Henna a šediny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 48, 49, 50, 51  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=13fcea3559709f0f830a11822a928696Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Monique07
8-20
8-20


Založen: 2.10.2016
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so říjen 08, 2016 2:19 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Mne na "sediny" (rozumej, par svetlejsich, jakoby stribritych vlasu co prakticky nejsou videt) chyta taky tmave, ale s mnohem cervenavejsim odleskem (jako takove "slunecni paprsky" kdyz do toho zasviti). Nicmene ten barevny rozdil by nemel byt nejak brutalni, bude to spis takovy prirodni melir (nikoliv stribrno-hneda ale spis svetlejsi cervena-tmavsi cervena) Smile odstin v odstinu (koloristi se muzou jit zahrabat).


Tak to je super, to by mi vůbec nevadilo, spíš si říkám, jestli mi ta barva půjde k pleti, jsem spíš studený typ a asi bych se víc cítila v té dofialova než dočervena, ale kdo ví, jestli by ty odstíny chytaly líp, než tmavě hnědá (Khadi). A co jsem tak koukala, tak jsem ani na fialovou nenarazila (nebo jsem si nevšimla).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Monique07
8-20
8-20


Založen: 2.10.2016
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so říjen 08, 2016 2:32 pm    Předmět: Citovat

Něco takového - s odlesky do této barvy... Smile celou hlavu bych takovou nechtěla, což by stejně nechytlo, spíš u hlavy bych to měla výraznější a spoděk do tmava, páč tam mám vlasy dost tmavé (chemka)....

https://www.google.cz/search?client=firefox-b-ab&biw=1366&bih=631&tbm=isch&q=tmav%C4%9B+fialov%C3%A9+vlasy&sa=X&ved=0ahUKEwjZpNOhqMvPAhWBWRoKHR16C_MQhyYIHA#imgrc=2tPYEBLKc7RivM%3A

nebo možná ještě spíš fialovo-červené jako tady na obrázku Smile

https://www.google.cz/search?client=firefox-b-ab&biw=1366&bih=631&tbm=isch&q=fialovo+%C4%8Derven%C3%A9+vlasy&sa=X&ved=0ahUKEwj3nZ3_qMvPAhXE7hoKHQaxDIoQhyYIHA#imgrc=dM3yA_PFOnlOcM%3A

Otázka je, jak takové barvy docílit Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so říjen 08, 2016 3:16 pm    Předmět: Citovat

Tak to te asi zklamu, henna jde v 95% pripadu do teple barvy, s (prozatim) jedinou vyjimkou a to Hennecolor bordo, ktera jde spis do neutralni cervene (nez do cervenooranzove/zarive oranzove jako bezne hennove barvivo). Urcite hennou neziskas fialovy odlesk, to bohuzel. To mozna tak v umelem svetle LED (bile svetlo) ale urcite ne na slunicku/venku.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Monique07
8-20
8-20


Založen: 2.10.2016
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so říjen 08, 2016 3:29 pm    Předmět: Citovat

Myslela jsem si to, že fialová bude asi pasé, nevadí, zatím zůstanu u té tmavě hnědé a až budu mít větší odrost od chemické barvy, zkusím nějakou tu bordó, každopádně díky za tip na studenější odstín Smile !

Ale tak si teď říkám, že u Ivone jsem v galerii viděla jednu fotku, kde mi připadlo, že to má u vrchu trochu nafialovělý (na denním světle). Je to ta fotka hned na první stránce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so říjen 08, 2016 4:08 pm    Předmět: Citovat

U henny je zradne to, ze se neda jeji odstin "poctive" zachytit, pokazde vypada jinak. Staci malinko a ty rozdily muzou byt drasticke ... (a to neberu do uvahy ruzna nastaveni bile barvy ve fotacich a mobilech, nastaveni tveho monitoru a jeho barevneho podani, ..... )

Hennove barvivo je prirodne oranzove, oranzovo-cervene kdyz se navrstvi (posleze "tmavne" do cervenohnede, zrzavohnede, dle znacky). Je to tepla barva a studenou z ni dost dobre proste nikdo nevykouzli Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2016 12:51 am    Předmět: Citovat

Uf, nějak jsem se sem dlouho nedostala, ale koukám, že mám v kibicování začínajícím hennařům, nebo vlastně spíš hennařkám, zastání - díky Portosovi za stručné shrnutí mého staršího příspěvku o plynulých přechodech. A samozřejmě podepisuju všechno, co říká Jitt a ostatní. A též doporučuju vyzkoušet hennecolor bordó. Zkoušela jsem pro studenej odstín červený ledacos, ale tahle je nejúčinnější (i když by to taky mohlo bejt ještě lepší). Ale ono je to docela sranda - proti sluníčku mívám ty vlasy jakoby oranžovozrzavý, ale celkovej dojem při pohledu do zrcadla při normálním osvětlení je spíš tmavohnědá do vínova (i ve chvílích, kdy je ten studenější odstín z hennecolor napůl vymytej). Ale fakt je, že šediny jsou spíš vyloženě měděný, takže uvidíme, jakej bude celkovej dojem, až jich budu mít víc než teď, jestli najednou nebudu mít celou hlavu jak zrezlý železo. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Monique07
8-20
8-20


Založen: 2.10.2016
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so říjen 15, 2016 3:04 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, všem díky za info, dnes jsem dávala podruhé tmavě hnědou Khadi a šediny překryla dost slabě, po 14 dnech od prvního nánosu byly úplně bílý i když tak často neumývám.... šla bych do té bordo henne color, ale trochu se bojím toho přechodu, když mám ostatní vlasy barvlé chemkou. Mám to tmavě hnědé... myslíte že ta bordo aspoň trochu chytne i na tu chemickou barvu? A že ten přechod bude plynulý i v tomto případě (bordo versus tm. hnědá)? Nerada bych měla u pěšinky ohěň a zbytek úplně tmavý.... dilema...ale tak v nejhorším bych to překryla znovu tm. hnědou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so říjen 15, 2016 4:17 pm    Předmět: Citovat

Monique: Viz co jsem rikala nahore ... prvni barveni nemusi chytit na 100%, druhe muze byt taky slabsi, pak uz by se to melo zlepsovat. Urcite bych to nezahazovala hned po prvnim pokusu, henna se chova odlisne jak chemka a je s ni treba delat trochu pokusy.

Jinak HC bordo, pokud do ni das tea tree olej, tak chyta pomerne tmave (alespon tedy mne). A chytit by mela i na chemicky barvene vlasy (tam bude tmavsi, ale cerveny odlesk tam bude urcite. Mozna i vic jak na "tvych" vlasech Smile)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Monique07
8-20
8-20


Založen: 2.10.2016
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so říjen 15, 2016 5:57 pm    Předmět: Citovat

Ahaa, super, moc díky za info Wink jj, to jsem četla, že to chce hennovat víckrát, než se to jakoby uchytí ta barva, ale nebyla jsem si jistá, jestli se to týká i té hnědé, už se v tom ztrácím... ještě jednou díky! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so říjen 15, 2016 6:51 pm    Předmět: Citovat

Pripadne se to da udelat tak, ze nahennujes libovolnou "cervenou" hennou a pres to (po smyti toho cerveneho blaticka) pak aplikujes normalne hnedou hennu. Vysledny odstin pak mozna nebude tak "hnedy" ale indigo by melo lepe chytit ... sama indigem nebarvim, ale tohle se tu ve vlaknech pravidelne opakuje Smile

Kdyztak koukni po dvoufazovem barveni, tam to bude vysvetleno lepe.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 48, 49, 50, 51  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.