy o knížkách Dobrý zrak bez brýlí? Jedna je od Františka Víchy a druhá od Jacoba Libermana. Nebo prostě o něčem takovém. Myslíte, že to může fungovat? Já teda nevím, to by pak všichni cvičili doma zadarmo a nechodili na laserové operace, ne?
Před nějakým časem jsem brýle skoro ztratila v lese a našla je pěkně pochroumané. Sice mi je opravili na počkání, ale od té doby se tam furt uvolňují šroubky, už 2x mi vypadlo sklíčko a vždycky, když se to stane tak jsem úplně v háji, protože bez nich vidím s prominuním h...(mám přes 4 dioptrie v každém oku, vidím blbě na dálku-bez brýlí jen rozmazané skvrny a v poslední době zas třeba v TV vidím malá písmenka špatně, takže až se objednám k oční, tak mi možná ještě přidá Confused ). Jako jasně, našetřím si na nové, abych měla doma dvoje, kdyby něco, ale strašně mě štve ta závislost na nich, tak si říkám, jak zlepšit zrak bez nich (na laser peníze teda fakt nemám).
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2014 11:52 am    Předmět: Citovat

Cvičením se dá zlepšit když někdo šilhá/má tupozraké oko, ale klasické dioptrie bohužel ne (a nebo nám ve škole něco neřekli Very Happy ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2014 5:31 pm    Předmět: Citovat

Tu knížku (Dobrý zrak bez brýlí) znám, doporučila mi ji sama oční lékařka. Smile Myslím ale, že i když člověk dodržuje ty zásady, které uvádí, zrak mu to výrazně nezlepší. Resp. očím se uleví a trochu se zregenerují, ale jak psala Caithlin, na dioptrie to moc vliv nemá... Nicméně musím říct, že jako prevence mi to přijde dobré: od doby, co jsem v péči o zrak pečlivější právě podle téhle knihy, aspoň se mi nezhoršuje. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.