Starousedlíci a "náplavy"

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0d2ec47137ffe1bbba1c8342309decbbZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 10:40 am    Předmět: Re: Komentář Citovat

Milovník napsal:
Danielo, těm lidem nejde do hlavy, jak taková paní jako Ty může vyvádět podobné kousky... Navíc jsi paní inženýrka... Pak se o Tobě mluví o nich doma... Asi Vás berou trošku jako přivandrovalce, ne?


To si piš, že nás tak berou Very Happy Tady u nás se taky řeší klasický konflikt "náplava" versus starousedlíci. Ale je to dokonale směšné...vlastně jsou tu náplava všichni, protože městečko vymřelo někdy v 17. století na mor a pak jsem přišlo nové obyvatelstvo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 10:50 am    Předmět: Citovat

To je divné, já měla za to, že jako náplava se mluví jen o těch, co se usídlí v těch satelitních šmoulích baráčcích a na místní akorát tak koukají z auta, během dojíždění do Prahy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 10:51 am    Předmět: Citovat

Ne, náplava se říká obecně všem přistěhovalcům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 10:55 am    Předmět: Citovat

A stačí první generace, nebo se to táhne i na děti? Přece jen, když spolu chodí do školy, už se nemůžou brát jako cizí, ne?

Já jsem asi naivní, ale ještě si lehce pamatuju, když mi bylo sedm, přestěhovali se naši z Olomouce do jedné dědinky poblíž a žádné odsudky tam nebyly. I když je pravda, že táta se choval víc jako "dědinské stréc" než spousta těch, co tam žili odjakživa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 11:03 am    Předmět: Citovat

Když se tam narodí, tak už teoreticky náplava nejsou, ale místní si to stejně pamatují. Je směšné, když jedna babča říká o druhé, že stejně není místní, protože rodiče se přistěhovali tehdy a tehdy...myslím, že to chce aspoň tak dvě generace, aby byl z člověka "místňák" Laughing

Samozřejmě se tu hrozně řeší, že náplava "nám tady nebude říkat, jak se dělá kultura", klasika. Tady chcíp pes, náplava dělá různé akce a místní se ošklíbají Very Happy Ale ba ne, někteří jsou rádi, a člověk je rád za každou pozitivní reakci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 1:17 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:

Samozřejmě se tu hrozně řeší, že náplava "nám tady nebude říkat, jak se dělá kultura", klasika. Tady chcíp pes, náplava dělá různé akce a místní se ošklíbají Very Happy Ale ba ne, někteří jsou rádi, a člověk je rád za každou pozitivní reakci.


Já jsem u nás přivdána a když to tak pozoruji kolem sebe, různé akce, brigády a podobně pořádají hlavně ti, kteří z vesnice nepocházejí, starousedlíci většinou sedí doma a kritizují Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 3:05 pm    Předmět: Citovat

Tak to bych se starousedlíků zastala, alespoň těch Klecanských. Před pár týdny se v Klecanech slavilo výročí povýšení na město, oslavy byly velkolepé, taky jsme kapku přispěli, tak jsem se účastnila nějakých schůzek "oslavného výboru". Byli to starousedlíci a na všech bylo vidět, jak mají tu svou obec rádi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 3:39 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Tak to bych se starousedlíků zastala, alespoň těch Klecanských. Před pár týdny se v Klecanech slavilo výročí povýšení na město, oslavy byly velkolepé, taky jsme kapku přispěli, tak jsem se účastnila nějakých schůzek "oslavného výboru". Byli to starousedlíci a na všech bylo vidět, jak mají tu svou obec rádi.


Bohužel o dobré polovině našich starousedlíků se tohle říct nedá Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 4:58 pm    Předmět: Citovat

Ilona napsal:
Bonemína napsal:
Tak to bych se starousedlíků zastala, alespoň těch Klecanských. Před pár týdny se v Klecanech slavilo výročí povýšení na město, oslavy byly velkolepé, taky jsme kapku přispěli, tak jsem se účastnila nějakých schůzek "oslavného výboru". Byli to starousedlíci a na všech bylo vidět, jak mají tu svou obec rádi.


Bohužel o dobré polovině našich starousedlíků se tohle říct nedá Evil or Very Mad


Tak u nas v dedine jsme v podstate vsichni starousedlici - uz od generace prababicek. Vzdycky, kdyz se pristavi novy barak, tak je to nekdo z rodiny. Jedina rodinka, co jest vyjimkou, jsou chatari, kteri meli uprostredka dediny malou chajdu, tedka ji zborili, znicili si nadherne udelanou zahradu, skalky a vykaceli pulku stromu a vystaveli si moderni baracek pro deti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 6:45 pm    Předmět: Citovat

Já v městě, kde bydlím, žiji 30 let, ale jelikož jsem tam nechodil do jeslí, školky a školy, chodil jsem tam "pouze" na učňák a pak na průmku, tak jsem dodneška přivandrovalec... Confused Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.