Čím krmíte aneb zvířecí dobroty
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=235b87f91a43ad94fd65a6abb7323133Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: st říjen 31, 2007 1:31 pm    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
já se teda přidám s příhodou taťka versus cosi drogistického... náš tatínek s maminkou šli jednou za sto let na ples, táta se umyl, a chtěl se namazat tělovým mlékem. tak se namazal. jenže na plese se pořád drbal, dokonce snad otekl nebo prostě zčervenal, tak začal, co to je za shita co to mamina koupila... tak mu řekla, že koupila jen nový sprchový gel... nu cožSmile
jinak k psím šamponum, podle mě by neměly být nějak zákeřné, vždyť psi mají citlivější pokožku na chemii než lidé, tudíž bych se až tak nebála. stejně jako se říká, že psí konzervy jsou to samé jako masové konzervy pro lidi, jen sou levnější a obsahují více vitamínů a těch prvků Smile Mňamka, občas sem ráda, že to nejímSmile


U těch psích konzerv musím oponovat Laughing Psí konzervy obsahují oproti lidským i písek a popel ( usnadňuje trávení ), maso šlo jen kolem a konzerva obsahuje z 80%ti procent vodu, takže to tak zase horký s tou podobou lidských konzerv nebude Wink Navíc u těch lepších konzerv ( kvalitnější načky ), kde maso je, nečekej čistou svalovinu, ale je to obvykle "všechno" ( zvířátko si v přírodě taky nevybírá, jestli přední nebo zadní a bez tlustýho, prosím... Wink ).

Nelze srovnávat lidskou a psí kůži / lidský a psí žaludek, tam je to totiž přesně naopak Wink S kosmetikou ale souhlasím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st říjen 31, 2007 1:33 pm    Předmět: Citovat

Soufflet napsal:
Já slyšela, že pokud nemůžeš sehnat šampon na vši, tak můžeš zkusit šampon pro psy, že je to skoro to samé. Takže asi to nějak neškodí...


Zkusit se to může,ale na vši to nezabírá (vlastní zkušenost Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st říjen 31, 2007 3:27 pm    Předmět: Citovat

sarahpentium napsal:
tiborMel napsal:
já se teda přidám s příhodou taťka versus cosi drogistického... náš tatínek s maminkou šli jednou za sto let na ples, táta se umyl, a chtěl se namazat tělovým mlékem. tak se namazal. jenže na plese se pořád drbal, dokonce snad otekl nebo prostě zčervenal, tak začal, co to je za shita co to mamina koupila... tak mu řekla, že koupila jen nový sprchový gel... nu cožSmile
jinak k psím šamponum, podle mě by neměly být nějak zákeřné, vždyť psi mají citlivější pokožku na chemii než lidé, tudíž bych se až tak nebála. stejně jako se říká, že psí konzervy jsou to samé jako masové konzervy pro lidi, jen sou levnější a obsahují více vitamínů a těch prvků Smile Mňamka, občas sem ráda, že to nejímSmile


U těch psích konzerv musím oponovat Laughing Psí konzervy obsahují oproti lidským i písek a popel ( usnadňuje trávení ), maso šlo jen kolem a konzerva obsahuje z 80%ti procent vodu, takže to tak zase horký s tou podobou lidských konzerv nebude Wink Navíc u těch lepších konzerv ( kvalitnější načky ), kde maso je, nečekej čistou svalovinu, ale je to obvykle "všechno" ( zvířátko si v přírodě taky nevybírá, jestli přední nebo zadní a bez tlustýho, prosím... Wink ).

Nelze srovnávat lidskou a psí kůži / lidský a psí žaludek, tam je to totiž přesně naopak Wink S kosmetikou ale souhlasím Smile


No jo, já vybírám pro kocourka samé extra žrádýlko, kde je velký podíl masa, a on zbaští kdejakýho ptáka či myš i s peřím Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: st říjen 31, 2007 5:02 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
sarahpentium napsal:
tiborMel napsal:
já se teda přidám s příhodou taťka versus cosi drogistického... náš tatínek s maminkou šli jednou za sto let na ples, táta se umyl, a chtěl se namazat tělovým mlékem. tak se namazal. jenže na plese se pořád drbal, dokonce snad otekl nebo prostě zčervenal, tak začal, co to je za shita co to mamina koupila... tak mu řekla, že koupila jen nový sprchový gel... nu cožSmile
jinak k psím šamponum, podle mě by neměly být nějak zákeřné, vždyť psi mají citlivější pokožku na chemii než lidé, tudíž bych se až tak nebála. stejně jako se říká, že psí konzervy jsou to samé jako masové konzervy pro lidi, jen sou levnější a obsahují více vitamínů a těch prvků Smile Mňamka, občas sem ráda, že to nejímSmile


U těch psích konzerv musím oponovat Laughing Psí konzervy obsahují oproti lidským i písek a popel ( usnadňuje trávení ), maso šlo jen kolem a konzerva obsahuje z 80%ti procent vodu, takže to tak zase horký s tou podobou lidských konzerv nebude Wink Navíc u těch lepších konzerv ( kvalitnější načky ), kde maso je, nečekej čistou svalovinu, ale je to obvykle "všechno" ( zvířátko si v přírodě taky nevybírá, jestli přední nebo zadní a bez tlustýho, prosím... Wink ).

Nelze srovnávat lidskou a psí kůži / lidský a psí žaludek, tam je to totiž přesně naopak Wink S kosmetikou ale souhlasím Smile


No jo, já vybírám pro kocourka samé extra žrádýlko, kde je velký podíl masa, a on zbaští kdejakýho ptáka či myš i s peřím Smile Smile


To je právě ono - před dvěma lety jsem byla na školení o výživě psů a kočiček a tam se ptali, co je pro kočku nejlepší krmivo. Možnosti byly: kvalitní granule, miska mléka, myš. Tak většina zahlásila, že granule, protože jsou kvalitní, ale pravdou je, že myš. Je v ní totiž všechno - maso, kosti, v žaludku obiloviny a tráva, chlupy fungují jako dráždidlo pro lepší trávení a třeba mozek je pro zvíře úžasně výživnej. Bohužel pro moje "děti", pro mě to neznamená, že jim začnu předhazovat králíky Laughing Twisted Evil Jinak ono je v těch konzervách doceal dobře poznat, co je "maso". Takový ty pěnový kostky nemají s masem nic společnýho. Pravdou ale je, že ty dražší puriňácký konzervy Gourmet a jim podobné už maso fakt obsahují ( kvalitní výrobce napíše i procento obsahu ). U krmiv pro zvířata je vždycky potřeba koukat se na složení. Čeho je tam nejvíc, to je na prvním místě ( jako u šamponů Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st říjen 31, 2007 5:15 pm    Předmět: Citovat

Ted budu mit kocoura na zkousku doma(jestli se u pritele neobevi alergie) chtela bych mu doprat nejaky kvalitni jidlo, ale nevim jaky. Dosud byl na vesnici u mamy,ktera ho krmila kitekatem a tak. Tomuto jidlu moc neverim, a navic co je vlastne ten "popel"? není to nahodou masokostni moucka? Krmila ho pres me protesty(proc by mel byt takto vyzivovan, kdyz jsou vsude okolo pole a muze chytat mysi?) ona argumentovala tim, ze jak se pole praskuji, tak ze jsou tim ty mysi nasakle a pro kocky to neni bezpecene, navic maji parazity a cervy a kocky to od nich chytaji. Tak nevim, jak to s tim je...Taky mame strach z toxoplazmozy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st říjen 31, 2007 5:22 pm    Předmět: Citovat

Jo a šíííííleně mu padají chlupy...to bych právě chtěla spravit. Snad to půjde, když bude mít nějaké lepší papů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: st říjen 31, 2007 6:08 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Ted budu mit kocoura na zkousku doma(jestli se u pritele neobevi alergie) chtela bych mu doprat nejaky kvalitni jidlo, ale nevim jaky. Dosud byl na vesnici u mamy,ktera ho krmila kitekatem a tak. Tomuto jidlu moc neverim, a navic co je vlastne ten "popel"? není to nahodou masokostni moucka? Krmila ho pres me protesty(proc by mel byt takto vyzivovan, kdyz jsou vsude okolo pole a muze chytat mysi?) ona argumentovala tim, ze jak se pole praskuji, tak ze jsou tim ty mysi nasakle a pro kocky to neni bezpecene, navic maji parazity a cervy a kocky to od nich chytaji. Tak nevim, jak to s tim je...Taky mame strach z toxoplazmozy...


Toxoplazmozy se nemusíš ( pokud nejsi těhotná ) bát. Nenechte kočku baštit z jedný misky, talíře, nebo čehokoliv, na co si dáváte jídlo i vy. Nenechte si olizovat obličej, exkrementy ze záchodu likviduj hned a nejlépe v rukavicích.
Co se krmiva týká, já bych doporučila nějaký lepší granulky, kočky se je naučí poměrně dobře žrát. Já jsem takovej dost zastánce Proplanu, mamce jsem pro kočku nastrčila kočičí proplanku, madam chlupatý je 11 a lítá jak kotě... Kvalitní krmivo se samozřejmě projeví i na srsti a to celkem záhy, ale já bych to spíš vzhledem k období přisoudila k výměně srsti. Můžeš zkusit i granule přilepšovat nějakou tou obyč kapsičkou, ale kočky jsou potvory a obvykle to jen olízají Very Happy Balíček kočičí proplanky tě vyjde na nějakých 85 Kč, je toho 400 g a mělo by to stačit tak na těch 10 dní ( neznám váhu ani apetit kocoura ). Samozřejmě se prodávají i větší balení Wink Je to kompletní krmivo, nemusí se s k němu přidávat vůbec nic a kočka tam má všechno.
Jo a k těm chlupům ještě - kočky mají tendence je při olizování polykat a pak se jim v krku tvoří tzv. trichobezoáry, kuličky srsti ( nazývají to i hair-ball ). Existují různý pasty ( např. Bezo-pet pasta ), který kočce ulevují a pomáhají srst strávit. Hlavně nevěř Friskies, mají teď granule, který reklamují, že jsou proti trichobezoárům, protože obsahují trávu, ale prdlačka. Je to sice taky Purina stejně jako Proplan, ale Proplan je superpremiová třída, zatímco Friskies je ekonomická, čili nejlacinější a logicky nejobyčejnější krmivo. Hodně lidí na tom ujíždí, když pak prohlašují, že krmí zvíře Purinou a on je to Friskies... Jo, Purina má teďka i nový krmivo pro kočky jménem One, měla by to být zlatá střední cesta, ale recenze žádný nemám. Mrkni kdyžtak na www.purina.cz pro víc ibfo.
Huh, toť moje přednáška Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st říjen 31, 2007 6:20 pm    Předmět: Citovat

Tééda ty toho víš. Děkuju. Kocour má cca 4kg, apetit tak normál, ale děsně mlsný. Z kapsičky olíže jen tu šťávičku a zbytek nechá...na exkrementy mám lopatičku,těhotná(zatím)nejsem...tak ještě aby se neobjevila u přítele alergie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: st říjen 31, 2007 6:29 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Tééda ty toho víš. Děkuju. Kocour má cca 4kg, apetit tak normál, ale děsně mlsný. Z kapsičky olíže jen tu šťávičku a zbytek nechá...na exkrementy mám lopatičku,těhotná(zatím)nejsem...tak ještě aby se neobjevila u přítele alergie...


Já zvířatama žiju už mraky let a poslední 4 roky se intenzivně zajímám o výživu ( už kvůli vlastním psům a navíc mě to fakt zajímá Smile ). navíc náš chovatel od kluků je odborný poradce pro Proplan, nějaký novinky a vychytávky mám z první ruky. Proplan má ve státech i vlastní Proplan center a tam se granule sledují od od výroby a až po to, co znich po spapání zbyde Laughing Jejich granule mají i vysokou stravitelnost, nějakých 84%, což je paráda Wink Mimochopdem svoje 3 děti mám taky na Proplanu a myslím, že vypadají velmi dobře Smile
Ono to chce nechat kocoura trochu vycukat. Prostě mu nabídnout granule a nic víc. Tady máš granule - nechceš? Nechtěj. Vem mu je a nabídni mu je za tři, čtyři hoďky znovu. On si po pár pokusech rád dá, neboj Wink Granule jsou fajn už kvůli zubům a zubnímu kameni Smile Je teda potřeba, aby měl vždycky dostatek čistý vodičky, protože po granulích bude víc pít ( taky jenom dobře Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st říjen 31, 2007 6:35 pm    Předmět: Citovat

Přítelova maminka krmí taky jen granulema(mají beagla), ale dělá to tak, že je nechá před každým krmení takzvaně "napučet", zalije je vodou a počká tak 2 hodiny až nabobtnají... já osobně jsem takhle krmit kocoura nezkoušela, ale asi je to dobrý v případech, že třeba to zvíře málo pije.No ještě mám jeden "nehygienický" nešvar a to pusinkování Embarassed Embarassed když on je tak roztomilej. Musím se to odnaučit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.