Barevná typologie
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 66, 67, 68  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=96f1705ca2d7262c47f80a155847f0c0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký jste barevný typ?
Jarní
13%
 13%  [ 6 ]
Letní
25%
 25%  [ 11 ]
Podzimní
31%
 31%  [ 14 ]
Zimní
29%
 29%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 44

Autor Zpráva
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2015 8:26 am    Předmět: Citovat

Astrid: Konkrétně vousy u mužů mi přijdou často v hodně jiném odstínu, než třebas vlasy... Můj milý má vousy o dost tmavší než vlasy a prokládané zrzavým melírem, případně zrzavými konci vousů... Jinak hnědovlasý, po zrzavé ani památky.

Nicole: Já jsem právě přemýšlela - Ty tu vždycky o sobě tvrdíš, že máš sice zrzavé vlasy a pihy, ale nejsi teplý typ. Znamená to, že máš tu zrz spíš v chladnějším odstínu nebo to není moc možné? A tedy se může stát, že má člověk vlasy třeba chladnější, ale pleť a oči v teplém odstínu a sluší mu víc teplé barvy?
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2015 1:11 pm    Předmět: Citovat

Já jak to tu tak čtu, tak mě zas chytá touha někam se zaškatulkovat. Určitě světlá a teplá, tedy jaro (navzdory tomu, že mě furt někdo zviklává, že jarních typů je hrozně málo a že to určitě nebudu)... A z toho dvanáctiměsíčního dělení mi nejlíp vychází duben, tedy klasické jaro, jenže na to si přijdu moc nevýrazná (vlasy nejsou dost teplé - ti moji chameleoni se taky rozsvítí jen na slunci, mrchy Laughing ). A u šestnáctitypového dělení jsem už úplně ztracená. Asi ten tlumený typ jara? Jenže když se tam podívám na obrázky reprezentantek daného typu, tak si přijdu nejblíž tlumenému světlému podzimu. Grrrr!
No nic, to byl jen výkřik, ono mě to zas přejde. Laughing Už mám nějaké barvy, které vím, že mi sluší, a jedu na intuici, občas se seknu, jindy to vyjde. Ale stejně mi to vrtá hlavou... Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2015 3:07 pm    Předmět: Citovat

Meadow: Mám jednou za čas taky podobné tendence, že se nutně musím někam zaškatulkovat. V šatníku se mi spíš střídají barvy, které se mi líbí a které mi sluší, určitě se tam vyskytne něco nelichotivého (ale pro mě třeba příjemného skrz střih, materiál apod.). Já jsem sama sebe zatím nebyla moc schopná nějak zaškatulkovat. Proože přirozenou barvu vlasů mám podle mě spíš neutrální, možná až popelavou, ale v létě vyšisuje od slunce trochu dozlatova. Oči světlé, zelenomodré s nějakými nažloutlými fleky. Laughing Laughing A u pleti docela houbeles vím, protože tělo a krk mají podle mě podtón do žluta, ale obličej mám hodně zarůžovělý, ale připisuju to spíš citlivé pleti... Tak nevím, jaro podle mě ne, tlumené léto bych být mohla, ale moc se mi to nezdá, tlumený podzim možná taky, ale taky se mi to moc nezdá - ani u jednoho nemám pocit, že by mi z těch vybraných odstínů něco extra slušelo... Twisted Evil
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2015 3:42 pm    Předmět: Citovat

bloodQUEEN napsal:
Mám načítaných strašne moc článkov o farebnej typológií. Som presvedčená o sebe, že som tmavá zima. Teda v tých farbách sa cítim najlepšie. Smile A myslím, že je najdôležitejšie sa cítiť v zvolených farbách dobre, nech sú akékoľvek.


Jojo,přesně tak. Já jsem po svém typu nepátrala,předpokládám,že jsem zima (ale pokud se zimní typ dělí na nějaké podtypy,netuším,co jsem zač Smile ).
Nejlépe se cítím v černé (i když jsem někde četla,že s černou barvou by se mělo po čtyřítce šetřit ),mám ráda tmavě modrou a sem tam nějaký doplněk v jásavé barvě. Rozhodně bych se necítila dobře v jakémkoliv odstínu hnědé,oranžové a žluté.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karlí
81-160
81-160


Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2015 8:25 am    Předmět: Citovat

Mě černá opravdu nesluší - vypadám v ní unaveně a nemocně a snažím se jí nenosit u obličeje...ale na druhou stranu, od té doby, co jsem po porodu viditelně zmohutněla, tak se k černé dost upínám i na vrchních dílech, jelikož oceňuji její nepopiratelný zeštíhlující efekt. Tak krásně opticky zeštíhlit prostě žádná jiná barva neumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2015 8:53 am    Předmět: Citovat

Lalaith, s těmi vlasy to máme podobně. Až na to, že já poslední dobou moc na slunce ani v létě nepřijdu od té doby, co jsem v pracovním procesu a trčím furt zavřená v kanclu. V zimě se to hodí, ale v létě to docela štve - člověk pomalu celé léto nevyleze a když se "zadaří", tak dovolená proprší. Rolling Eyes A oči s nažloutlými fleky mi též něco říkají. Wink Já si občas říkám, že mám ty oči snad žluté... Rolling Eyes O svých očích mám tedy jasno - rozhodně výrazně teplé, ať jsou momentálně víc do žluta nebo do zelena. Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2015 6:42 pm    Předmět: Citovat

Elysion napsal:
Někde jsem viděla takové tabulky barev, kde byly i nevhodné barvy a u jednoho podzimního typu byla v nevhodných černá Shocked Nějak se mi to nezdá, to opravdu existují i tací lidé, kterým by neutrální černá vyloženě neslušela?


napríklad moja mamina. je jesenný typ, medené vlasy, hnedé oči, pehy a v čiernej vyzerá staro a unavene. v takom prípade je fajn nahradiť čiernu veľmi tmavou modrou, je jemnejšia, ale stále podobná čiernej.

ja som tiež niečo jesenné a čierna farba je moja obľúbená a pristane mi.

asi závisí od všetkých tých podtypov a individuálnych charakteristík a pleti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2015 7:21 pm    Předmět: Citovat

Meadow: No, teďka to se slunkem právě vůbec slavné není, ale v létě to docela šlo... Žluté oči - z toho si vždycky dělaly srandu spolužačky na gymplu, že mám žluté oči. I milý mi to občas říká, ale ten tvrdí, že mám oči každou chvíli jiné. U očí mám taky rozhodně pocit teplých odstínů. U pleti už si tím tak jistá nejsem, u vlasů chvílema taky ne. Rolling Eyes
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2015 11:08 pm    Předmět: Citovat

Já jsem byla u vizážistky, co pracuje s 12 barevnými typy, a podle mě mě dokázala zařadit dobře, ovšem tak, že stejně jenom do jednoho typu nepasuju Very Happy Jsem přesně na půlce cesty mezi teplým jarem a teplým podzimem. A dokonce se mi podařilo přijít k ní na konzultaci v tak dokonale oranžovém tričku, že ona stejný odstín neměla a po přikládání těch jejích šátků z toho vyšlo, že mi moje tričko barevně sedí lépe než jakákoli z těch asi patnácti odstínů oranžové, co měla k dispozici Very Happy Výsledkem konzultace bylo, že mi dala paletu teplého podzimu, ale doplnila mi ji vhodnými barvami z teplého jara a docela dobře mě poučila, jaké charakteristiky mají mít ty moje nejvhodnější barvy, takže když je vidím v obchodě, hned na mě z těch štendrů s oblečením zasvítí. Druhá věc je, že zrovna mých barev v obchodech tolik nebývá...
A k té barvě pleti, jsem fakt teplý typ, ale vždycky jsem byla zmatená z toho, že mám namodralé rty. Je to asi proto, že na nich mám hodně jemnou kůži, a navíc jsem hodně zimomřivá, takže mi modrají (spolu se špičkama prstů) fakt snadno. Kvůli tomu se mi ale docela špatně nakupují rtěnky - on ten namodralý podklad rtů dost změní jejich výslednou barvu, působí chladněji než třeba nanesené na hřbetu ruky. Kombinaci tohohle a umělého osvětlení v drogeriích a parfumerkách vděčím za to, že mám doma několik rtěnek, ale nositelné jsou jenom tři - zbytek na mně vypadá fialově.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2015 11:48 am    Předmět: Citovat

Nějak nevím, kam to napsat.... kdyžtak to klidně přesuňte.

Tak nějak vím, že jsem tlumený typ, nejspíš tlumené léto. Sluší mi jakoby našedlé barvy, takové ty "vyblité". Oči mám hodně světle zelený s nádechem do šeda s pár žlutohnědýma tečkama. Pleť je lehce narůžovělá bez žlutýho nádechu. Vlasy mám popelavě středně hnědý, ta barva se mě i docela líbí, dva a půl roku odrůstám čistou hennu. Moc se ani teď moc nemaluju, nechce se mi. Lidi mi chválí cop, ale ne, že mi to sluší.

No a teď k tomu... V době odrůstání jsem doteď barvila tmavě hnědou Khadí, co nedělala zrz odlesky. Zezačátku se mi změna fakt hodně líbila, byla jsem víc "dárk" a ladilo to i mojí víceméně horší náladou vzhledem k životním a osobním neúspěchům. Poslední barvení v říjnu mě ale už nějak neuspokojilo, připadala jsem si moc tvrdá, i přes to, že ta tmavě hěndá nechytla tak tmavě, až do černa, jako vždycky, jelikož jsem barvila po půl roce a ona byla úplně vymytá.

Asi kašlu na typologii, sice jsem se sama i s pomocí Nicole zařadila pěkně, ale po těch dvou letech se prostě cítím být totálně šedá myš. Jako barvy ladí, je to hezký, ale prostě je to pro mě nuda, šeď, a jako bych potřebovala rozsvítit. Vlasy padaly, teď zase dorůstají a já prostě chci být zase výrazná. No a já pořád vzpomínám na hennovou červenozrz a jak jsem byla plná energie, lidi chválili že mi to sluší, barvu, všechno. I přes to, že mi hennová zrz moc neladí k mýmu typu a prostě první jsou vidět vlasy a pak teprv Nikinka. Takže, vracím se k čistý henně. Typologie netypologie. HOWG.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 66, 67, 68  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.