Lidičky pomožte - stříhání kvůli škole
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Úprava a účesy dlouhých vlasů
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a7921030406e1929cde5b52c6f79c6cbZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 1:11 am    Předmět: Citovat

Názor, názor. Podle toho mého to není každého soukromá věc, protože tu nejde jen o něj. Ale jediné co můžu, je myslet si to. V případě divadla to přikazovat nikomu nebudu, maximálně svým případným dětem atd. Stále mluvím o šatech, dredíky si asi ten dotyčný jen tak nepřevleče Smile

Prostě divadlo a podobně jsou druh kultury, ke které určitý druh snad snobství patří. Divadlo není jen hra, kterou nějací tajtrlíci odříkávají na scéně, je to i sametová opona, je to i plyšové sedadlo, je to i uvaděčka, která člověku vyká. Dobře se obléct (netvrdím že nutně nepohodlně, ale prostě společensky, nedělně, svátečně) je součástí toho všeho. Možná kapku předstírání lepšího, krásnějšího světa, co já vím. Ale je to hra, kterou při tom hrajeme i my, neherci. I jeden člověk v džínách to dokáže jiným zkazit.
Představte si, že sedíte v dobré vinárně. Číšník vám přinesl láhev vynikajícího vína. Jedinečná láhev, dobrý ročník, jižní svah... Nalejete si do skleničky, uděláte kolem toho celý ten rituál s ovoněním, kroužením po skleničce a v momentě kdy válíte první doušek po jazyku, uvědomíte si, že váš spolusedící bez okolků chytil láhev a pije víno přímo z flašky. Bude vám stále tak chutnat? Mě ne.

Jo a taky je můj názor, že mít konzervativní myšlení v některých případech vůbec není zlé a občas je taky nutné, aby někdo nařizoval. Klidně mě za to sežerte, ale vlastně nemůžete, protože je to jen můj soukromý názor Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 10:12 am    Předmět: Citovat

To jsi napsala hezky, Bone. Vidím to taky tak Smile
Kromě toho, mě jako ženskou vždycky potěší příležitost, kdy se můžu obléci nějak krásně Razz ; dřív jsem to tak nebrala, ale když je pak člověk několik let doma s dětmi a pořád chodí v těch džínách a vytahaných (případně poblinkaných) svetrech, tak každá společenská příležitost je svátek, který si člověk náležitě užije Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 10:17 am    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
To jsi napsala hezky, Bone. Vidím to taky tak Smile
Kromě toho, mě jako ženskou vždycky potěší příležitost, kdy se můžu obléci nějak krásně Razz ; dřív jsem to tak nebrala, ale když je pak člověk několik let doma s dětmi a pořád chodí v těch džínách a vytahaných (případně poblinkaných) svetrech, tak každá společenská příležitost je svátek, který si člověk náležitě užije Smile


Tak ja to mam takhle se skolou - nebo - mela jsem. Dziny uz jsou neco jak skolni uniforma Laughing Ne ze bych si stezovala, naopak Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 5:15 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Názor, názor. Podle toho mého to není každého soukromá věc, protože tu nejde jen o něj. Ale jediné co můžu, je myslet si to. V případě divadla to přikazovat nikomu nebudu, maximálně svým případným dětem atd. Stále mluvím o šatech, dredíky si asi ten dotyčný jen tak nepřevleče Smile

Prostě divadlo a podobně jsou druh kultury, ke které určitý druh snad snobství patří. Divadlo není jen hra, kterou nějací tajtrlíci odříkávají na scéně, je to i sametová opona, je to i plyšové sedadlo, je to i uvaděčka, která člověku vyká. Dobře se obléct (netvrdím že nutně nepohodlně, ale prostě společensky, nedělně, svátečně) je součástí toho všeho. Možná kapku předstírání lepšího, krásnějšího světa, co já vím. Ale je to hra, kterou při tom hrajeme i my, neherci. I jeden člověk v džínách to dokáže jiným zkazit.
Představte si, že sedíte v dobré vinárně. Číšník vám přinesl láhev vynikajícího vína. Jedinečná láhev, dobrý ročník, jižní svah... Nalejete si do skleničky, uděláte kolem toho celý ten rituál s ovoněním, kroužením po skleničce a v momentě kdy válíte první doušek po jazyku, uvědomíte si, že váš spolusedící bez okolků chytil láhev a pije víno přímo z flašky. Bude vám stále tak chutnat? Mě ne.

Jo a taky je můj názor, že mít konzervativní myšlení v některých případech vůbec není zlé a občas je taky nutné, aby někdo nařizoval. Klidně mě za to sežerte, ale vlastně nemůžete, protože je to jen můj soukromý názor Twisted Evil


Tak pod tohle bych se taky podepsala Wink
Ten příklad s vínem to úplně vystihuje Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 11:55 pm    Předmět: Komentář Citovat

Tak jsem znovu pozvána na klavírní koncert jedné známé, která studuje na JAMU, kde to také proběhne. Bude v pondělí, ale to se asi budu nacházet v jiné části ČR. Kdysi jsem na její koncert vyrazila ve fotbalovém dresu ČR a trenýrkách - bylo léto - a prošlo mi to. Nyní bych už zvolila oblek, jednou to stačilo... Není špatné, když se člověk občas vyfikne, takže si sem musím dotáhnout oblek... I když pohodlnost a svébytnost by se neměla potlačovat. On takový týpek, který vyrazí v kanadách a s dalžební kostkou do Národního, má také něco do sebe...

Díváte se občas na estrády ze starých časů? Jako např. Televarieté, silvestrovské pořady... Diváci do nich tenkrát chodili svátečně oblečeni - muži v oblecích a kravatách... Je to rozdíl oproti současnosti... Takovéto záznamy už mají svou historickou hodnotu, protože na nich vidíte tehdejší módu...

Klaruso, jak vidíš to, že by třeba Tvůj úbor mohl ostatním zkazit dojem z divadelního představení? Třeba jsem onehdá zplůsobila totéž já na JAMU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 12:16 am    Předmět: Citovat

I v Národním v Praze jsem takového "Kanaďana" viděla Wink

Jinak - Mám ráda, když můžu oprášit oblečení, které jinak nenosím, už pro ten pocit, že se do té společnosti hodí, a je to takový odklon od stereotypního způsobu života. Je to pro mě vždycky událost. Ale rozhodně nekritizuji ty, kteří to tak neberou. I toho kanaďana jsem chápala, i ležérní oděv do každodenní společnosti mi v divadle nevadí. Dokonce nemám ani nutkání toho člověk nějak shazovat, netolerovat, je to čistě jeho věc, tak jako je má věc, co mám já na sobě. Pro mě rozhodně není nikým míň. Ale za sebe jsem zastáncem konzervatismu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 1:48 am    Předmět: Re: Komentář Citovat

Milovník napsal:

Klaruso, jak vidíš to, že by třeba Tvůj úbor mohl ostatním zkazit dojem z divadelního představení? Třeba jsem onehdá zplůsobila totéž já na JAMU.


Vidím to tak, že mně by taky spousta lidí mohla zkazit dojem svým úborem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucynqa
161-320
161-320


Založen: 30.4.2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 10:48 am    Předmět: Citovat

alas...hlavne jsi nedelaj dredy, to by v hotelovce neprezili Very Happy

a propoo, udelaj jsi treba uces, jako ma ten kuchar z tv-Jamie Olivier-nejak tam se to pise. ma rozcuch-che.

treba jsi jen na zaverecky ostrihej vlasy, a pak uz ti to smi byt jedno.

kdyz najdu odkaz na jeden uces, tak ti ho poslu jako dokaz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucynqa
161-320
161-320


Založen: 30.4.2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 10:51 am    Předmět: Citovat

http://fotoalba.centrum.cz/~guest~/photo.php?pid=21643&row=w%3Dpl%26uid%3D1371281%26aid%3D3443%26cid%3D0%26sort%3D4%26onpage%3D60%26page%3D1%26offset%3D0

tento uces je hodne no kratky ale i delsi. ale to asi Alasuv styl neni Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 1:59 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Daniela napsal:
To jsi napsala hezky, Bone. Vidím to taky tak Smile
Kromě toho, mě jako ženskou vždycky potěší příležitost, kdy se můžu obléci nějak krásně Razz ; dřív jsem to tak nebrala, ale když je pak člověk několik let doma s dětmi a pořád chodí v těch džínách a vytahaných (případně poblinkaných) svetrech, tak každá společenská příležitost je svátek, který si člověk náležitě užije Smile


Tak ja to mam takhle se skolou - nebo - mela jsem. Dziny uz jsou neco jak skolni uniforma Laughing Ne ze bych si stezovala, naopak Wink

Taky mi jsou džíny důvěrně známé.Nosím je ráda...v létě je měním za sukni nebo kraťasy.Ale vyrazit si v nějakých pěkných šatičkách to je něco Embarassed Nechávala jsem si teď do tanečních šít béžovo zlaté šatky Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.